Piłka nożna – jak uniknąć kontuzji?

Piłka nożna to sport bardzo znany i kochany na całym świecie. Widowiskowe, pełne emocji mecze gromadzą na stadionach i przed telewizorami miliony fanów. Piłka nożna to także jeden ze sportów, który naraża zawodnika na liczne kontuzje. Szybki bieg za piłką, uderzenia, faule i poślizgnięcia zdarzają się dość często na boisku – po prostu nie da się tego uniknąć. Jednak, by zawodnik wyszedł cało z meczu, powinien zaopatrzyć się w ochraniacze do piłki nożnej. Na pewno zwiększy to bezpieczeństwo, komfort i skuteczność jego gry.

Ochraniacze do piłki nożnej - zadanie

Ochraniacze do piłki nożnej mają za zadanie zabezpieczać łydki zawodników. Dlaczego akurat to miejsce? To właśnie nogi są najczęściej atakowaną częścią ciała piłkarzy przez osoby z przeciwnej drużyny. Mocne kopnięcie w piszczel lub łydkę zawodnika, który pozbawiony jest ochraniacza piłkarskiego, nie tylko przynosi silny ból, ale także jest groźne pod względem medycznym. Zapewne większość z nas kojarzy momenty, podczas których faulowany zawodnik znoszony był na noszach z boiska. Ochraniacze maja takim sytuacjom zapobiegać lub chociaż niwelować ryzyko ich wystąpienia. Tyczy się to nie tylko profesjonalistów rozgrywających mecze w różnych ligach, ale wszystkich, nawet tych najmłodszych amatorów piłki kopanej. Jeśli Twoje dziecko uwielbia grę w piłkę - ochraniacze piłkarskie dla dzieci są totalnym must-have na boisku!


Ochraniacze na piszczele piłkarskie - rodzaje 

Istnieją różne typy ochraniaczy na piszczele piłkarskich: z prostą skorupą, skorupą ze zintegrowanym ochraniaczem na kostkę, skorupą z ruchomym ochraniaczem na kostkę oraz ze skorupą z materiałem „futerkowym”. Ich wybór zależy głównie od stopnia zaawansowania gracza oraz terenu, na którym gra. Przez profesjonalistów wybierane są głównie modele ze skorupą z tworzywa sztucznego oraz pianką umieszczoną po wewnętrznej stronie. Pozwalają one na ochronę kostki oraz piszczela jednocześnie (pianka ma najlepsze właściwości zabezpieczające nogę). Niektórzy wybierają także modele żeberkowe z tkaniną, zamiast pianki. Jeżeli ktoś nie obawia się o kostkę, może wybrać ochraniacze na piszczele piłkarskie.

Wybór ochraniaczy piłkarskich

Rozmiar ochraniaczy piłkarskich należy dobrać na podstawie wzrostu zawodnika, a przedstawia się to następująco: gracz niższy niż 1,10 m = Rozmiar XS, gracz mierzący od 1,10 m do 1,40 m = Rozmiar S, gracz do 1,7 m = Rozmiar M, gracz wyższy niż 1,7 m = Rozmiar L.

Ceny i najpopularniejsi producenci ochraniaczy piłkarskich

Sprzęt ten można kupić w naszym sklepie internetowym już od 13 zł. Są to jednak modele skierowane głównie dla najmłodszych (marki Allright). Ochraniacze dla starszych zawodników można nabyć za około 30 zł. Najdroższe modele sięgają około 50 zł. Polecamy kupno sprzętu takich marek jak: Adidas, Allright czy Select.

Ochraniacze piłkarskie

( ilość produktów: 5 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
2024-05-06
Super
pixel