Piłka nożna to bezapelacyjnie najsłynniejszy sport drużynowy na całym świecie. Widowiskowe, pełne emocji mecze gromadzą na stadionach piłkarskich rzesze fanów, których liczba sięga aż 4 miliardów na całej kuli ziemskiej! Niezależnie, czy mecze piłki nożnej rozgrywane są na boiskach światowych, czy na szkolnej murawie, jak każdy sport, również futbol, potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Elementem, bez którego nie może odbyć się żaden mecz w piłkę kopaną jest zdecydowanie bramka piłkarska. Idea piłki nożnej polega na rozgrywce dwóch drużyn, których zadaniem jest zdobycie jak największej ilości trafień piłki do bramki piłkarskiej za pomocą kopnięć. Bramka piłkarska to cel wszystkich zawodników, którego pilnuje szczególny rozgrywający drużyny, jakim jest bramkarz.

 

Bramki do piłki nożnej

 

Bramki do piłki nożnej to niezbędny element każdej gry w piłkę nożną. Co ważne, są one zarezerwowane nie tylko dla profesjonalnych graczy. Jeśli twoje dziecko marzy o uprawianiu tego sportu, to możesz zrobić mu prezent w postaci bramki piłkarskiej dla dzieci. Choć pewnie z sentymentem wspominasz czasy, gdy za bramkę służyły dwa kamienie lub patyki, to twoje dziecko za prawdziwą z pewnością będzie ci wdzięczne. W ofercie sklepowej znajduje się wiele rodzajów takiego sprzętu sportowego, również przeznaczonego dla dzieci i do ogrodów.

 

Bramki piłkarskie i ich szerokie zastosowanie

 

Choć każdy wie, że „piłka jest okrągła i bramki są dwie”, mało kto przywiązuje uwagę do tego sprzętu. Bramki piłkarskie mogą różnić się między sobą nie tylko wielkością, ale przede wszystkim swoją jakością. Warto poznać kilka szczegółów i elementów bramek piłkarskich, które ułatwią nam ich udany zakup. Z naszej strony możemy zaoferować kompleksową poradę co do tego typu wyposażenia.

 

Bramka piłkarska – budowa

 

Bramka piłkarska składa się z trzech elementów - obramowania, siatki i montażu, który zapobiega przemieszczaniu bramki w trakcie gry. Obramowanie bramki do piłki nożnej stworzone jest zazwyczaj z metalu. Wymiary obramowania bramki do piłki nożnej są różne w zależności od rodzaju boiska i wieku rozgrywających mecze. Obramowanie ma zadanie wyznaczać pole bramki. Siatka w bramce do piłki nożnej zapobiega z kolei wypadaniu piłki i zdecydowanie ułatwia grę. Kiedy piłka wpadnie do bramki, można ją szybko i łatwo z niej wydostać.  W jaki sposób zamontowana jest bramka? Wszystko zależy od nawierzchni, na której ją montujemy – w inny sposób będzie to miało miejsce na trawie, w inny – na zamkniętej hali sportowej. Niezależnie od miejsca montażu, bramka do piłki nożnej musi zamocowana być porządnie, aby się nie przewrócić.

 

Bramki piłkarskie dla dzieci

 

Mówiąc o bramkach piłkarskich, nie można zapomnieć o modelach dla najmłodszych. Są one zazwyczaj zrobione z tworzyw sztucznych (często plastiku), dzięki czemu łatwo jest je przenosić w inne miejsca. Dzięki temu są także bezpieczniejsze dla dzieci – każdy ewentualny upadek bramki nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu małego zawodnika. Są to jednak bramki przeznaczone głównie do zabawy.

 

Bramki do piłki nożne - rodzaje, ceny, wymiary

 

Bramki treningowe są wykonane z metalu. Bramki do piłki plażowej powinny być wykonane z tworzyw sztucznych, a ich wymiary powinny być zbliżone do bramek używanych na murawach (około 5,5 m wysokości oraz 2,2 m szerokości). Bramki widywane na stadionach piłkarskich zazwyczaj wykonane są z odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne aluminium. Posiadają największe wymiary spośród wszystkich dostępnych bramek: mierzą 244 cm szerokości oraz 732 cm wysokości. W przypadku cen bramek piłkarskich, najtańsze modele bramek piłkarskich skierowane są do najmłodszych – można je kupić już nawet za 30 zł. Bramki do amatorskiej gry w ogrodzie czy na boisku to koszt rzędu około 200 – 600 zł. Jeżeli ktoś jednak szuka profesjonalnego sprzętu, czyli pełnowymiarowych bramek piłkarskich, wydatki mogą wynieść nawet do 4 000 zł.

Bramki piłkarskie

( ilość produktów: 117 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-05
Z terminami słabo.
2024-07-04
Na początku trochę były problemy ale później wszystko "piorunująco" szybko.
pixel