Tablice taktyczne to niezbędny element skutecznego treningu

Tablice taktyczne, zwane też tablicami trenerskimi, służą do omawiania treningu i taktyki gry. Są niezastąpione w efektywnym treningu gier zespołowych. Dzięki nim osoba zajmująca się trenowaniem zawodników może w prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób przedstawić założenia taktyczne i rozrysować formację zespołu przed nadchodzącym meczem.

Składane tablice trenerskie szczególnie łatwo jest transportować

Składane tablice wyposażone są zazwyczaj w zestaw dwukolorowych magnesów i markery. Pozwala to na zaplanowanie ustawienia zawodników i objaśnienie ich zadań za pomocą rysunków pomocniczych. Wcześniejsze przygotowanie i szybką prezentację planu umożliwia właśnie składana tablica taktyczna. Piłka nożna, która wymaga przemyślanej strategii to sport, w którym szczególnie sprawdzi się tego typu sprzęt.

Foliowe tablice trenerskie zajmują niewiele miejsca

Innym ciekawym rozwiązaniem jest foliowa tablica taktyczna. Na perforowanych arkuszach nadrukowane zostały wzory boisk. Suchościeralna powierzchnia gwarantuje łatwe rozdzielanie folii i umożliwia wielokrotne używanie tego samego arkusza. Zwijana w rulon, foliowa tablica trenerska jest lekka i łatwa w transporcie.

Flipchart to tablica dla prawdziwych profesjonalistów

Flipchart to stabilny, metalowy stelaż, na którym osadzona została tablica taktyczna. Koszykówka jest jednym ze sportów, przy których ten typ tablic sprawdza się najlepiej. Jej duża powierzchnia i regulowana wysokość stelaża stanowią gwarancję tego, że każdy z zawodników będzie w stanie zapoznać się z taktyką gry.

Folder i notes trenera ułatwia kontrolę nad przebiegiem gry

Tablice treningowe w formie folderów i notesów trenera umożliwiają sporządzanie notatek i planowanie szczegółowej strategii. Ułatwiają również kontrolę nad przebiegiem treningu lub rozgrywki oraz przemyślane wprowadzanie zmian w składzie drużyny i obranej taktyce. Pomagają także w porządkowaniu uwag, które wykorzystać będzie można przy późniejszym planowaniu strategii.

Dostępne są w różnej formie. Jedną z nich jest wygodny skoroszyt, w którym aż 40 stron na których utrwalić można plany i strategie zabezpieczonych zostało wodoodporną folią. Blok trenera to 50 połączonych ze sobą kartek o formacie A4, które można łatwo odrywać zmieniając strategię. Naniesiono na nie nie tylko ilustrację boiska, ale i miejsce na listę zawodników i notatki. Notes o formacie A5 to wygodny i trwały zeszyt na sprężynie, który zmieści sie w każdej torbie. 

Tablice trenerskie

( ilość produktów: 21 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-12
Polecam
pixel