Drabinka koordynacyjna to podstawowe wyposażenie każdej sali ćwiczeń

Drabinki koordynacyjne zwane są inaczej drabinkami piłkarskimi ze względu na to, że cieszą się dużą popularnością wśród amatorów właśnie tego sportu. Przydają się jednak również do treningów biegaczy oraz osób ćwiczących sztuki walki. To absolutnie podstawowy sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej siłowni, sali gimnastycznej czy klubu fitness. Możliwe jest także wykonywanie samodzielnych ćwiczeń w domowym zaciszu.

Drabinki umożliwiają ćwiczenie zwinności i koordynacji ruchowej

Drabinka służy przede wszystkim do poprawy koordynacji ruchowej, ale nie tylko. Dzięki jej zastosowaniu można również poprawić szybkość pracy nóg, refleks i skrócić czas reakcji. Przy odrobinie kreatywności pozwala na ćwiczenie nie tylko nóg, ale także ramion, gdyż istnieje możliwość wykonywania przy jej pomocy pompek w kilku różnych wariantach. Drabinka sprawdzi się również do treningu mięśni głębokich, kondycji i wydolności oddechowej.

Standardowa forma drabinki to szczebelki osadzone na sznurku

Możemy ówcześnie spotkać drabinki w naprawdę różnych formach, dzięki czemu każda osoba chcąca popracować nad zwinnością i szybkością nóg znajdzie coś dla siebie. Podstawową i najbardziej znaną jej formą są niewielkie szczebelki rozciągnięte na mocnym sznurku. Tak skonstruowaną drabinkę można bardzo łatwo rozłożyć na nawierzchni na której odbywać się mają ćwiczenia, a następnie po zakończonym treningu zwinąć, by nie zajmowała niepotrzebnie miejsca.

Drabinka wyposażona w schodki pozwala zwiększyć intensywność ćwiczeń

Jej urozmaiceniem jest drabinka podwyższona - w tym wypadku szczebelki nie leżą płasko na podłodze, ale przyjmują formę schodków o wysokości np 10cm, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie intensywności ćwiczeń i poszerzenie obszaru trenowanych mięśni.

Drabinka koordynacyjna z taśm zajmuje jeszcze mniej miejsca

W przypadku bardzo ograniczonej przestrzeni można pokusić się o zakup drabinki koordynacyjnej, która składa się nie ze standardowych szczebelków, ale z taśm. Rozłożona, tworzy dwa lub trzy tory do ćwiczeń, natomiast złożona - zajmuje tyle miejsca, co zwój sznura.

Drabinki koordynacyjne w formie kół, pierścieni i sześcioboków

Innym ciekawym rozwiązaniem dla osób nie dysponujących dużą powierzchnią do przechowywania sprzętów do ćwiczeń jest drabinka koordynacyjna w formie kół, pierścieni lub sześcioboków. W zależności od rodzaju produktu koła takie można rozłożyć na ziemi tworząc tor do ćwiczeń lub nawet połączyć ze sobą bokami dla większej trwałości. 

 

Drabinki koordynacyjne

( ilość produktów: 17 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-12
Polecam
pixel