Hulajnoga wyczynowa na każdej ulicy

To już nie trend, a standard. Moda na hulajnogi na dobre dotarła do Polski. Widać je na każdym szkolnym boisku, na chodnikach, parkingach czy w skateparkach. Młode pokolenie często bardziej ceni ewolucje na hulajnodze, niż rekreację na rowerze. Do szybkiej, agresywnej jazdy oraz wykonywania różnorodnych trików, najlepiej kupić model wytrzymały. Hulajnoga wyczynowa cechuje się mocnymi spawami oraz trudnymi do rozerwania połączeniami, dzięki czemu nawet trudne i ryzykowne ewolucje będą mogły być bezpiecznie wykonywane.

Hulajnoga do trików – cechy charakterystyczne

Hulajnoga do trików oprócz tego, że jest modelem stabilniejszym i mocniejszym niż zwykła hulajnoga rekreacyjna, nie posiada możliwości regulacji wysokości i nie może być złożona. To ograniczenie jest typowym zabezpieczeniem przeciw negatywnym efektom działania dużych sił i narażeniu maszyny na uczestnictwo w upadkach. Tym samym istotne jest odpowiednie dopasowanie do wzrostu i wagi użytkownika. Tego typu urządzenie waży nieco więcej i posiada zaawansowany system kompresji, który ma prostą budowę i jest łatwy w obsłudze. Hulajnogi wyczynowe posiadają masę w granicach 3,5 i 4 kg. Fundamentem każdej hulajnogi do trików jest także podest, który powinien być nieco szerszy, aby zapewnić większą stabilność.

Hulajnogi wyczynowe – na co zwrócić uwagę?

Ważnym parametrem jest waga. Generalna zasada mówi, że im lżejszy model, tym lepszy, gdyż daje większe możliwości wykonywania ewolucji i nie przeciąża kończyn. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na deck. Krótka i szeroka platforma w sposób naturalny zapewnia większą stabilizację i wspomaga osoby początkujące w nauce skomplikowanych trików. Idealny rozmiar takiego podestu wynosi około 50x11 cm. Hulajnogi wyczynowe wymagają także wyposażenia w odpowiedniej jakości kółka. Do wykonania ewolucji potrzebne są części trwałe i stosunkowo duże, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie dużej prędkości jazdy. Tego typu urządzenia najczęściej wyposażane są w kółka o rozmiarze 110 mm, niemniej także nieco mniejsze sprawdzą się w większości trików. Ostatnim parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze jest ogólna jakość wykonania. Tu warto rozpatrzyć: wytrzymałość kierownicy, spawów i użytych materiałów.

Jaką hulajnogę wyczynową wybrać na początek?

To ważne pytanie, gdyż wiąże się ono z ceną zakupionego towaru. Pierwsza hulajnoga wyczynowa z założenia będzie eksploatowana inaczej, niż kolejne. Nauka trików pociąga za sobą różnego rodzaju wypadki, a co za tym idzie także przetarcia i uszkodzenia. Dodatkowo istnieje ryzyko, że osoba pragnąca nauczyć się dynamicznej jazdy i ewolucji straci zapał. W tych okolicznościach nie warto przepłacać, i lepiej zdecydować się na modele tańsze, do około 300 złotych. Takie hulajnogi są w pełni bezpieczne. Ich aluminiowe wykonanie wzbogacone jest często o stalowy podest i koła z rdzeniem z tworzywa sztucznego, co zapewnia wymaganą na początku przyczepność i trwałość.

Bardziej zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią walory droższych modeli. Lepsze kółka, antypoślizgowa powłoka, zastosowanie łożysk wyróżniających się niewielkimi oporami toczenia czy w pełni aluminiowe wykonanie, to komfort dzięki któremu można szlifować swoje umiejętności na coraz wyższym poziomie. Doświadczeni zawodnicy chętniej inwestują także w wysokiej jakości wyposażenie dodatkowe: pegi, kaski czy ochraniacze.

Hulajnoga wyczynowa dla dorosłych i dla dzieci

Hulajnoga wyczynowa dla dzieci posiada dodatkowe zabezpieczenia przed ewentualnymi upadkami. Jest wyposażona w kółka o średnicy na ogół 120 mm, kierownica znajduje się niżej niż w standardowych hulajnogach dla dorosłych, w jej konstrukcji uwzględniono niski podest. Takie urządzenia posiadają często dodatkowe elementy zachęcające, jak na przykład wbudowane w kółka diody LED, dzięki którym wyróżniają się na drodze.

Wybierając hulajnogę dla dorosłych należy zwrócić uwagę na komfort użytkowania i materiał z jakiego została wykonana. Zaleca się także uwzględnienie podłoża, po jakim będzie się ona poruszała najczęściej. Powierzchnie nierówne, na przykład z kostki brukowej, dobrze wesprzeć amortyzatorami i pompowanymi kółkami, z kolei jazda po asfalcie nie wymaga inwestowania w specjalne dostosowania. W tym wypadku wystarczy hulajnoga wyczynowa z gumowymi kółkami.

 

Hulajnogi wyczynowe

( ilość produktów: 63 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Jestem super zadowolona. Zamówienie zrealizowane błyskawicznie, zwrot produktu(okazał się za duży) bez problemowy, pieniądze wróciły na konto w ciągu kilku godzin. Nowy produkt zamówiony w innym rozmiarze również błyskawicznie dostarczony. Jestem bardzo zadowolona z zamówienia w tym sklepie. Super obsługa.
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel