Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Hulajnogi

... czytaj dalej

Skating

Skating to sport dla młodych ludzi – w jego skład wchodzi wiele dyscyplin – jazda na rolkach, deskorolkach, BMX-ach czy hulajnogach. Są to sporty „miejskie”, stworzone głównie z myślą o najmłodszych, którzy wychowują się w dużych miastach. Stale popularnym sportem jest jazda na hulajnodze, która znana jest już od wielu lat.

 

Hulajnogi

Każda hulajnoga może posłużyć do jazdy rekreacyjnej. W większości widuje się jeżdżącą na niej młodzież. Producenci mają bogatą ofertę hulajnog: różnią się one między sobą kolorem, elementami, które zawierają, wielkością oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Budowa hulanogi

Hulajnoga składa się z takich elementów jak: kierownica, miejsce do stania, koła, hamulec.

  • Kierownica (podobna do rowerowej) - najczęściej jest regulowana w górę i w dół, tak aby łatwo dopasować ją do wzrostu użytkownika. Rączki często pokryte są gumowymi lub piankowymi uchwytami polepszającymi chwytność.
  • Miejsce do stania - zazwyczaj zrobione jest z aluminium dzięki czemu jest lekka oraz wytrzymała (odporna nawet na deszcze).
  • Koła - różnią się wielkością i rodzajem materiału z którego zostały wykonane. Można spotkać koła wykonane z kauczuku lub poliuretanu (przypomina kauczuk, jednak ma zwiększoną wytrzymałość). Ostatnio coraz częściej spotyka się koła duże, pasujące do modeli hulajnog MGP.
  • Hamulce - występują najczęściej jako nożne (na tylnim kole), chociaż widuje się niekiedy ręczne - zamontowane przy rączce.
  • Dodatkowe elementy – w niektórych modelach można spotkać dzwonki lub światła, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Przeznaczenie hulajnogi

Rozróżniamy hulajnogi do jazdy wyczynowej i do jazdy rekreacyjnej. Różnią się one od siebie budową i wytrzymałością, te do jazdy wyczynowej z racji wykonywanych tricków muszą być bardziej odporne. Warto przy obydwu typach przeznaczenia, zaopatrzyć się także w ochraniacze. Większość hulajnóg w celu ich łatwiejszego transportu i przechowywania - jest łatwo składana. Dzięki czemu zajmują mniej miejsca.

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel