Hantle regulowane – podstawa treningu siłowego  

 

Hantle to podstawa wyposażenia każdej siłowni, zarówno domowej, jak i tej profesjonalnej. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem to bardzo efektowny i najbardziej popularny trening siłowy. Hantle regulowane to pomocne i praktyczne rozwiązanie - można samodzielnie regulować i dobierać obciążenie do ćwiczeń wykorzystując jeden zestaw hantli zamiast kilku. Hantle regulowane używane są do treningu siłowego, mającego na celu głównie rozbudowanie mięśni ramion i klatki piersiowej. Hantle regulowane składają się przede wszystkim z dwóch elementów: z gryfu oraz odpowiednich obciążników. Najczęstszymi obciążnikami są żeliwne lub kompozytowe talerze, które montuje się za pomocą specjalnych zacisków. Ciężar należy umiejętnie dopasować do realnych możliwości, można założyć dodatkowe hantle gdy ciężar przestał być wystarczający lub w drugą stronę – za ciężki.  

 

Hantle regulowane – ćwiczenia na klatkę piersiową

 

Hantle można wykorzystać do ćwiczeń na ławce kulturystycznej i samodzielnie. Istnieje cały szereg ćwiczeń z hantlami na rozbudowanie klatki piersiowej o różnym stopniu trudności i przy użyciu różnego rodzaju hantli. Przed przystąpieniem do ćwiczeń dobrze więc wybrać najlepszą metodę i po pewnym czasie stwierdzić jej skuteczność po osiągniętych wynikach. Hantle wykorzystywane są do robienia na nich pompek normalnych i szwedzkich, można je unosić nad i za głowę, wykorzystują do tego różne rodzaje ławek ( poziomą, skośną z głową w dół i skośną z głową w górę) - dobrze wtedy mieć w pobliżu osobę do asekuracji, zwłaszcza w początkowej fazie treningu.  

 

Sztangielki regulowane  

 

Przyrządy takie jak hantle regulowane lub sztangielki regulowane posiadają zazwyczaj talerzowy system montowania obciążeń, co z kolei umożliwia bardzo bezproblemową zmianę obciążeń bez tracenia cennego czasu. Zmiany talerzy w zwykłych hantlach bywają czasochłonne i uciążliwe. W przypadku sztangielki wystarczy obciążenie odłożyć na specjalną podstawkę i ustawić pożądany ciężar za pomocą pokrętła. Przy ponownym podniesieniu sztangielki mamy już przymocowane wybrane obciążenie.  

 

Hantle do ćwiczeń – jakość wykonania

 

Decydując się na zakup  jakichkolwiek hantli, czy to zwykłych, regulowanych lub sztangielki regulowanej, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostały one wykonane. Nasz sklep oferuje produkty najwyższej jakości, zapewniające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Hantle regulowane to produkt, który każdy z łatwością dostosuje do swoich aktualnych potrzeb, które wraz z upływem czasu mogą się zmieniać.    

Hantle regulowane

( ilość produktów: 24 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Polecam
2024-05-08
realizację zamówienie oceniam na bardzo dobry, towar dostarczono szybko bez żadnych problemów
pixel