Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Blog

Jak poprawić swoją szybkość i wytrzymałość?

Niezależnie od tego, czy zamierzać sport zawodowo, czy jesteś tylko zapalonym amatorem, jednym z pytań, które sobie pewnie często zadajesz brzmi: Jak poprawić swoją szybkość i wytrzymałość? Cóż, sposobów jest wiele, jednak nie wszystkie są skuteczne. W tym artykule podzielimy się z tobą kilkoma przydatnymi informacjami, które sprawią, że staniesz się sprawniejszy i zaczniesz osiągać lepsze rezultaty w swoich zmaganiach sportowych. Być może twoim głównym celem jest po prostu wymarzona sylwetka.
Przeczytaj więcej

Jakie ćwiczenia gimnastyczne są odpowiednie dla dzieci?

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna u wszystkich ludzi. Dzieci, które znajdują się w najbardziej dynamicznym okresie rozwoju – potrzebują dużo ruchu. W tym wieku, może mieć on charakter zabawy. Różne gry i zabawy ruchowe dla dzieci są jednym z lepszych rozwiązań na zdrowe i ogólnorozwojowe spędzenie wspólnie czasu.
Przeczytaj więcej

Jak ćwiczyć ręce i dłonie?

Ćwiczenia na ręce i dłonie zdecydowanie nie są najczęściej wyszukiwaną frazą z siłownią. Niestety, wielu sportowców, zarówno amatorów, jak i wyczynowców popełnia ten jeden z podstawowych błędów i pomija treningi nadgarstków i dłoni. Takie zaniedbanie może prowadzić do poważnych konsekwencji takich jak np. ból, czy długotrwałe kontuzje, które pozbawią cię możliwości trenowania przez dłuższy czas. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego ćwiczenia na ręce są takie ważne, jak to robić oraz przeczytasz o najlepszych przyrządach do ćwiczeń mięśni rąk.
Przeczytaj więcej

Jak ćwiczyć z ekspanderem, żeby mieć płaski brzuch?

Expander to jeden z najłatwiejszych w użyciu a zarazem najbardziej uniwersalnych przyrządów do ćwiczeń. Z powodzeniem możemy przy jego użyciu trenować nie tylko klatkę, mięśnie naramienne czy tricepsy, ale również mięśnie brzucha. Sprężyny do ćwiczeń, o ile tylko będziemy korzystać z nich w sposób umiejętny, okażą się znakomitym sposobem na wzmocnienie i nadanie rzeźby mięśniom brzucha. Skuteczna gimnastyka na brzuch z użyciem gum treningowych jest jak najbardziej możliwa. Trzeba tylko poznać kilka podstawowych informacji na temat użycia przyrządów oporowych w treningu mięśni brzucha.
 

Przeczytaj więcej

Piłka palantowa - sprawdź swoją sprawność i doskonale się baw!

Zapewne każdy z nas widział w telewizji lub przynajmniej kojarzy typowo amerykańską dyscyplinę sportu, jakim jest baseball. Dwie drużyny liczące kilka osób, kij baseballowy i niewielka, gumowa lub skórzana piłeczka. Niewiele jednak osób wie, że baseball najprawdopodobniej pochodzi nie od krykieta, lecz od palanta - zespołowej gry znanej już w średniowieczu. Norman Davies sugeruje nawet, iż to polscy emigranci przybywający do Stanów Zjednoczonych spopularyzowali grę z kijem i piłką, ta z kolei na przestrzeni wieków wyewoluowała i przybrała obecnie znany kształt.
 

Przeczytaj więcej

Jak zacząć jeździć na deskorolce - 7 porad

Jazda na deskorolce to nie lada wyzwanie, a umiejętności i triki na niej wykonywane potrafią zaimponować niejednemu. Chociaż ten sport jest wymagający, a początki bywają trudne, gra jest warta świeczki! W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz 7 porad, które znacznie ułatwią Ci przygodę z deskorolką.
Przeczytaj więcej

Jak wybrać najlepszy czepek pływacki?

Czepek pływacki to przydatny, a czasem wręcz obowiązkowy element ubioru, każdej osoby korzystającej z usług krytej pływalni. Chociaż nie wyglądamy w nim korzystnie, jego obecność z pewnością przynosi więcej pożytku niż szkody. Jak więc wybrać najlepszy czepek pływacki, aby właściwie spełniał swoje funkcje?

Przeczytaj więcej

Jak ćwiczyć z taśmą?

Wiele osób uwielbia ćwiczyć w domu. Mogą wtedy trenować w dowolnej chwili, bez potrzeby pokonywania, często długiej, drogi na siłownię, nikt też nie pogania ich wzrokiem, by zwolnili już maszynę. Niestety, ćwiczenia we własnym pokoju bardzo często nie są tak efektywne, głównie ze względu na brak odpowiedniego sprzętu ćwiczeniowego. Na szczęście z pomocą przychodzi taśma fitness, która nie zajmuje wiele miejsca, jest tania i prosta w użyciu.
 

Przeczytaj więcej

Jak zacząć biegać - plan treningowy dla początkujących

Każdy z nas potrafi biegać. Naukę tej umiejętności rozpoczynamy już w chwili, gdy stawiamy nasze pierwsze kroki w życiu. Jeśli jednak chcemy zajmować się tym bardziej profesjonalnie, musimy zapamiętać kilka podstawowych rzeczy, które pomogą nam uniknąć kontuzji i znaleźć motywację do regularnych treningów. Przeczytaj nasz poradnik dla początkujących biegaczy!
Przeczytaj więcej
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel