Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Blog

Jak wybrać hulajnogę dla dorosłych?

Jeszcze niedawno hulajnogi kojarzyły się jedynie ze środkiem lokomocji używanym przez dzieci. W tej chwili nikogo nie dziwi widok elegancko ubranej osoby, jadącej do pracy na hulajnodze. Te wygodne i lekkie jednoślady opanowały ulice większości miast. Poruszają się nimi niemal wszyscy i to bez względu na wiek czy kondycję. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej hulajnogi. W dzisiejszym tekście podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając hulajnogę dla dorosłych.
Przeczytaj więcej

ABC gry w piłkarzyki

Piłkarzyki to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi. Stanowi doskonały element dla zwiększenia atrakcyjności lokalu czy pubu. Najsprytniejsi będą wiedzieć, jak to robić, aby strzelić bramkę lub skutecznie zablokować strzał przeciwnika. Sprawdź jak!
Przeczytaj więcej

Hulajnoga elektryczna – jaką kupić?

Hulajnogi z napędem elektrycznym stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Dzieciom dostarczają mnóstwo frajdy i radości. Dla dorosłych natomiast jest to idealny środek transportu do miasta. Gdzie można kupić hulajnogę elektryczną? Jaką wybrać?

Przeczytaj więcej

Co daje bieganie?

Od kilku lat obserwujemy w Polsce swego rodzaju modę na bieganie. Osoby biegające można dostrzec wszędzie – w parku, w centrum miasta, w lesie czy na osiedlu. Dodatkowo ten sport stał się atrakcyjnym motywem wykorzystywanym w reklamach, filmach czy kampaniach promujących różne produkty czy usługi. Polacy pokochali biegać i wielu intensywnie praktykuje ten sport nawet kilka razy w tygodniu. W tym artykule wyjaśnimy krok po kroku, co daje bieganie, jaki ma ono wpływ na odchudzanie oraz odpowiemy na pytanie, dlaczego warto biegać.

Przeczytaj więcej

Siłownia dla początkujących - co i jak?

Wiele osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną, decyduje się na siłownię. Często wydaje się, że to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Inni marzą o pięknie wyrzeźbionej sylwetce. Oczywiście oba te cele są możliwe. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie ćwiczeń i częstotliwości ich wykonywania. Tylko w ten sposób aktywność może być skuteczna i bezpieczna.
Przeczytaj więcej

Jak poprawić swoją szybkość i wytrzymałość?

Niezależnie od tego, czy zamierzać sport zawodowo, czy jesteś tylko zapalonym amatorem, jednym z pytań, które sobie pewnie często zadajesz brzmi: Jak poprawić swoją szybkość i wytrzymałość? Cóż, sposobów jest wiele, jednak nie wszystkie są skuteczne. W tym artykule podzielimy się z tobą kilkoma przydatnymi informacjami, które sprawią, że staniesz się sprawniejszy i zaczniesz osiągać lepsze rezultaty w swoich zmaganiach sportowych. Być może twoim głównym celem jest po prostu wymarzona sylwetka.
Przeczytaj więcej

Jakie ćwiczenia gimnastyczne są odpowiednie dla dzieci?

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna u wszystkich ludzi. Dzieci, które znajdują się w najbardziej dynamicznym okresie rozwoju – potrzebują dużo ruchu. W tym wieku, może mieć on charakter zabawy. Różne gry i zabawy ruchowe dla dzieci są jednym z lepszych rozwiązań na zdrowe i ogólnorozwojowe spędzenie wspólnie czasu.
Przeczytaj więcej

Jak ćwiczyć ręce i dłonie?

Ćwiczenia na ręce i dłonie zdecydowanie nie są najczęściej wyszukiwaną frazą z siłownią. Niestety, wielu sportowców, zarówno amatorów, jak i wyczynowców popełnia ten jeden z podstawowych błędów i pomija treningi nadgarstków i dłoni. Takie zaniedbanie może prowadzić do poważnych konsekwencji takich jak np. ból, czy długotrwałe kontuzje, które pozbawią cię możliwości trenowania przez dłuższy czas. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego ćwiczenia na ręce są takie ważne, jak to robić oraz przeczytasz o najlepszych przyrządach do ćwiczeń mięśni rąk.
Przeczytaj więcej

Jak ćwiczyć z ekspanderem, żeby mieć płaski brzuch?

Expander to jeden z najłatwiejszych w użyciu a zarazem najbardziej uniwersalnych przyrządów do ćwiczeń. Z powodzeniem możemy przy jego użyciu trenować nie tylko klatkę, mięśnie naramienne czy tricepsy, ale również mięśnie brzucha. Sprężyny do ćwiczeń, o ile tylko będziemy korzystać z nich w sposób umiejętny, okażą się znakomitym sposobem na wzmocnienie i nadanie rzeźby mięśniom brzucha. Skuteczna gimnastyka na brzuch z użyciem gum treningowych jest jak najbardziej możliwa. Trzeba tylko poznać kilka podstawowych informacji na temat użycia przyrządów oporowych w treningu mięśni brzucha.
 

Przeczytaj więcej

Piłka palantowa - sprawdź swoją sprawność i doskonale się baw!

Zapewne każdy z nas widział w telewizji lub przynajmniej kojarzy typowo amerykańską dyscyplinę sportu, jakim jest baseball. Dwie drużyny liczące kilka osób, kij baseballowy i niewielka, gumowa lub skórzana piłeczka. Niewiele jednak osób wie, że baseball najprawdopodobniej pochodzi nie od krykieta, lecz od palanta - zespołowej gry znanej już w średniowieczu. Norman Davies sugeruje nawet, iż to polscy emigranci przybywający do Stanów Zjednoczonych spopularyzowali grę z kijem i piłką, ta z kolei na przestrzeni wieków wyewoluowała i przybrała obecnie znany kształt.
 

Przeczytaj więcej
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel