Jakie efekty daje ćwiczenie na trampolinie?

2019-12-24
Jakie efekty daje ćwiczenie na trampolinie?
Od jakiegoś czasu skakanie na trampolinie nie jest już wyłącznie aktywnością zarezerwowaną dla dzieci, ale cieszy się się również ogromną popularnością wśród dorosłych. Wszystko to dzięki jumping fitness, czyli ćwiczeniom modelującym nasze ciało i spalającym tkankę tłuszczową oraz równocześnie sprawiającym ogromną przyjemność. Z pozoru proste ćwiczenia na trampolinie mogą przynieść większe korzyści niż się spodziewamy. Na czym polegają ćwiczenia na trampolinie?

Jumping fitness to ćwiczenia wykonywane na jednoosobowych trampolinach w rytm energicznej muzyki. Mają na celu wzmacnianie i kształtowanie sylwetki przy jednoczesnym czerpaniu przyjemności i frajdy ze skakania. To niezwykle intensywny trening cardio, podczas którego można spalić od 600 do nawet 1200 kcal w ciągu jednej godziny! Ćwiczenia na trampolinie korzystają z kilku dziedzin sportu, w głównej mierze z biegu w miejscu, kombinacji skoków oraz aerobiku. Jumping fitness angażuje różne partie ciała, dzięki czemu służy on poprawie ogólnej sprawności organizmu oraz kondycji.


Od czego zacząć ćwiczenia na trampolinie?


Mimo, że skakanie na trampolinie wydaje się jedną z najbardziej naturalnych aktywności, to niestety nie jest ono dla wszystkich. Tego typu trening nie jest zalecany osobom z dyskopatią, zaburzeniami równowagi, nadciśnieniem, urazami stawu skokowego oraz kolan, chorobami kości, nietrzymaniem moczu oraz kobietom w ciąży. Przed rozpoczęciem ćwiczeń najlepiej zasięgnąć porady lekarza, aby uniknąć ewentualnych powikłań zdrowotnych. Obecnie ćwiczenia na trampolinie znajdują się w ofercie wielu klubów fitness, więc można udać się do jednego z nich i zapisać na zajęcia. Wyszkolony trener pokaże nam, jak dokładnie wykonywać poszczególne ćwiczenia, a grupa zmotywuje nas, kiedy zabraknie nam sił. Na początek najlepiej ćwiczyć maksymalnie 2 razy w tygodniu. Można również zakupić trampolinę i wypróbować ten rodzaj aktywności w domu.

Korzyści z jumping fitness, czyli jakie efekty daje ćwiczenie na trampolinie?Ćwiczenia na trampolinie pobudzają praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała - naukowcy twierdzą, że ten trening jest aż o 68% skuteczniejszy niż wykonywanie ćwiczeń na innych przyrządach! Jakie efekty daje ćwiczenie na trampolinie? Jumping fitness pobudza do pracy układ limfatyczny, dzięki czemu nasze ciało pozbywa się toksyn. Jumping fitness jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ dzięki temu treningowi przyspieszona zostaje przemiana materii oraz stymulowane są procesy trawienne. Ćwiczenia na trampolinie są intensywnym treningiem cardio, podczas którego usprawnia się krążenia oraz dotlenia się nasz organizm. Dzięki ogólnorozwojowemu działaniu polepsza się gibkość oraz ogólna koordynacja ruchowa. Pierwsze efekty ćwiczeń można dosyć szybko zauważyć, w związku z czym wzrasta nasza motywacja do kontynuowania treningów.

 

TRAMPOLINA BACHA SPORT SUPER SUN 335 CM / 11 FT.

TRAMPOLINA BACHA SPORT SUPER SUN 335 CM - sprawdź!

 

Po zakończeniu ćwiczeń jesteśmy zmęczeni, ale mimo to rozluźnieni i pełni energii. Wszystko to dzięki formie treningu, która wyzwala w nas pozytywne emocje i energię, a także zmniejsza poziom stresu. Jest to jeden z powodów, dla których rozpocząć swoją przygodę z jumping fitness. Najlepiej samemu przekonać się, jak dobrze jest skorzystać z ćwiczeń na trampolinie po stresującym dniu w pracy. Jumping fitness nie powoduje nadmiernego obciążenia stawów, w związku z czym mogą z niego korzystać również osoby, którym doskwierają bóle kolan. Miękkie podłoże amortyzuje ruch, dzięki czemu stawy są odciążone. Podczas treningu na trampolinie istnieje mniejsze prawdopodobieństwo nabycia kontuzji niż np. na stepie.

 

Ćwiczenia na trampolinie w domu - czy każdy może je stosować?

 

Aby móc uprawiać jumping fitness w domu, trzeba zakupić trampolinę. Jej koszt to ok. 400 zł, więc lepiej zastanowić się, czy na pewno jest to rodzaj aktywności, który nam odpowiada. Warto pamiętać, że tego typu treningi nie polegają na zwyczajnym skakaniu na trampolinie, ale na wykonywaniu określonych ćwiczeń. Żeby robić to poprawnie, trzeba zapoznać się z techniką i poznać dokładnie sposoby ich wykonywania. Z tego powodu na początek zdecydowanie lepiej pójść na zajęcia do klubu fitness i w praktyce pod okiem trenera nauczyć się podstaw jumping fitness. Dzięki temu przekonamy się również, czy ćwiczenia na trampolinach nie powodują u nas niepokojących dolegliwości i czy aby na pewno możemy je wykonywać. Ćwiczenia na trampolinie świetnie wpływają na nasz organizm - poprawiają ogólną sprawność ruchową, koordynację, równowagę, sprzyjają spalaniu kalorii, a także poprawie samopoczucia. Należy jednak pamiętać, aby stopniowo rozpocząć swoją przygodę z jumping fitness i tym samym poznać reakcje swojego organizmu. Dzięki temu trening będzie nam dostarczał mnóstwo radości i satysfakcji.TRAMPOLINA FITNESS 55

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Szybka realizacja zamówienia, polecam
2024-06-14
polecam
pixel