Które korki są lepsze – Nike czy Adidas? Jak wybierać buty piłkarskie?

2018-05-15

Wielu mniej i bardziej zaawansowanych piłkarzy staje często przed wyborem dobrych butów piłkarskich. Niezależnie od reprezentowanego poziomu oraz doświadczenia na boisku, odpowiednio dobrane korki potrafią znacząco poprawić komfort gracza, a tym samym przechylić szalę zwycięstwa podczas meczu.

Dobrze dobrane buty piłkarskie to jeden z najważniejszy element ubioru absolutnie każdego piłkarza – niezależnie od tego, czy gra on amatorsko, czy bardziej profesjonalnie. Odpowiednie obuwie powinno zapewniać prawidłowe ułożenie stóp, a w konsekwencji prawidłowy balans ciała i wysoki poziom komfortu.

BUTY PIŁKARSKIE NIKE HYPERVENOM PHANTOM 3 ACADEMY DF FG AH7268 081Na co zwracać uwagę wybierając korki Nike lub Adidas?

Wbrew obiegowej opinii, wybór korków piłkarskich nie należy do najprostszych zadań. Wiele zależy od osobistych preferencji, uwarunkowań fizycznych oraz od wymogów względem obuwia – dla jednych liczy się głównie świetny wygląd, podczas gdy dla innych piłkarzy ważne są przede wszystkim rozwiązania technologiczne zastosowane w konstrukcji buta.

Wyboru nie ułatwia ogromna gama butów piłkarskich zarówno po stronie marki Nike, jak i Adidas. Dlatego też, by wybrać prawidłowe obuwie, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, które pozwolą zawęzić poszukiwania do wybranej grupy produktów.

Aspekty, które ułatwią wybór korków

Wśród kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania korków, są:

  • Ich przeznaczenie: będziesz używał ich do gry na trawie naturalnej czy sztucznej?

  • Stopień zaawansowania: grasz rekreacyjnie, półamatorsko, półprofesjonalnie czy profesjonalnie?

  • Jaki materiał przewodni preferujesz: naturalną skórę czy materiały syntetyczne?

  • Jakie masz stopy: wysokość podbicia, szerokość stopy i jej profil?

  • Osobiste preferencje względem linii kolorystycznej, designu i firmy (np. Nike

    czy Adidas?).


                                                                                                                                          Korki Nike - sprawdź dostępne modele w SK-Sport !


Przeznaczenie korków piłkarskich

Konstrukcja obuwia piłkarskiego diametralnie różni się w zależności od jego przeznaczenia. Na samym więc początku precyzyjnie określ, na jakim podłożu zamierzasz grać w piłkę nożną. W przypadku gry na naturalnej nawierzchni trawiastej powinieneś wybrać obuwie oznaczone uniwersalnym symbolem FG – niezależnie od tego, czy preferujesz buty Nike czy Adidas. Buty do gry na naturalnej trawie świetnie sprawdzają się do lekko ubitych podłoży trawiastych. W tej kategorii prym wiodą dwie czołowe marki – Adidas i Nike. Które korki są lepsze – Nike czy Adidas? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Ogromną popularnością cieszą się zarówno buty Nike Mercurial i Hypervenom, jak i Adidas X i Ace.

W przypadku gry na boisku grząskim (mokrej nawierzchni trawiastej) sprawdzą się zupełnie inne korki, które wyposażane są w tzw. wkręty. Tego rodzaju obuwie oznaczane jest symbolem SG (MIX). Znów – które korki są lepsze – Nike czy Adidas? W tym przypadku doskonałą sławą cieszy się seria Nike Magista oraz Tiempo. Z kolei nie ustępuje jej równie popularna i chętnie wybierana seria Adidas F50, Kaiser oraz Predator.

Każda z wymienionych serii obuwia zapewnia wysoki poziom komfortu oraz doskonałą przyczepność na grząskiej i śliskiej nawierzchni. Twój wybór między marką Nike i Adidas powinien być oparty przede wszystkim na osobistych preferencjach zarówno wizualnych, jak i autorskich technologiach implementowanych w obuwiu.

Do gry na sztucznej murawie dedykowane są buty sygnowane oznaczeniem TF oraz AG. Są to buty z płaską podeszwą, które zapewnią doskonałą przyczepność, lekkość i wysoki poziom komfortu. W przypadku butów AG i TF prym wiodą również serie Nike Hypervenom i Adidas Ace wyposażone w tekstylną cholewę oraz opatrzone świetnym designem.

Korki Nike czy Adidas – jaki materiał wybrać?

Korki Adidas w SK-SportKonstrukcja oraz materiały używane do produkcji butów piłkarskich różnią się zależnie od stopnia zaawansowania graczy, a także rodzaju nawierzchni. Zwykle w butach piłkarskich Nike i Adidas spotkać można naturalną skórę oraz tworzywa sztuczne. Jedna i druga firma oferuje wysokiej jakości skórę, która wymaga intensywniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Skórzane korki z czasem się rozciągnął, jednak po dopasowaniu do stopy zapewnią niezrównany komfort gry. Buty Nike lub Adidas z tworzywa sztucznego nie mają właściwości rozciągających oraz są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Co więcej, buty tekstylne po przemoczeniu nie tracą swoich właściwości oraz parametrów.Korki Adidas - sprawdź ofertę w SK-Sport
Które korki są lepsze – Nike czy Adidas?

Wyższość korków jednej firmy nad drugą zasadna jest dopiero, gdy zestawiamy ze sobą konkretne serie obuwia. Wśród zalet butów Nike można wymienić o wiele ciekawszą i bogatszą linię modeli korków piłkarskich. Z kolei buty Adidas cechuje świetna technologia stabilizacji kostki w lepszych seriach butów, a także ergonomiczne rozmieszczenie kołków w podeszwie buta. Nike wygrywa z butami Adidas również niespotykanym i niezwykle atrakcyjnym designem oraz lekką wagą lepszych jakościowo serii obuwia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel