Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Korki Nike

... czytaj dalej

 

Wybór butów piłkarskich Nike nie należy do najprostszych. Potężna gama modeli, najróżniejszy design, różnice w zastosowanych materiałach oraz różne podeszwy i cholewki sprawiają, że zdecydowanie jest w czym wybierać. W tej kategorii prezentujemy Państwu nasz szeroki asortyment korków Nike. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą butów piłkarskich Nike oraz innych marek.

Buty piłkarskie Nike – jak je wybrać?

Dobór korków Nike powinien być poprzedzony wnikliwym określeniem swoich potrzeb, predyspozycji oraz budżetu. Przed podjęciem zakupowej decyzji należy zwrócić uwagę na kilka aspektów obuwia.

Buty piłkarskie Nike – rodzaj podeszwy

Pierwszą najistotniejszą kwestią jest dopasowanie butów piłkarskich Nike do powierzchni, na której będziesz grał w piłkę nożną. Każdemu rodzajowi powierzchni odpowiada konkretny typ podeszwy. Wyróżnia się cztery główne, zunifikowane kategorie butów Nike, są to:

  • korki Nike do naturalnej trawy (lanki) określane symbolem FG lub FG/AG. Tego rodzaju buty służą do komfortowej gry na standardowych trawiastych boiskach;

  • korki Nike do gry na mokrych naturalnych boiskach z miękką trawą (wkręty) określane symbolem SG lub SG-PRO.

  • buty piłkarskie Nike do gry na sztucznej murawie określane symbolem TF/TT lub AG i FxG. Ten rodzaj butów piłkarskich Nike posiada specjalną podeszwę zewnętrzną z dużą ilością niewielkich wypustek, które zapewniają dużą stabilność i wygodę podczas gry na sypkich podłożach i sztucznych nawierzchniach trawiastych;

  • buty piłkarskie Nike do futsalu (halówki) określane Symbolem IC, IN lub IT. Te buty piłkarskie Nike doskonale sprawdzają się do gry na twardym parkiecie – np. na hali gimnastycznej. Wykonywane są z materiału, który nie brudzi nawierzchni.

Buty piłkarskie Nike – stopień zaawansowania gracza

Kolejną istotną kwestią, która pozwoli trafnie dobrać buty piłkarskie Nike, jest stopień zaawansowania gracza, a tym samym skomplikowanie technologiczne konstrukcji butów. Korki Nike oraz buty piłkarskie każdej innej marki oferującej tego rodzaju obuwie, zwykle dzieli się na buty przeznaczone do gry: rekreacyjnej, półamatorskiej, półprofesjonalnej i profesjonalnej. Zależnie od stopnia zaawansowania piłkarza, buty piłkarskie Nike wykonywane są z innego rodzaju materiałów, oferują inną konstrukcję cholewy oraz podeszwy, a także implementowane są w nich różne technologie poprawiające komfort rozgrywki, czy czucia piłki.

Buty piłkarskie Nike – rodzaj użytego materiału

Ogólny podział korków Nike i innych firm dzieli buty piłkarskie na te wykonane ze skóry oraz na te, które wykonane są w większości z materiałów syntetycznych. Buty piłkarskie Nike wykonane z naturalnej lub sztucznej skóry zapewniają o wiele wyższy komfort rozgrywki po odpowiednim dopasowaniu się do stóp. Poza tym oferują lepsze czucie piłki i zwartą konstrukcję. Niemniej jednak wymagają o wiele delikatniejszego podejścia. Skórzane korki Nike muszą być regularnie konserwowane i pielęgnowane. W związku z tym, iż skórzane buty piłkarskie po kilku treningach rozejdą się, warto kupować ściśle dopasowane obuwie.

Syntetyczne buty piłkarskie Nike nie wymagają wielu czynności pielęgnacyjnych i zapewniają wysoki komfort rozgrywki już od pierwszego ich nałożenia. Materiały syntetyczne sprawiają, że buty są łatwiejsze w utrzymaniu higieny i zapewniają dobrą wentylację. Niemniej jednak z reguły syntetyczne buty piłkarskie Nike są mniej odporne na uszkodzenia oraz oferują mniejszą trwałość konstrukcji.

Po wyborze rodzaju podeszwy, stopnia zaawansowania oraz materiału, należy zwrócić uwagę na precyzyjny dobór rozmiaru buta zgodny z rozmiarówką podaną przez producenta.

Sprawdź buty piłkarskie Nike znajdujące się w naszej ofercie

Serdecznie zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszą bogatą ofertą korków Nike. Zapraszamy także do sprawdzenia butów piłkarskich innych producentów. W przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących naszych produktów zapraszamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania oraz wesprzemy naszych klientów na każdym etapie współpracy. 

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel