Szukasz dobrych butów piłkarskich Adidas? Sprawdź nasz bogaty asortyment korków Adidas oraz innych marek i wybierz perfekcyjnie dopasowane buty. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Marka Adidas to od lat wiodąca firma produkująca odzież i obuwie dla sportowców. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i największe gwiazdy sportu. Poczuj się jak Robert Lewandowski, wybierz najlepsze buty piłkarskie Adidas i spełniaj swoje marzenia na boisku piłkarskim!  

Jak dopasować buty piłkarskie Adidas?

Przy wyborze korków Adidas lub butów piłkarskich innych marek niezwykle kluczowe jest prawidłowe ich dopasowanie do dwóch czynników: nawierzchni oraz osobistych preferencji. Dobre buty piłkarskie Adidas powinny również cechować się kilkoma podstawowymi parametrami, które określają ich jakość oraz przydatność na boisku. Sprawdź, jak dopasować korki Adidas.

Korki Adidas męskie – jaką podeszwę wybrać?

Producenci obuwia piłkarskiego podzielili podeszwy na cztery główne kategorie: 

-Buty do naturalnej nawierzchni (lanki) – symbol FG, FG/AG - buty z podeszwą dedykowaną grze na naturalnej murawie o standardowych właściwościach; 

-Buty do mokrej murawy (wkręty lub mixy) – symbol SG lub SG-PRO – buty dostosowane do boiska grząskiego, z mokrą murawą; 

-Buty do sztucznej murawy (turfy) – symbol TF/TT lub AG i FxG – buty dopasowane do gry na sypkich boiskach o sztucznej nawierzchni (np. popularnych Orlikach); 

-Buty do gry na hali (buty do futsalu; halówki) – symbol IC, IN lub IT – buty dopasowane do grania na twardym, zadaszonym parkiecie.


Buty piłkarskie Adidas – materiał i stopień zaawansowania gracza


Korki Adidas i buty piłkarskie innych marek należy również dopasować do osobistych umiejętności i stopnia zaawansowania, a także dobrać odpowiedni materiał przewodni buta. Zupełnie inną konstrukcję posiadają buty przeznaczone do gry profesjonalnej od butów dopasowanych do gry rekreacyjnej lub amatorskiej. Warto określić swoje umiejętności i zakupić buty do nich dopasowane. Buty piłkarskie Adidas i korki innych firm produkowane są zwykle z dwóch rodzajów materiałów: skóry lub materiałów syntetycznych. Korki Adidas wykonane ze skóry odznaczają się lepszym dopasowaniem do stopy, dobrą termowentylacją i czuciem piłki. Niemniej jednak wymagają intensywnych zabiegów konserwujących. Buty piłkarskie Adidas wykonane z materiałów sztucznych nie potrzebują specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, z reguły są tańsze od swoich skórzanych odpowiedników, a także świetnie nadają się dla mniej profesjonalnych graczy.

 

Korki Adidas ze skarpetą

 

Buty ze skarpetą to szczególny rodzaj obuwia sportowego, coraz bardziej popularny na murawach. Korki Adidas ze skarpetą to zmodyfikowane buty do gry, wzbogacone o specjalną, elastyczną warstwę materiału, która wychodzi poza cholewkę. Buty tego typu charakteryzują się idealnym dopasowaniem do stopy, przy uwzględnieniu jej anatomii. Pozwalają na skuteczną, pełną zwrotów grę. W korkach Adidas ze skarpetą zminimalizowane jest ryzyko kontuzji do minimum, ponieważ but jest lekki, idealnie dopasowany do stopy i zapewnia wysoką stabilizację.

Korki Adidas dla dzieci i buty piłkarskie Adidas

W naszym sklepie sportowym znajdziesz szeroki asortyment obuwia sportowego dla piłkarzy w każdym wieku, również dla najmłodszych. Korki Adidas dla dzieci to specjalnie wyselekcjonowane, modne modele obuwia, które zapewnią najmłodszym komfortową i bezpieczną grę. Buty piłkarskie Adidas dla dzieci to produkty znanej i cenionej na świecie marki, z której korzystają najlepsi sportowcy. Pozwól, aby Twoje dziecko poczuło się na murawie jak Robert Lewandowski!

Buty piłkarskie Adidas – czym powinny charakteryzować się korki?

 

Istnieje pięć podstawowych właściwości, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania butów piłkarskich Adidas. Są to: przyczepność, dopasowanie, stabilność, czucie piłki i przyśpieszenie. Opisujemy każde z właściwości – mamy nadzieję, że pomoże to w wyborze najlepszego modelu butów piłkarskich Adidas. W razie wątpliwości skontaktuj się z obsługą naszego sklepu internetowego – z przyjemnością pomożemy wybrać najlepszy model.


1.   Korki Adidas – przyczepność Przyczepność buta do podłoża powinna być jak największa. Zadbamy o to, kupując buty piłkarskie Adidas z podeszwą dopasowaną do rodzaju nawierzchni. Adidas oferuje w swoich korkach kilka technologii, które poprawiają przyczepność, są to: X-CLAW,  Ground Control, MessiPRINT.

2.   Korki Adidas – dopasowanie Prawidłowe dopasowanie do stopy to klucz do wygodnej i efektywnej gry. Im mniej luźnych miejsc pozostanie po nałożeniu butów, tym lepiej, ponieważ wpłynie to na stabilność stopy i kostki, zapewni przyczepność oraz lepsze przyśpieszenie buta. Adidas implementuje w swoich korkach pięć autorskich technologii: ·         X-SKIN, Control Fit,  MessiTouch, MessiFrame, Techfit.

3.   Korki Adidas – stabilność Na stabilność nogi w bucie bezpośrednio wpływa jego dopasowanie do rozmiaru nogi, rodzaj podeszwy oraz profil wkładki. Wśród technologii firmy Adidas, która poprawia stabilność, wymieniamy: X-CAGE, Control Fit, Stabilizator pięty, MessiTouch.

4.   Korki Adidas – czucie piłki Na wyczucie piłki składają się wszystkie wyżej wymienione cechy butów piłkarskich Adidas. Parametr ten jest szczególnie determinowany przez konstrukcję cholewy buta. Zależnie od jej konstrukcji oraz użytego materiału zapewnia ona lepsze bądź gorsze wyczucie piłki. Technologie Adidas, które wpływają na tę cechę butów to: X-SKIN, X-CLAW, Non Stop Grip.

5.   Korki Adidas – przyśpieszenie Przyśpieszenie zależne jest od wagi buta – im obuwie jest lżejsze, tym pozwala na szybsze przyśpieszanie. Adidas implementuje w swoich butach jedną technologię, która wpływa na przyśpieszenie na boisku, jest to technologia Gambetrax.    

Korki Adidas

( ilość produktów: 9 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 2056 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-01
Wszystko zgodnie z opisem. Szybka wysyłka.
2023-01-26
Szybka realizacja. Ale towar niezgodny z opisem
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel