Rowerek do ćwiczeń i jego zalety

2017-01-28

Rower stacjonarny pozwala na kształtowanie sylwetki i redukcję tkanki tłuszczowej. Podnosi także sprawność i kondycję całego organizmu. Rowerek do ćwiczeń w domu pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ nie musimy ich wydawać na karnety na siłownię, dojazdy i wszystkie związane z tym dodatkowe koszty. Trening w domu nie wymaga specjalnego stroju, ważna jest jednak motywacja i systematyczność.

Trening na rowerze stacjonarnym

Rower treningowy świetnie działa na układ krążenia i mięśnie nóg. Wykazano, że regularny trening zmniejsza nie tylko ryzyko otyłości, ale także związanych z nią chorób serca oraz cukrzycy. Spadek wagi można więc uznać jako efekt uboczny. Rower do ćwiczeń w domu jest zbawieniem również dla osób z problemami kręgosłupa i bólami stawów. Zwiększona zostaje również objętość płuc oraz wydolność tlenowa.

Jazda na rowerze stacjonarnym wzmacnia i kształtuje mięśnie nóg: pośladków, ud, podudzia oraz łydek. W mniejszym stopniu angażuje mięśnie brzucha, dlatego też z tej formy aktywności fizycznej mogą korzystać również kobiety w ciąży.

Trening na rowerze stacjonarnym ujędrni ciało. Jest to też doskonała forma zajęć w początkowym stadium ogółu ćwiczeń. Mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku, o dowolnej porze dnia i nocy. Dodatkowo możemy połączyć ćwiczenia z oglądaniem ulubionego serialu lub czytaniem książki.

Jak zacząć trening na rowerze treningowym

Po zakupie rowerka do ćwiczeń pamiętajmy o prawidłowej regulacji siodełka i kierownicy. Nie zapominajmy również o dostosowaniu treningu do naszej kondycji. Lepiej ćwiczyć mniej, acz regularnie, niż więcej - jednorazowo. Dodatkowo różne funkcje w rowerkach pozwalają m.in. mierzyć:

  • Pracę nóg.

  • Tętno.

  • Przebyty dystans.

  • Czas.

  • Prędkość.

Nowoczesne rowerki stacjonarne wyposażone są także w elektroniczną regulację obciążenia, dzięki czemu sam trening jest płynniejszy, niż w przypadku manualnej zmiany oporu.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Zamówienie zrealizowane szybko i bezproblemowo.
2024-07-11
Super
pixel