Okulary do pływania- jakie wybrać?

2018-05-24

Testowanie warto zacząć już w sklepie. Jeśli opakowanie na to pozwala, przymierzmy okulary, sprawdźmy czy dobrze się dopasowują. Dobrze dobrane okulary po przyciśnięciu do skóry i wypchnięciu spod nich powietrza utrzymają się na twarzy przez dłuższą chwilę.

Jak dobrze dopasować okularki do pływania?

OKULARKI DO PŁYWANIA SPEEDO FASTSKIN PRIME MIRRORPasek okularów powinien być elastyczny, wykonany z gumy lub silikonu. Wybierajmy paski regulowane, aby najlepiej dopasować ich długość. W ofercie bywają paski pojedyncze, podwójne i potrójne, jednak żeby okularki pewnie trzymały się na miejscu wystarczy podwójny. Uszczelka to bardzo ważny element, gdyż od niego zależy czy do okularów nie będzie przedostawać się woda. Powinna być szeroka, silikonowa lub gumowa. W tańszych modelach zdarzają się uszczelki z gąbki, jednak są one nietrwałe, więc do regularnych treningów lepiej wybrać te silikonowe.


Okulary do pływania Speedo Fastskin Prime Mirror - kliknij i sprawdź 


Czemu okulary parują?

Właściwy dobór soczewek to nie lada sztuka należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Kolor soczewek dostosować trzeba do warunków, w jakich odbywają się treningi. Soczewki przezroczyste dobre będą na niezbyt mocno oświetlone baseny. Przyciemniane- przeciwnie, sprawdzą się w jaskrawym świetle. Parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie jest powłoka Antifog zabezpieczająca soczewki przed parowaniem. Para osiada na okularach pod wpływem nagłych zmian temperatury, o które nietrudno na basenie. Można dodatkowo wyposażyć się w specjalne preparaty zapobiegające parowaniu soczewek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2912 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
polecamy
2024-02-26
Wzorowy kontakt,szybkosc wysylki,,zgodnosc z opisem, Polecam.
pixel