Jaki strój bramkarski wybrać?

2019-01-30
Jaki strój bramkarski wybrać?


Strój bramkarza powinien być przede wszystkim odpowiednio skomplementowany oraz dopasowany do ciała pod względem rozmiaru. Dużo łatwiej jest skompletować strój, kiedy ma się wiedzę dotyczącą tego, jak powinien taki strój wyglądać. Piłka nożna to bez wątpienia ulubiony sport wszystkich polaków. Śledzenie rozgrywek przed telewizorem jest przyjemnym i emocjonującym czasem. To również powód do tego, aby zaprosić przyjaciół i spędzić przyjemny czas razem. Kompletowanie stroju bramkarza to problem wielu rodziców, których dziecko zamierza objąć tę, jakże odpowiedzialną funkcję w drużynie. Z czego składa się strój bramkarski? Czym należy kierować się podczas wyboru, aby dziecko było szczęśliwe?Czym kierować się przy wyborze stroju bramkarza?


Strój bramkarza można zakupić w formie zestawu lub w formie osobnych części, które dokupuje się partiami. To doskonały pomysł na prezent dla dziecka, które z utęsknieniem będzie wyczekiwało kolejnych elementów swojej sportowej garderoby na boisku. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie kupować strojów niskiej jakości na przecenach w dyskontach. Zazwyczaj takie ubranie zniszczy się przy pierwszym użyciu, a wyłożone na ten cel pieniądze okażą się środkami wyrzuconymi w błoto. Nie warto tak ryzykować. Znane i cenione marki tworzą ubrania z prawdziwą pasją, dzięki czemu oferowane produkty przez wiele lat mogą służyć na boisku.

Elementy stroju bramkarza


Poszczególne elementy, które wchodzą w skład stroju bramkarza to:

 • Rękawice (do gry profesjonalnej lub rekreacyjnej),
 • bluza,
 • spodnie,
 • getry,
 • obuwie,
 • ochraniacze.

Jak wybrać strój bramkarza?

 
Rękawice

To niekwestionowany atrybut każdego bramkarza. Rękawice muszą cechować się dużą wytrzymałością oraz dobrą jakością, aby chronić ręce. Sytuacja staje się szczególnie wymagająca, jeżeli weźmiemy pod uwagę małe dziecko, które narażone jest na stosunkowo częstsze złamania i otarcia, niż dorosły. Wyróżnić można zasadniczo dwa rodzaje rękawic sportowych- do gry profesjonalnej lub rekreacyjnej. Warto pamiętać, że im większa wytrzymałość rękawic, tym dłuższy ich czas użytkowania. W celu zwiększenia przyczepności rękawic warto wybierać takie, które zawierają również lateks.


Sprawdź nasze rękawice bramkarskie - kliknijRękawice bramkarskie firmy UHL SPORT
Bluza

Bluza to bez wątpienia kluczowy (po rękawicach) element stroju bramkarza. Wśród dzieci ta część garderoby budzi zazwyczaj największe emocje. Dobrej jakości bluza musi posiadać piankę, dzięki której młody i starszy zawodnik będzie mniej narażony na kontuzje, które w przypadku piłki nożnej bez wątpienia są częste. Bluza powinna być również przewiewna, dzięki czemu ciało będzie miało szansę odprowadzania wilgoci i zatrzymania ciepła. Oczywiście każdy zawodnik musi czuć się dobrze na boisku, dlatego szczególną uwagę należy poświęcić dobrze dobranemu rozmiarowi. Nie warto kupować bluz większych, aby dłużej służyły rosnącemu jeszcze dziecko. Nie tylko nie zabezpieczy ona ciała dziecka, ale również sprawi, że dziecko będzie czuło się źle i niekomfortowo.
 
Spodnie

Zawodnicy do wyboru mają aż 4 rodzaje spodni:

 • spodnie dresowe,
 • legginsy,
 • krótkie spodenki,
 • profesjonalne spodenki bramkarskie.

Jeżeli gra staje się profesjonalna, a zawodnik podchodzi do tematu bardzo poważnie, warto postawić na profesjonalne spodenki bramkarskie. Znacznie efektywniej chronią one skórę przed otarciami i kontuzjami, dlatego jest to inwestycja godna uwagi. Niektóre modele mają również specjalne ochraniacze, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie, co sprawi, że rodzice będą mogli być spokojni o zdrowie swojego dziecka na boisku. Jeżeli wybór padnie na legginsy, wówczas warto postawić na modele w odpowiednim składem. Nie warto wybierać modeli zawierających sztuczne domieszki, gdyż zmniejszy to komfort gry.

Obuwie
 
Do wyboru są 3 rodzaje obuwia dla bramkarzy:
 • Obuwie wyposażone w korki,
 • obuwie z niewielkimi, gumowymi korkami,
 • obuwie halowe.

Przed zakupem obuwia ważne jest sprawdzenie nawierzchni, na której będą odbywały się rozgrywki sportowe. Obuwie z korkami stosowane jest do użytku profesjonalnego na trawiastej murawie. Jeżeli więc gra odbywać się będzie na stadionie, wówczas warto zastanowić się nad tą opcją. Obuwie z małymi, gumowymi korkami przeznaczone jest do gry na sztucznej nawierzchni, takiej jak na przykład sztuczna trawa na boiskach szkolnych. Takie korki nie nadają się do gry na trawiastej murawie oraz na sali gimnastycznej. Obuwie halowe to buty przeznaczone dla amatorów lub dzieci, których zajęcia wychowania fizycznego obywają się w szkolnej sali. W takim miejscu gra w korkach jest niedozwolona, dlatego warto zakupić dziecku również taką formę obuwia.

 
Ochraniacze

To najważniejszy element stroju bramkarza, gdyż chroni ciało przed otariami i kontuzjami. Dzięki ochraniaczom ryzyko nieprzyjemnych doznań na skórze maleje do minimum. Warto jednak pamiętać o wybraniu optymalnego rozmiaru, dostosowanego do wieku i wzrostu.

Ochraniacze piłkarskie firmy Adidas
Profesjonalny strój bramkarski, który zapewnia dziecku bezpieczeństwo i komfort powinien być przede wszystkim:

 • W pełni skompletowany,
 • wykonany z wysokiej jakości materiałów,
 • wygodny,
 • adekwatny do umiejętności i wymagań otoczenia.

Ochraniacze piłkarskie -> kliknij i sprawdź 
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Zamówienie zrealizowane szybko i bezproblemowo.
2024-07-04
Na początku trochę były problemy ale później wszystko "piorunująco" szybko.
pixel