Jaka piłka nożna na orlika?

2018-05-21

Jaka piłka nożna na orlika?

Typową nawierzchnią na orlikach jest sztuczna trawa lub tworzywo poliuretanowe, w związku z tym piłka do gry na takim boisku powinna mieć oznaczenie AG lub TF. Modele tego typu charakteryzują się wzmocnioną powierzchnią, która chroni materiał przed ścieraniem na twardym podłożu. Istotną kwestią przy wyborze futbolówki jest też kolor. Na sztuczną murawę najlepiej wybrać białą piłkę, a gdy mecze mają być rozgrywane na tartanie lepiej wybrać żywy kontrastujący z nawierzchnią kolor.

Cena gra rolę

PIŁKA NOŻNA SELECT LIGA TURFJeśli piłka ma posłużyć więcej niż jeden sezon, na pewno trzeba liczyć się z wydatkiem minimum kilkudziesięciu złotych. Tańsze piłki nie sprawdzą się podczas gry na orliku, z uwagi na szorstkie i twarde podłoże oraz zmienne warunki atmosferyczne. Odpowiednie futbolówki powinny być wykonane z materiałów odpornych na odkształcenia spowodowane słońcem czy wilgocią. Istotny jest też sposób łączenia paneli, z których piłka jest zbudowana. Najtańsze i co za tym idzie, najmniej wytrzymałe są modele klejone. Zdecydowanie mocniejsze będą piłki szyte i takich warto szukać podczas zakupów, przy wyborze należy zwrócić też uwagę czy nie są widoczne nici i odstępy w miejscach łączeń paneli.

Piłka nożna Select Liga Turf - wejdź i sprawdź cenę

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 2329 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-29
wszystko ok!
2023-05-24
Pozytywnie
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel