Jak grać w tenisa stołowego?

2020-01-09
Jak grać w tenisa stołowego?

Każdy miłośnik ruchu i wysiłku fizycznego doskonale wie, jakie emocje oraz szczęście płynie z regularnego uprawiania sportów. Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć stały wzrost zainteresowania grą w tenisa stołowego. Ten piękny sport przysparza wielu emocji, pozytywnie wpływa na refleks, spryt oraz logiczne myślenie. Tenis stołowy jest grą indywidualną (singel) lub duetową (debel, mikst). W pierwszym przypadku uczestniczą w niej dwie osoby (jako przeciwnicy), w drugim natomiast mamy do czynienia z czterema uczestnikami (dwóch na dwóch). W uproszczeniu można rzec, iż gra ta polega na odbijaniu paletką piłeczki od stołu tak, aby nie została ona zatrzymana na siatce i znalazła się po drugiej stronie stołu.

Podstawowe zasady gry w tenisa stołowego - co musisz wiedzieć na początku swojej przygody


Sprzęt do ping-ponga

 

Bezapelacyjnie, najważniejszym a zarazem niezbędnym sprzętem jest stół do gry w tenisa stołowego. Jeśli tylko mamy taką możliwość warto jest zdecydować się na jego zakup. Jeżeli jednakże nie posiadamy na tyle miejsca lub środków finansowych, bez problemu można korzystać ze sprzętu, który znajduje się na świetlicach i szkołach lub też w profesjonalnych klubach. W skład sprzętu, który powinien posiadać każdy gracz w ping ponga jest odpowiednia rakietka. Mimo, iż z pozoru wszystkie są do siebie bardzo podobne, to znaczącą różnice odczuć można dopiero podczas korzystania z nich. W trakcie zakupu paletki warto jest zwrócić uwagę na parametry takie jak: szybkość - wpływa ona na dynamiczne odbicie piłeczki, a dodatkowo może zauważalnie przyspieszyć jej lot. kontrola - czynnik ten odpowiada przede wszystkim za manewrowanie piłeczką.
STÓŁ DO TENISA STOŁOWEGO TORNADO
Warto pamiętać, iż wysoki poziom tego parametru obniża szybkość rakietki, co wiąże się z tym, iż możemy precyzyjnie pokierować piłeczkę w pole przeciwnika. rotacja - jest to parametr, który wpływa na zdolność paletki do podkręcania piłki. Dzięki temu, przeciwnik musi znacznie więcej się natrudzić podczas odbioru uderzenia. Piłki takie bowiem są nieprzewidywalne. Kolejnym elementem, który jest niezbędny do gry w ping ponga są piłeczki. Mają one kolor biały lub pomarańczowy. Warto jest posiadać pokaźną kolekcję tego sprzętu, gdyż szybko się gubi lub niszczy.

Podstawy gry

 

Zasady gry w tenisa stołowego nie są skomplikowane. Głównym celem rozgrywki jest tak odbić piłkę, aby przeleciała ona nad siatką na połowę stołu należącą do przeciwnika. Istotne jest to, że piłeczka może uderzyć o połowę tylko raz. Jeśli przeciwnik nie odebrał piłki lub dotknęła ona jego połowy stołu więcej niż raz, wówczas otrzymuje się punkt. Rozgrywka rozpoczyna się od serwisu jednego z zawodników. Gracz serwuje dwa razy, a następnie czynność tę wykonuje jego przeciwnik. Gdy stan punktów wyniesie 10:10, wówczas gracz serwujący zmienia się co jeden punkt. Gra toczy się do momentu, w którym jeden z graczy nie zdobędzie 11 punktów. Rozgrywka trwa zazwyczaj do 3 wygranych setów. W imprezach wyższej rangi są to 4 sety.Kompleksowy sprzęt do tenisa stołowego -> kliknij i sprawdź

Tenis stołowy - zasady dla zaawansowanych


Jak zdobyć punkt w grze?

RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO BUTTERFLY TIMO BOLL GOLD
Każdy, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę z tym sportem musi zapoznać się z tym jak prawidłowo wygląda rozgrywka w sporcie, jakim jest tenis stołowy. Zasady gry są niezwykle proste. Przykładowe czynności, za które zawodnik może zdobyć punkt na swoje konto: piłeczka odbije się dwa razy od pola przeciwnika, przeciwnik nie odbije piłki, która raz dotknęła jego części stołu, przeciwnik odbije piłkę częścią ciała (wyjątek stanowi dłoń, w której znajduje się rakietka), piłka zostanie odbita bez dotknięcia naszej połowy, niepoprawny serwis, dotknięcie lub poruszenie blatu stołu częścią ciała (wyjątek stanowi ręka grająca). Dobry serwis Aby gracz nie stracił cennego punktu już na początku rozgrywki, musi nauczyć się, jak poprawnie zaserwować. Czynność ta uznawana jest za prawidłową wówczas, gdy piłeczka została podrzucona otwartą dłonią na wysokość minimum 16 centymetrów.
Zakazane jest uderzanie piłką od powierzchni stołu, muśnięcie przez nią siatki oraz zasłanianie jej ciałem lub ubiorem. Podrzuconej piłeczki nie wolno również złapać lub nie trafić w nią paletką. Jak grać w ping ponga - czyli o tym, jak stać się dobrym sportowcem Wielu początkujących graczy zadaje sobie pytanie, jak grać w ping ponga na jak najlepszym poziomem. Kluczem do szybkiej nauki jest systematyczna gra, częste treningi oraz cierpliwość i sprzęt dobrej jakości. W pierwszej kolejności należy zaznajomić się z ogólnymi zasadami gry oraz podstawowymi pojęciami, które będą używane przez trenerów i innych graczy.
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
2024-06-06
Ok
pixel