Co daje jazda na rolkach?

2018-05-22

Co daje jazda na rolkach?

Jazda na rolkach – mimo tego, że oferuje mnóstwo zdrowotnych korzyści – wiąże się również z okazją do nawiązywania nowych znajomości i relacji, pozwala się odprężyć, zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu, a także staje się doskonałym źródłem endorfin.

Rolki nie są domeną wyłącznie wysportowanych osób – jeździć na nich mogą zarówno dzieci, jak i dorośli o każdym stopniu wytrenowania. Zakup rolek to świetna inwestycja w swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Jedną z podstawowych zalet rolek jest brak obciążania stawów, co jest szczególnie istotne w przypadku osób otyłych oraz tych, którzy mają problemy ze stawami. Jeżdżąc na rolkach, można ćwiczyć i aktywnie spędzać czas bez obawy o swoje kolana, kręgosłup i stawy skokowe.

Jazda na rolkach pozwala efektywnie dotlenić organizm – sesje z rolkami są zdrowe, pozwalają odpocząć od zamkniętych pomieszczeń i przy okazji są świetną okazją do zwiedzania okolicy. Stąd wynika bezpośrednio kolejna zaleta rolek. Mogą służyć jako ciekawy środek transportu zarówno w centrach miast, jak i na ich obrzeżach.

Jeżdżąc na rolkach, można również wzmocnić serce oraz poprawić funkcjonowanie całego układu krążenia, co pozwoli efektywniej dostarczyć tlen do tkanek organizmu i poprawić naszą kondycję.

Jakie mięśnie kształtuje jazda na rolkach?

ROLKI SPOKEY SALTARE BLACKPodczas jazdy na rolkach pracują wszystkie duże grupy mięśni – również plecy, brzuch i klatka piersiowa. Niemniej jednak rolki w głównej mierze rozwijają i wzmacniają mięśnie nóg oraz pośladków, z tego też powodu polecane są wszystkim przedstawicielkom płci pięknej oraz panom, którzy chcą ujędrnić pośladki oraz poprawić rzeźbę ud i łydek.

Wzmacnianie mięśni brzucha oraz pleców podczas jazdy na rolkach wpływa dodatnio na uzyskanie prawidłowej postawy ciała i eliminację niewielkich wad postawy ciała. Wystarczą 3 treningi w tygodniu, by rolki poprawiły ogólną sylwetkę i prezencję ciała.

Wraz z ćwiczeniem mięśni, jazda na rolkach poprawia koordynację ruchową poprzez balansowanie ciałem podczas jazdy. Rolki wyrabiają koordynację, a także poczucie równowagi, które są niezwykle ważne nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również w wielu aspektach naszego codziennego życia.

Rolki Spokey Saltare Black w atrakcyjnej cenie !

Czy jazda na rolkach odchudza?

Jazda na rolkach to jeden z ciekawszych sportów, które mają realny wpływ na utratę tkanki tłuszczowej. Jeżdżąc na rolkach z odpowiednią intensywnością oraz trenując w sposób regularny, możliwe jest uzyskanie bardzo zadowalających rezultatów. Wystarczy już 30 minut jazdy przez minimum 3 dni w tygodniu, by z czasem odczuć znaczącą różnicę w masie ciała. Bardziej zaawansowane osoby mogą wydłużyć treningi do godziny. Nie należy jednak trenować zbyt długo ze zbytnią intensywnością, co może być niebezpieczne dla organizmu oraz dla zdrowia rolkarza.

Jazda na rolkach jest w stanie spalać tkankę tłuszczową w takim samym stanie jak bieganie. Godzina jazdy na rolkach pozwoli spalić nawet 700 kcal. By treningi były efektywne, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego tętna. Tkanka tłuszczowa najskuteczniej spala się przy tętnie wynoszącym 60 – 70% tętna maksymalnego (około 130 – 140 uderzeń na minutę). By móc lepiej kontrolować tętno, warto zaopatrzyć się w pulsometr.

Efekty jazdy na rolkach – jak rolki wpływają na figurę?

ROLKI REGULOWANE SPOKEY SPOOXRegularna jazda na rolkach pozwala wysmuklić nogi oraz wzmocnić ich mięśnie, ujędrnić pośladki, a także spalić tkankę tłuszczową z talii i innych miejsc ciała. Dodatkowo, jeżdżąc regularnie, rolki mogą zadbać o poprawę całej sylwetki, a zwłaszcza uwypuklić mięśnie brzucha i wzmocnić mięśnie grzbietu. Praca nad mięśniami brzucha oraz pleców może wpłynąć na ogólną poprawę całej sylwetki ciała.
                                                                          Rolki regulowane Spokey Spoox - sprawdź ofertę w SK-Sport

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko OK
2024-06-05
Ok
pixel