Przekonaj się, co daje skakanka i już dziś rozpocznij trening!

2019-03-22
Przekonaj się, co daje skakanka i już dziś rozpocznij trening!
Trening na skakance staje się bez wątpienia coraz bardziej popularny. Korzystają z niego profesjonalni sportowcy, którzy chcą rozgrzać swoje ciało przed treningiem oraz osoby, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub zwiększyć wydolność swojego organizmu. Co daje trening na skakance? Jak należy skakać na skakance poprawnie?
 
 

Co daje skakanka naszemu organizmowi?

 
 
Wydaje Ci się, że trening ze skakanką to zabawa przeznaczona jedynie dla dzieci? To bzdura! Warto zapoznać się z tym, jakie korzyści może dostarczyć naszemu organizmowi nawet krótki trening na skakance. Systematyczne ćwiczenia nie tylko ułatwiają chudnięcie, ale również przyczyniają się do uzyskania smukłego i pięknego ciała, które zachwyca! Co daje skakanka?
 
 

Poprawa wydolności organizmu

 
 
To jedna z najważniejszych korzyści, akie można uzyskać podczas treningu na skakance. Przyspieszenie rytmu serca jest bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy ciało od dłuższego czasu nie było wprawiane w ruch. Warto jednak pamiętać, aby trening na skakance wykonywać odpowiedzialnie. Co to oznacza? Mniej więcej to, że nie należy zaczynać od zbyt długich serii, gdyż grozi to nie tylko kontuzją, ale również pogorszeniem się samopoczucia, a nawet problemami z ciśnieniem tętniczym. Serie warto wydłużać wraz z upływem czasu.Wysmuklenie sylwetki

 

 

Smukła i zadbana sylwetka to bez wątpienia marzenie niejednej kobiety. Smukłe nogi i łydki sprawiają, że czujemy się bardziej pewni siebie i przyciągamy spojrzenia. Co daje skakanka? Rytmiczne unoszenie ciała przyczynia się do spalania kalorii oraz do poprawy elastyczności skóry i poprawy jej wyglądu. Szczupła sylwetka jest możliwa do uzyskania dzięki temu niewielkiemu urządzeniu, które działa prawdziwe cuda!


Skakanka z obciążeniem

Utrata zbędnych kilogramów

 

 

Podskoki nie tylko poprawiają wydolność organizmu i wygląd sylwetki, ale również przyczyniają się do utraty kilku zbędnych kilogramów nagromadzonych w ostatnim czasie.


SKAKANKA ALLRIGHT 2,8 M Z OBCIĄŻENIEM - >> ZOBACZWzmocnienie mięśni

 

 

Po pewnym czasie od momentu rozpoczęcia treningów, powinniśmy zauważyć solidne napięcie mięśni i ich delikatne zarysowanie. Mięśnie uwidaczniają się na nogach oraz na barkach. Kiedy skaczemy, wszystkie nasze mięśnie pracują. W ruch wprawiane są nawet te okolice, których nie podejrzewalibyśmy o pracę podczas ćwiczeń tego typu. Podczas skoków pracują również mięśnie brzucha, dlatego jest to dobra wiadomość dla pań, które chcą wzmocnić te okolice.


Usunięcie toksyn z organizmu
Podczas skoków na skakance pozbywamy się również toksyn, jakie nagromadziły się w naszym organizmie w ostatnim czasie. Wraz z potem usuwane są wszelkie szkodliwe substancje, które pogarszają nasze samopoczucie i utrudniają codzienne funkcjonowanie.Zwiększenie pojemności płuc

 

Płuca powiększają się w momencie treningu na skakance. Dociera do nich duża ilość powietrza, dlatego wzrasta też wydolność organizmu.Decydując się na trening z użyciem skakanki, często zastanawiamy się, czy można dzięki niej zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jeżeli zjadłeś ciastko za dużo, natychmiast weź skakankę i zrzuć z nią nawet 400 kalorii! Skakanie przyspiesza również przemianę materii, dlatego zbędne produkty przemiany mogą zostać szybko i bezpiecznie wydalone z organizmu. To doskonała propozycja ćwiczeń dla osób, które zmagają się z uporczywymi zaparciami oraz złym samopoczuciem.


Jak często należy skakać na skakance?


W tym przypadku wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji i preferencji osoby ćwiczącej. W zależności od tego, czy zależy nam na schudnięciu, czy też na poprawie wydolności lub poprawie wyglądu ciała, powinniśmy dopasować stopień nasilenia i częstotliwość ćwiczeń. Od lat wiadomo, że dobry trening to taki, który dostosowany jest do kondycji osoby ćwiczącej. Najlepiej skakać codziennie po 30 minut. Warto trzymać również odpowiednie tempo ćwiczeń, wykonując skoki 30 sekund z przerwami 10-sekundowymi. Najlepsze efekty osiągnie się wtedy, kiedy trening na skakance zostanie połączony ze sportami siłowymi. Zbędny nadmiar tkanki tłuszczowej spala się po połączeniu ćwiczeń kardio i siłowych. Jeżeli ćwiczenia będziemy wykonywać każdego dnia, nasz organizm z pewnością wiele na tym skorzysta. Poprawia się nie tylko kondycja fizyczna, ale również psychiczna. Co ciekawe, wzrasta również masa mięśniowa, która doskonale modeluje sylwetkę.


3 zasady skutecznego treningu na skakance

Odpowiednia długość skakanki

Mówi się, że odpowiednia długość skakanki to połowa sukcesu. Jej długość powinna być dopasowana do wzrostu osoby ćwiczącej. W jaki sposób dobrać długość skakanki, aby w krótkim czasie przekonać się, co daje skakanka? Wystarczy stąpnąć na skakance na podłodze i sprawdzić dokąd sięgają uchwyty. Jeżeli ich długość nie sięga powyżej pach, oznacza to, że wybraliśmy idealny model dla siebie. Podczas skoków skakanka powinna delikatnie muskać podłogę, jednak ruch sznurka nie powinien być hamowany.

Odpowiednie miejsce treningu


Do wykonania ćwiczeń tego typu konieczne jest zapewnienie sobie odpowiedniej przestrzeni. Miejsce, w którym ćwiczymy, powinno być na tyle duże, aby nie krępowało ruchów. Trening powinien odbywać się na stabilnym i względnie miękkim podłożu, aby nasz kręgosłup nie był obciążony podczas serii ćwiczeń!Odpowiedni strój do ćwiczeń


Strój, który zamierzamy ubrać na trening nie powinien w żadnym stopniu krępować naszych ruchów. To jedna z podstawowych zasad w przypadku treningu na skakance. Warto wybierać przewiewne i elastyczne materiały i czerpać przyjemność z ćwiczeń. Komfort zapewni przyjemne skakanie oraz uzyskanie najlepszych rezultatów w krótkim czasie. Jeżeli zdecydujesz się na trening na świeżym powietrzu, nie zapomnij o odpowiednim obuwiu, które zamortyzuje ruchy!


Kto powinien przekonać się, co daje skakanka?


Trening ze skakanką jest odpowiedni dla osób, które nie zmagają się z chorobami serca i stawów. Dla wszystkich innych jest to nie tylko świetny sposób na uzyskanie pięknej figury, ale również sposób na nudę. Mogłoby się wydawać, że skoro skakanie na skakance to jedno z ulubionych zajęć dzieci, to nie ma przeciwwskazań co do takich treningów. To mylne przekonanie. Osoby, które mają problemy z sercem lub zmagają się z chorobami stawów, takimi jak RZS lub osteoporozą, nie powinny chwytać za skakankę, aby nie pogorszyć stanu swojego zdrowia i nie narazić się na uciążliwe kontuzje. 

SKAKANKA REEBOK 3M RARP-11081BL

 

Technika skakania na skakance

Aby nasze skoki na skakance faktycznie przyniosły nam korzyści, powinniśmy opanować technikę skakania. Poprawne wykonywanie ćwiczeń wymaga przede wszystkim wyprostowanej sylwetki bez nadmiernego napinania ciała. Jedyną partią mięśni, która może być mocno spięta, są okolice brzucha. Następnie należy ugiąć łokcie i chwycić na uchwyty skakanki. Łokcie powinny być trzymane jak najbliżej tułowia. Dłonie należy delikatnie odchylić na boki. Nigdy nie rozpoczynamy też treningu ze skakanką bez wcześniejszej rozgrzewki. Podczas skoków na skakance najbardziej pracują łokcie i kolana. Kiedy dłonie wprawiają skakankę w ruch, barki pozostają bez ruchu. Jeżeli jedna technika sprawia, że po treningu czujemy się obolali, warto wypróbować inne propozycje.


SKAKANKA REEBOK 3M RARP-11081BL - >> ZOBACZ

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Zamówienie zrealizowane , zgodne z opisem
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel