Jak ćwiczyć z taśmą?

2019-06-18
Jak ćwiczyć z taśmą?

Wiele osób uwielbia ćwiczyć w domu. Mogą wtedy trenować w dowolnej chwili, bez potrzeby pokonywania, często długiej, drogi na siłownię, nikt też nie pogania ich wzrokiem, by zwolnili już maszynę. Niestety, ćwiczenia we własnym pokoju bardzo często nie są tak efektywne, głównie ze względu na brak odpowiedniego sprzętu ćwiczeniowego. Na szczęście z pomocą przychodzi taśma fitness, która nie zajmuje wiele miejsca, jest tania i prosta w użyciu.


Skąd się wzięła taśma fitness?

Taśma do ćwiczeń rehabilitacyjnych - początki nowego stylu w treningu

Po raz pierwszy taśma do ćwiczeń rehabilitacyjnych została wykorzystana w Stanach Zjednoczonych gdzie początkowo wykorzystywano ją tylko i wyłącznie w celu ułatwienia powrotu do zdrowia osobom po kontuzjach i wypadkach. Szybko jednak zauważono, że ćwiczenia z taśmą są na tyle kompleksowe, że można przy ich pomocy rozwinąć niemalże wszystkie mięśnie ciała, a sam trening jest szybki i prosty, a co najważniejsze - można go wykonać w zaciszu własnego domu. W taki sposób narodził się zupełnie nowy styl treningu.

Wykorzystanie taśmy w treningach


Obecnie taśmy do ćwiczeń wykorzystywane są przez miliony ludzi w domach. Bardzo często stosuje się je także jako pomoc w ćwiczeniach grupowych w klubach fitness. Ze względu na specyfikę treningu, taśmy cieszą się największą popularnością wśród kobiet, gdyż większość ćwiczeń rozwija nie tyle mięśnie, co wpływa na ich kształt i budowę ciała.


Jak ćwiczyć z taśmą fitness - zestaw taśm do ćwiczeń

Taśma fitness to elastyczny, rozciągliwy pas, dostępny w kilku różnych kolorach. Głównym celem ćwiczeń z taśmą jest wzmocnienie mięśni grzbietu, nóg, ramion, pośladków i brzucha, a także atrakcyjne ich ukształtowanie. Taśmy możemy wykorzystać również do rozciągania, dlatego też cieszą się dużą popularnością w jodze i fitnessie. Taśmy sprzedawane są zazwyczaj w zestawach, które zawierają kilka pasów w różnych kolorach. Takie rozwiązanie sprawia, że zestawy taśm do ćwiczeń mogą służyć nam przez większość naszej przygody z treningami. Na początku będziemy korzystali z tych, które wymagają mniejszej siły do naciągnięcia, a w miarę nabierania sił i doświadczenia będziemy przenosić się na taśmy gwarantujące większe wyzwania.


GUMA DO ĆWICZEŃ FITNESS TAŚMA EKSPANDER INSPORTLINE MORPO RS694

Jak używać taśmy do ćwiczeń?

Na początku należy bardzo mocno chwycić taśmę w dłonie i podwójnie je owinąć. Dzięki temu uzyskujemy pewny chwyt, który gwarantuje nam, że taśma nie wyślizgnie się z dłoni i nie spowoduje kontuzji. Podobnie wygląda owijanie taśmy na stopach, z tym, że lepiej owinąć je wtedy raz więcej, by zrekompensować brak możliwości jej złapania.

Na co uważać trenując z taśmą?

Ćwiczenia z taśma są proste i nie powinny sprawić większego problemu nikomu. Warto jednak pamiętać, że przy dużym naciągnięciu taśmy bardzo mocna naciska ona na ciało i może spowodować zatamowanie dopływu krwi do głównych arterii. Ćwiczenia powinny być wykonywane powoli, gdyż nagłe ściągnięcie taśmy może doprowadzić do poważnych kontuzji.

Jak ćwiczyć z taśmą i osiągnąć progres?

Taśmy stosowane są przez ludzi na całym świecie. Zestaw taśm do ćwiczeń to najlepszy przyjaciel nie tylko osób, które się odchudzają, ale także i zaawansowanych kulturystów, którzy urozmaicają sobie w ten sposób trening siłowy. Ćwiczenia z taśmą gumową z powodzeniem mogą zastąpić nam maszyny z siłowni. Jeśli chcemy uzyskiwać regularny progres w ćwiczeniach, powinniśmy stale wymieniać taśmy na takie, które będą charakteryzować się większym oporem. Jeśli tylko będzie nam się wydawać, że trening nie jest już efektywny - zwiększamy obciążenie. Zestaw taśm do ćwiczeń przyjdzie nam wtedy z pomocą.Jaki zestaw taśm do ćwiczeń powinniśmy kupić?

Taśmy są znakomitym narzędziem i mogą pomóc nam w budowaniu swojej formy. To jaki zestaw taśm do ćwiczeń kupimy nie ma większego znaczenia, gdyż wszystkie produkty są podobne. Pamiętajmy jednak, że warto postawić na renomowanego producenta, którego taśmy będą wysokiej jakości. Podstawą jest nasze bezpieczeństwo i lepiej będzie jeśli taśma nie zerwie się w trakcie ćwiczeń, gdyż może to grozić poważną kontuzją.TAŚMY DO ĆWICZEŃ, EKSPANDERY - BOGATA OFERTA ->> ZOBACZ


Najlepsze ćwiczenia z taśmą gumową do wykonania w domu

Trening z taśmami powinien być wykonywany przynajmniej 3 razy tygodniowo. Między sesjami treningowymi mięśnie muszą odpocząć przez co najmniej 24 godziny. Zanim przystąpimy do ćwiczeń, koniecznie powinniśmy przeprowadzić krótką, kilkuminutową rozgrzewkę, a po jego zakończeniu musimy rozciągnąć mięśnie.

Ćwiczenia z taśmą gumową: górne partie pleców

Stajemy w lekkim rozkroku i łapiemy gumę na szerokość nieco większą niż szerokość barów. Ręce prostujemy i wyciągamy przed siebie na wysokość klatki piersiowej. Łopatki ściągamy, a ręce rozkładamy szeroko na boki. Wytrzymujemy w tej pozycji przez sekundę, dwie, a później zbliżamy ręce do siebie. Ćwiczenie powtarzamy co najmniej 15 razy.

TAŚMA OPOROWA INSPORTLINE MORPO ROLL 5,5 M HEAVY


Ćwiczenia z taśmą gumową: mięśnie naramienne

Stajemy w lekkim rozkroku i prostujemy plecy. Mięśnie brzucha muszą być napięte. Stajemy na jednym końcu taśmy, a drugi łapiemy ręką po przeciwległej stronie ciała. Rozciągamy gumę unosząc rękę na wysokość głowy. Ramię powinno być proste. Przytrzymujemy pozycję przez sekundą i opuszczamy rękę. Wykonujemy 15 powtórzeń i zmieniamy nogę oraz rękę.

Ćwiczenia z taśmą gumową: biceps

Jedną nogę wysuwamy do przodu, drugą przenosimy w tył. Końce taśmy bierzemy do rąk, prostujemy ręce po czym uginamy jednocześnie oba łokcie i naprężamy gumę. Przytrzymujemy pozycję przez sekundę i opuszczamy ręce do pełnego wyprostu. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy.


Ćwiczenia z taśmą gumową: mięśnie brzucha

Siadamy na podłogę siadem prostym. Chwytamy gumę na wysokości barków, prostujemy ręce i wyciągamy je przed siebie. Nogi uginamy w kolanach i opieramy stopy na piętach. Napinamy mięśnie brzucha, podnosimy stopy i przyciągamy kolana do klatki piersiowej naciskając na napiętą gumę. Kolana powinniśmy przyciągać pracując mięśniami brzucha. Po wykonaniu ćwiczenia opuszczamy nogi i opieramy je o podłogę. Wykonujemy 10 powtórzeń.


Ćwiczenia z taśmą gumową: uda i pośladki

Stajemy w niewielkim rozkroku. Gumę wiążemy nieco poniżej kolan. Uginamy kolana i pochylamy tułów do przodu. Dłonie opieramy na biodrach i wykonujemy naprzemienne wykroki w lewo i prawo. Im mocniej się pochylimy tym bardziej pracować będą mięśnie pośladkowe. Wykonujemy co najmniej 30 powtórzeń tego ćwiczenia.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Szybko i sprawnie.
2024-05-12
Polecam
pixel