Ćwiczenie na orbitreku a ciąża, czy warto ?
2017-02-16
Wiele przyszłych mam, które pragną zachować piękno i zdrowie w stanie błogosławionym, zastanawia się, jakie ćwiczenia wybrać, żeby nie stracić figury, a jednocześnie nie zaszkodzić dziecku. Pojawia się więc pytanie, czy orbitrek w ciąży to dobry pomysł?
Istnieją mamy, które odradzają ten pomysł, a to głównie ze względu na asymetryczne ustawienie miednicy w trakcie ćwiczenia. Bywają jednak również zwolenniczki, które jak najbardziej preferują ten sposób ćwiczenia. Dlaczego orbitrek jest lepszy od chociażby rowerka treningowego? Ponieważ siodełko rowerka treningowego uciska miednicę, zaś taki problem nie występuje, kiedy do ćwiczeń wybieramy orbitrek (trening w pozycji stojącej). W ciąży niezwykle istotna jest dbałość o najdrobniejsze szczegóły związane z wysiłkiem fizycznym, ponieważ stan błogosławiony sam w sobie jest dla kobiety niezwykle męczący, dlatego warto zwrócić uwagę na to, na czym i w jaki sposób ćwiczymy.
Ćwiczenia na orbitreku w czasie ciąży - możliwości i ewentualne przeciwwskazania
Najlepszym okresem na to, by wybrać orbitrek w ciąży jest drugi trymestr. W szczególności poleca się orbitrek magnetyczny, który nie obciąża stawów bardziej, niż to konieczne. Należy pamiętać, że kobieta przy nadziei nie może wykonywać tylu ćwiczeń aerobowych - czasem optymalnym na takie ćwiczenia będzie zatem od około piętnastu do trzydziestu minut. Poprawi się w ten sposób nie tylko sylwetka, ale i ogólne samopoczucie, gdyż wysiłek fizyczny pobudza adrenalinę tak potrzebną do aktywnego działania organizmu.
Sprawdź orbitrek SPOKEY Vigil w okazyjnej cenie
Niezbędne jest jednak pamiętanie o szeregu ważnych zasad dotyczących ćwiczeń na orbitreku w ciąży. Oto najważniejsze z nich:
-
Ciąża musi być zdrowa i przebiegać bez komplikacji. Jeśli odnotowałyśmy krwawienie, przeżywałyśmy różnego rodzaju dolegliwości i powikłania związane z infekcjami, powinnyśmy zrezygnować z ćwiczeń, a jeśli już koniecznie chcemy prowadzić aktywność fizyczną, przed rozpoczęciem treningów powinnyśmy zgłosić się do lekarza na konsultację.
-
Pod żadnym pozorem nie należy ćwiczyć, jeśli cierpimy na cukrzycę lub niedokrwistość.
-
Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli jesteśmy w ciąży bliźniaczej.
-
Poinformujmy ginekologa, jeśli chcemy zakupić orbitrek w ciąży, a do tej pory nie wykazywałyśmy żadnej większej aktywności ruchowej.
Nieustannie musimy pamiętać, że każde ćwiczenie jest wysiłkiem - jeśli przepracujemy się za bardzo, możemy zaszkodzić dziecku. Z drugiej strony, orbitrek w ciąży "używany z głową" może być naszym najlepszym przyjacielem - położne z wieloletnią praktyką są nawet zdania, że kobiety aktywne fizycznie mają łatwiejszy, mniej bolesny poród. Warto wiedzieć również, że podczas ćwiczeń musimy pracować w tak zwanym tempie konwersacyjnym, to jest takim, w którym będziemy w stanie wymawiać pojedyncze zdania.
Orbitrek E-NW 1000 w atrakcyjnej cenie --- sprawdź
Orbitrek E-NW 1000 w atrakcyjnej cenie --- sprawdź
Pokaż więcej wpisów z
Luty 2017