Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 9-17:00, sob: 9-13:00)

Orbitrek

Sprzęt fitness – orbitrek sportowy

Orbitrek jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń fitness. Łączy w sobie zalety bieżni, rowerka stacjonarnego i steppera. Pozwala naśladować ruchy właściwe dla wycieczek górskich, jazdy na rowerze i biegów narciarskich, a zatem dzięki temu urządzeniu można ćwiczyć mięśnie różnych części ciała. Jest to doskonałe urządzenie także dla osób, którym zależy na spalaniu kalorii – utrata wagi jest bowiem szybsza niż ćwicząc na bieżni lub rowerku treningowym. Poza tym wspaniale modeluje całe ciało, również jego górne partie i brzuch.

 

Orbitrek Kettler, Spokey, magnetyczny

Kupno orbitreków to świetny pomysł, jeżeli ktoś marzy o własnej, domowej siłowni. Jeśli jednak ktoś nie ma wystarczająco dużo miejsca na inne sprzęty, orbitrek doskonale zastąpi bieżnię czy rowerek treningowy – pozwala on na spalanie większej ilość tłuszczu. Poza tym, że zajmuje on niewiele miejsca, to dodatkowo są modele, które samodzielnie generują prąd podczas ćwiczeń. Pozwala to np. na zasilenie komputera pracą własnych mięśni. Dodatkowo, orbitrekiem powinny zainteresować się osoby z nadwagą i problemami ze stawami kolanowymi, ponieważ nie są one obciążone a ćwiczenia przebiegają spokojnie i przyjemnie.

 

Rodzaje orbitreków - mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne

Najistotniejszą różnicą w dostępnych na rynku orbitrekach jest rodzaj ich zasilania. Wyróżnia się modele:

  • Mechaniczne: najczęściej spotykane w sklepach. Siłę ich oporu dostosowuje się indywidualnie – służy do tego specjalny hamulec, mieszczący się w pokrętle. Regulację oporu można ustawić płynnie lub skokowo.
  • Magnetyczne: w tych modelach systemem hamowania są magnesy rozmieszczone wokół koła zamachowego. Pracują one z różnym natężeniem siły, co powoduje powstanie oporu. Zaletą tego rodzaju orbitreku jest większa precyzja wykonywanych ćwiczeń, a także jego cichsza praca. Dobrym przykładem tego rodzaju urządzenia jest Orbitrek Kettler UNIX M, który dodatkowo posiada wiele funkcji wyświetlacza, np. mierzy zużycie energii, prędkość, dystans oraz całkowitą liczbę przebytych kilometrów.
  • Elektromagnetyczne: tutaj opór urządzenia regulowany jest za pomocą silnika elektrycznego. Orbitreki elektoromagnetyczne posiadają wbudowany komputer, który pozwala na ustawienie właściwego obciążenia. Są to najlepsze modele, ponieważ posiadają najwięcej możliwości ustawień programów.

 

Zalety orbitreków

Orbitreki sportowe to połączenie kilku urządzeń sportowych. Mogą służyć jednocześnie jako steper, rowerek czy bieżnia. Jak już zostało wcześniej wspomniane, ćwiczenia na tym sprzęcie pozwalają na szybkie spalenie kalorii, a co ważne dla kobiet – doskonale radzą sobie z walką z cellulitem. Jeżeli ktoś szuka więc urządzenia do treningów cardio, orbitrek będzie do tego odpowiednim urządzeniem.

Dodatkowo, urządzenia te spełniają normy sprzętów sportowych oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Większość modeli wyposażonych jest w regulowane i antypoślizgowe rękojeści, co pozwala na bardziej komfortowe ćwiczenia (ręce nie ześlizgują się z urządzenia). Kierownica orbitreków musi być regulowana – kąt jej nachylenia zmienia się w zależności od sylwetki ćwiczącego. W modelach elektromagnetycznych, system oporu zapewnia płynność ruchów, a dodatkowo dopasowuje się do warunków fizycznych osoby ćwiczącej.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie jak i z jaką częstotliwością powinien ćwiczyć na tym urządzeniu, może wybrać modele z wbudowanym programem treningowym. Przykładem takiego sprzętu może być np. Orbitrek HAMMER CROSSLIFE XTR. To model, który pozwala także na zaprogramowanie danych użytkownika, co ułatwia pracę nad sukcesywnym spalaniem kalorii. W naszym sklepie internetowym orbitreki sportowe można kupić już od 499 zł. Do jednych z najpopularniejszych producentów tych urządzeń należą marki Kettler (np. Orbitrek Kettler RIVO M), Spokey (np. Orbitrek Spokey Liguria), Sapphire, Zipro, HMS czy Hammer (np. Orbitrek HAMMER ELLYPTECH CT3).

 

Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij