ABC gry w piłkarzyki

2019-09-25
ABC gry w piłkarzyki

Piłkarzyki to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi. Stanowi doskonały element dla zwiększenia atrakcyjności lokalu czy pubu. Jest wymawiany jednym tchem z takimi grami jak bilard czy darty. Piłkarzyki nazywane są również piłką stołową. Polega na stworzeniu dwu lub czteroosobowych drużyn, aby później móc rozegrać potyczkę pełną pasji i werwy przeciwko sobie. Rozgrywki rozgrywają się na specjalnie przystosowanym stole. Stoły są wyposażone w tzw. grille, czyli pręty, którymi przesuwać będziemy figurki piłkarzyków. Grille można pchać lub ciągnąć, przez co przesuwają się figurki piłkarzyków. Najsprytniejsi będą wiedzieć, jak to robić, aby strzelić bramkę lub skutecznie zablokować strzał przeciwnika.


Piłkarzyki sprzęt - zobacz ofertę naszego sklepu - kliknij

ABC gry w piłkarzyki, czyli jak zacząć grać?

Niezależnie od profesjonalizmu stół do gry w piłkarzyki powinien mieć wymiary (szacunkowo) 70 x 120,5 cm. Mniejsze rozmiary stołów mogą mieć znaczący wpływ na atrakcyjność i wygodę gry. Jeżeli będzie zbyt mały, możemy nie mieć po prostu odpowiednio dużo miejsca, aby móc kontrolować ruchy. Główne zadania wcale nie różnią się od tych, które panują w prawdziwej piłce nożnej. Najważniejsze jest, aby strzelić, jak najwięcej bramek przy straceniu jak najmniejszej. W zależności od gry wynik mierzymy albo proponowanej liczby piłek, albo czasu. Na imitacji boiska futbolowego rozmieszczone są figurki piłkarzy. Są oni rozmieszczeni od obrony do ataku w następujący sposób: 1-2-5-3. Stoły zazwyczaj wyposażone są w 4 grille. W sytuacji, kiedy gramy w piłkarzyki na dwie osoby każdy z graczy ma do dyspozycji 4 sztuki. Wtedy gra wymaga więcej ruchów, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za każdego gracza na boisku. Analogicznie - kiedy ma gra się w 4 vs. 4 operuje się jednym grillem.

PIŁKARZYKI CARROMCO 05095 TORONTO-XT


Jak szlifować technikę gry?

Piłka stołowa to klasyczna gra zręcznościowa, więc nie trzeba na jej temat pogłębiać specjalnie wiedzy teoretycznej. Grać może każdy. Niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia. Zasady są bardzo proste, jednak jak w przypadku każdego sportu - są lepsi i gorsi zawodnicy. Jeżeli chcemy za każdym razem udowadniać swoją wyższość czy uczestniczyć w turniejach wtedy należy poświęcić na to więcej czasu. W internecie jest bardzo duża ilość filmików, które pozwolą prześledzić krok po kroku co należy robić, aby rozwijać się w tej dziedzinie. Najważniejszy wydaje się jednak trening. Długie godziny spędzone przy stole z piłkarzykami to najlepsza droga, aby być mistrzem w tej dziedzinie! Gdy już nauczymy się podstawowych zagrań, wtedy już w sposób naturalny z każdą kolejną grą będzie się coraz lepszym i lepszym.Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu piłkarzyków stołowych?

Producenci stołów do piłkarzyków prześcigają się w proponowaniu coraz nowszych i lepszych stołów. Kiedy chcemy zakupić stół do piłkarzyków, aby grać rekreacyjnie nie trzeba zwracać szczególnej uwagi, aby był on w pełni profesjonalny. Niestandardowe stoły mogą być przeznaczone od dwóch do nawet ośmiu zawodników.

 

 

Wysokość

Wysokość zaczyna się na 75 cm kończąc na 100 cm. Oczywiście znajdą się także stoły dla najmłodszych, które są niższe.

 

 

Stabilność stołu

Gra w piłkarzyki jest często bardzo pełna emocji przez co stabilność jest niezwykle ważna. Stół musi stać twardo na nogach, aby się nie przechylał, ani nie przesuwał przy przesuwaniu grilli. Stoły do gry w piłkarzyki zazwyczaj ważą od ok. 75 kilogramów, choć znajdą się też i takie, co ważą 100 kg.

 

 

Prowadnice

 

Wspominane już wcześniej grille (czyli drążki) dzielą się na:

-teleskopowe - nie wychodzą na drugą stronę stołu. Są bezpieczniejszą opcją, ponieważ minimalizujemy w nich prawdopodobieństwo uderzenia przeciwnika. Najczęściej spotyka się je m.in. w pubach czy szkołach,

-przelotowe - przez to, że wychodzą na wylot można zrobić krzywdę drugiemu przeciwnikowi. Są polecane dla osób, które chcą zająć się grą w piłkarzyki już w pełni profesjonalnie. Na drążkach przelotowych rozgrywane są także turnieje.

 
PIŁKARZYKI GARLANDO F100 OSIE TELESKOPOWE
Rodzaje blatów

 

  • Płyty laminowane - spotkać ją można w tańszych stołach, które widujemy najczęściej m.in. świetlicach, pubach czy salonach gier.
  • Szkła hartowane - droższe rozwiązanie. Są umieszczane w stołach, na których gra się na turniejach czy zawodach.

Gra w piłkarzyki to wspaniała forma zwiększenia atrakcyjności wolnego czasu. Akcje, które rozgrywa się na stole potrafią przysporzyć sporo radości i śmiechu między zawodnikami. Mam nadzieję, że powyższy poradnik pomoże Ci wybrać swój wymarzony stół i rzucić więcej światła na zasady gry.
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
pixel