Siłownia w domu, czyli jak zacząć regularne treningi.

2017-02-07

Zacznij od tego, co lubisz

Nie musisz od razu zostać mistrzem biegania, czy pływania, ważne jest to, abyś wykonywał ćwiczenia regularnie. Nie sugeruj się tym, co lubią Twoi znajomi, czy też znana celebrytka, bo tak naprawdę Twoja motywacja spadnie niemal natychmiastowo, a Ty jeszcze bardziej znienawidzisz ćwiczenia fizyczne i zaczniesz szukać kolejnych wymówek. Wsłuchaj się w swoje ciało. Trening ma być przyjemnością, a nie katorgą.

Napisz plan

Obierz swój plan minimum. Nie zakładaj, że będziesz ćwiczyć 7 dni w tygodniu po 2 godziny, ponieważ w 99 proc. nie zrealizujesz tego planu. Określ swoje minimum, nawet jeżeli miałby być to tylko 2 godzinny spacer dwa razy w tygodniu. Z czasem z pewnością sama zaczniesz zwiększać plan i motywować się do większej aktywności.

Nic na siłę

Nie zmuszaj siebie i swojego ciała do zbyt dużego jednorazowego wysiłku. Lepiej zastosować starą, dobrą metodę małych kroczków – czyli mniej a regularnie. Zdecyduj się na małe zmiany. Np. zamiast wjeżdżać na 10 piętro windą wybierz schody, w  szczególności, gdy masz napięty grafik.

Zacznij tu i teraz

Nie odkładaj aktywności fizycznej na czas, gdy będziesz mieć więcej pieniędzy, nowy strój sportowy czy nową parę butów. Zacznij tu i teraz, z tym co masz, np. myjąc codziennie wieczorem zęby rób przysiady. Najtrudniej jest zacząć, bo wymówka zawsze się znajdzie.

Wybierz urządzenia do ćwiczeń w domu

Jak już zaczniesz ćwiczyć, możesz pomyśleć nas zakupem sprzętu i profesjonalnych ubrań. Urządzenia do ćwiczeń w domu wcale nie muszą być drogie, a dodatkowo zmotywują nas do aktywności fizycznej. Przygotujmy sobie również odpowiedni strój, czyli taki w którym czujecie się dobrze i który nie krępuje Wam ruchu – jeżeli chcecie możecie nawet w piżamie.

Aktywność fizyczna wcale nie musi być wyzwaniem. Z czasem z pewnością wejdzie nam w nawyk i stanie się przyjemnością. Do tego, aby zacząć ćwiczyć w domu wcale nie trzeba wiele.

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Obsługa szybka, bez uwag.
2024-05-23
SUPER
pixel