Orbitrek eliptyczny, ale o co tak naprawdę chodzi.

2017-02-16

Orbitrek eliptyczny - takim sformułowaniem określa się w zasadzie każdy orbitrek. Wszystko dlatego, że ćwicząc poruszamy się ruchem eliptycznym, niezwykle korzystnym dla pracy całego naszego ciała angażującego wtedy dziewięćdziesięciu procent mięśni. Orbitrek łączy w sobie zalety wielu innych urządzeń, między innymi steppera, rowerku treningowego czy bieżni. Nazwę zawdzięczamy więc temu, iż wykonujemy na nim ćwiczenia eliptyczne, zbliżone swoją formą do wspinaczki górskiej, jazdy na rowerze czy biegania.

Orbitrek eliptyczny - specyfika urządzenia

Dzięki swojej budowie, orbitrek eliptyczny oszczędza nasze stawy, a wzmacnia układ krwionośny i układ oddechowy, gdyż jest jednym z urządzeń treningowych typu kardio. Pozwala nam też wzmocnić kości, zwiększając ich gęstość i ograniczając w ten sposób łamliwość. To doskonały pomysł dla osób starszych, które nie mogą już tak jak kiedyś korzystać z dobrodziejstw aktywności fizycznej.

Odpowiednia postawa na orbitreku sprawia, że poruszając się po elipsie z wyprostowanymi plecami przenosimy ciężar wysiłku na mięśnie, wzmacniając ramiona, wyszczuplając nogi i kształtując sylwetkę. Spalamy tym samym tłuszcz z talii i profilujemy mięśnie brzucha. Oczywiście, do jego używania potrzeba dużo silnej woli - w przeciwnym razie zakup się nie zwróci.

Orbitrek eliptyczny - nie tylko na siłowni

Orbitrek eliptyczny, zwany też trenażerem, jest również nieodłącznym elementem każdej siłowni. Mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak to płeć piękna wybiera go częściej ze względu na wygodę. Zakup takiego urządzenia do własnego domu również jest dobrym pomysłem – zamiast spędzać czas przed telewizorem, można go oglądać wykonując eliptyczne ćwiczenia, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

Główne zalety orbitreka we własnym domu to:

  • Bezpieczeństwo – orbitrek eliptyczny daje nam sto procent pewności, że ćwiczenia nie skończą się katastrofą (o ile będziemy wykonywać je prawidłowo).

  • Ciche użytkowanie – orbitrek eliptyczny jest bardzo cichy, można go używać nawet w nocy.

  • Tani – orbitreki można zakupić w stosunkowo niskiej cenie już od kilkuset złotych. Dostępne są również i takie za kilka tysięcy złotych, ale one przeznaczone są już dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

  • Prostota w obsłudze – nie trzeba zapamiętywać skomplikowanych układów ćwiczebnych – po prostu poruszamy się po elipsie zgodnie z wybranym programem.

  • Zajmuje mało miejsca – nie potrzeba dodatkowego pomieszczenia by z niego korzystać, z powodzeniem zmieści się w sypialni lub salonie.

  • Jest uniwersalny i bardzo ekonomiczny –ćwiczenia są proste i w szybki sposób wzmacniają organizm.

  • Wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję - trening na nim jest na tyle przyjemny, że trudno zauważyć kiedy wykonało się na nim intensywne ćwiczenie.

  • Czas treningu - dysponuje się nim według własnego uznania.

 

Żeby kupić orbitrek eliptyczny nie trzeba mieć aż nadzwyczaj zasobnego portfela - ponadto, inwestycja we własne zdrowie będzie opłacalna. Zwróci się po długim czasie w postaci wieku ciała niższego niż metrykalny.

Jak orbitrek prezentuje się w porównaniu z innymi urządzeniami do ćwiczeń?

Jest z pewnością o wiele bezpieczniejszy i cichszy niż bieżnia - zajmuje mniej miejsca niż wioślarz, na rowerze angażujemy do ruchu tylko nogi, a bieganie ma to do siebie, że w przeciwieństwie do orbitreka przy dłuższym czasie użytkowania może uszkadzać stawy. Dodatkowo, forma elipsy góruje nad każdą inną, ponieważ oferuje nam możliwość najbardziej efektywnego spalania tłuszczu. Efekty widać już po miesiącu!

Klucz do sukcesu to systematyczna praca

Nie można jednak zapominać o tym, że ćwiczenia na orbitreku muszą być regularne. Nawet najlepszy orbitrek eliptyczny nie sprawi, że waga spadnie natychmiast, a człowiek zejdzie z urządzenia szczupły i wysportowany. Praca na orbitreku wymaga od nas mnóstwa cierpliwości, systematyczności i wyrzeczeń, może więc dla niektórych okazać się wręcz nudna. Warto więc wprowadzać nieco urozmaiceń, modyfikacji do treningu, wykonywać też inne ćwiczenia z typu aerobowego. Pewne jest jednak to, że orbitrek eliptyczny jest rozwiązaniem idealnym dla tych, którzy nie mają dużo wolnego czasu, a pragną poprawić zarówno sylwetkę, jak i ogólną kondycję organizmu.

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko OK
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel