Orbitrek do ćwiczeń czy bieżnia ?

2017-02-10

Orbitrek czy bieżnia do zrzucania zbędnych kilogramów

Odchudzanie to temat, który właściwie nigdy nie znika – odchudzają się niemal wszyscy. Przynajmniej raz w życiu każdy myślał o odchudzaniu bądź próbował stracić kilka zbędnych kilogramów. Jak się okazuje, sprawa jest znacznie prostsza niż może nam się wydawać – problem polega jednak na tym, że zazwyczaj brakuje nam motywacji albo podchodzi się do ćwiczeń w nieodpowiedni sposób. Do rozpoczęcia treningu bowiem trzeba się odpowiednio przygotować – niezbędne jest posiadanie najważniejszych informacji. Nie bez znaczenia jest również rozpoczęcie ćwiczeń powoli, spokojnie i intensyfikowanie ich z czasem – podstawowy błąd większości ludzi polega na tym, że nastawiają się oni automatycznie, od samego początku na zbyt intensywne ćwiczenia, w efekcie szybko się zniechęcając. Inny problem dotyczy wyboru konkretnego sprzętu – obecnie największy dylemat rozgrywa się pomiędzy dwoma najbardziej popularnymi. Orbitrek do ćwiczeń czy bieżnia?

Wybór urządzenia do ćwiczeń

Każde z urządzeń, zarówno bieżnia jak i orbitrek należą do typu sprzętów treningowych pozwalających na wykonywanie ćwiczeń cardio bądź ćwiczeń aerobowych. Oznacza to, że wybór tym bardziej nie jest prosty. Każde z urządzeń, pod warunkiem, że wybrany zostanie naprawdę wysokiej jakości sprzęt pozwoli na wykonywanie ćwiczeń przez długie lata, polepszenie kondycji, samopoczucia, wymodelowanie sylwetki i przede wszystkim utratę zbędnych kilogramów, jednocześnie wpływając pozytywnie na układ krążenia oraz układ oddechowy. Człowiek ma więcej siły, lepiej się czuje i co najbardziej istotne – znacznie lepiej wygląda.

Wydaje się, że wybór powinien być prosty – wystarczy zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami oraz preferencjami. Nad tym jaką z aktywności lubimy bardziej, bowiem to również ma niebanalne znaczenie. Niestety to nie wszystko – aspektów, nad którymi należy się zastanowić jest znacznie więcej. Aby wybrać prawidłowo, należy przyjrzeć się nieco bliżej każdemu z nich...

Specyfika orbitreka

Orbitrek popularnie określany również trenażerem albo cross-trainerem czy po prostu elitptykiem to wyjątkowe urządzenie, które nie bez powodu budzi obecnie rekordy popularności. Okazuje się bowiem, że jest to sprzęt, który tak naprawdę łączy w sobie trzy inne urządzenia – bieżnię, rowerek treningowy jak i oczywiście stepper. Wykonując ćwiczenia na orbitreku zyskujemy więc potrójnie – co ciekawe, jest to sprzęt, który między innymi z tego powodu, że łączy w sobie te trzy urządzenia angażuje do pracy 90 procent wszystkich posiadanych przez nas mięśni. To bardzo dobra wiadomość – wniosek jest zatem jeden – żadne inne urządzenie nie zaoferuje nam takich możliwości.

W związku z tym wydaje się, że rozważania typu orbitrek do ćwiczeń czy bieżnia właściwie nie mają sensu. Nic bardziej mylnego – nadal istnieją takie dylematy i nadal znajdują się zwolennicy zarówno bieżni jak i orbitreków.

Orbitrek do ćwiczeń– dlaczego warto?

·         ćwiczenie całego ciała

·         zwiększenie gęstości kości i zapobieganie osteoporozie

·         dobry wpływ na układ krążenia i układ oddechowy

·         zrównoważony trening

·         pobudzanie wielu partii mięśni jednocześnie

·         brak obciążenia mięśni

·         minimalny nacisk stawy i kości

·         spalanie kalorii

·         płynny ruch podczas ćwiczeń

Dla kogo stworzony jest orbitrek? Orbitrek to dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy:

·         chcesz zacząć trening

·         chcesz wrócić do ćwiczeń

·         chcesz schudnąć

·         masz mało czasu na treningi

·         nie lubisz biegać

·         pragniesz ćwiczyć różne partie ciała jednocześnie

·         liczy się dla Ciebie komfort ćwiczeń

 

Wybór bieżni

Mimo, że orbitrek łączy w sobie trzy urządzenia, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić bieżnie, na przykład jako alternatywa, uzupełnienie czy po prostu – bo najzwyczajniej w świecie preferuje się bieganie.

Bieżnia to rozwiązanie dla osób, które po prostu lubią biegać – ostateczny wybór zazwyczaj dokonywany jet właśnie z tego powodu, biorąc pod uwagę zwyczajne ludzkie preferencje. Jeśli ktoś preferuje ruch związany z bieganiem, wybierze bieżnię – jeśli nie lubi biegać, lepszy będzie orbitrek. Przydałyby się jednak pewne konkrety...

Dlaczego bieżnia?

·         polepszenie samopoczucia

·         utrata kalorii

·         wzmocnienie mięśni kończyn

·         wymodelowanie sylwetki

·         polepszenie kondycji

·         pozytywny wpływ na układ krążenia

·         strata zbędnych kilogramów

Dla kogo bieżnia?

Bieżnia to dobre rozwiązanie szczególnie w następujących wypadkach:

·         kiedy liczy się dla Ciebie ruch zbliżony do naturalnego

·         kiedy szukasz alternatywy bądź uzupełnienia ćwiczeń.

·         Kiedy potrzebujesz pomocy w przygotowaniu do zawodów

·         kiedy chcesz spalić jak najwięcej kalorii

·         kiedy chce się posiadać formę jak biegacz górski

Pamiętaj!

Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie – nie kieruj się emocjami i tym, co polecają inni. Najlepiej sprawdź każde z urządzeń i oceń, które z wykonywanych ćwiczeń najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Pamiętaj, jak bardzo istotne jest wybranie sprzętu najwyższej możliwej dla Twojej kieszeni jakości. Dzisiaj wiele renomowanych marek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując tańsze, ale bardzo dobrej jakości odpowiedniki bardziej zaawansowanych sprzętów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Polecam!
2024-06-19
Stół bilardowy jest znakomity! Transakcja bezproblemowa, termin dostarczenia szybki.
pixel