Orbitrek Hop-Sport HS-55 Elite test i opinia.

2017-02-07

Orbitrek HS-55 Elite test i opinia.

 

Firma Hop-Sport wypuściła na rok 2017 trochę nowości sprzętowych. Dziś pora przyszła na przetestowanie modelu HS-55 Elite. Model HS-55 Elite to już znany model od kilku lat tylko teraz wyszedł z nowym komputerem i możliwością podłączenia telefonu czy tabletu. Model ten ma w nazwie dopisek iConsole, ponieważ współpracuje z tą aplikacją.

 

Hs-55 Elite spakowany jest poprawnie, jednak producent firma Hop-Sport postanowiła sprzedawać orbitreki rozłożone w pudełku na części pierwsze, co spowodowało konieczność umieszczenia sporej ilości elementów oddzielnie. W skrajnych przypadkach np. jak kurier upuści paczkę, elementy mimo dobrego zabezpieczenia, mogę ulec uszkodzeniu.

 

Stylistyka orbitreka HS-55 Elite jest ładna. Orbitrek wygląda na bardzo zgrabnego, nie jest ani za duży ani za mały. Przeszkadzać mogą jak to zwykle w Hop-Sporcie plastiki malowane na wysoki połysk, wygląda to tandetnie.

 

Montaż Hs-55 Elite to katorga, ze względu na ilość elementów jakie trzeba zmontować, jest ich bardzo dużo. Nie rozumiem czemu producent zdecydował się tak właśnie wysyłać orbitreka u konkurencji połowa części jest już zmontowana w HS-55 ELITE musimy to zrobić sami. Po rozpakowaniu orbitreka ukazuje nam się całkiem pokaźna sterta części do zmontowania. Przy okazji montażu sporo możemy dowiedzieć się o jakości orbitreka. Niestety tutaj dalej Hop-Sport odstaje od innych producentów np. Energetic Body czy Sportop, a szkoda. Plastiki są kiepskiej jakości, spasowanie części również pozostawia wiele do życzenia.

 

Orbitrek Hs-55 Elite jest kompaktowych rozmiarów, tzn nie jest za duży, ale też nie za mały, większość osób będzie się czułą komfortowo ćwicząc na nim jeżeli pod uwagę weźmiemy tylko i wyłącznie kryterium wielkości. Ten model ma spore koło zamachowe, które rzuca się mocno w oczy po zmontowaniu całego orbitreka.

 

Komputer Hs-55 Elite bardzo przypadł mi do gustu, mimo tego iż nie jest pozbawiony wad. Najistotniejsza z nich która mnie mocno irytuje w każdym orbitreku z komputerem działającym w taki sposób to ustawiania użytkownika. Np chcemy być użytkownikiem U1 i ustawiamy swoje parametry, waga, wzrost i wiek, powinniśmy to zrobić tak naprawdę tylko raz. Ale w Hs-55 Elite, niestety te parametry musimy podawać za każdym użyciem orbitreka, co prawda komputer pamięta wartości jakie podaliśmy, ale co z tego jak za każdym razem musimy je „potwierdzić”. Poza tymi wadami, komputer ma same zalety, bardzo spodobała mi się funkcjonalność, oraz prezentacja wszystkich programów graficznie w postaci małych ikonek w górnej części wyświetlacza, dzięki temu nie musimy przerywać ćwiczenia aby zastanowić się nad wyborem kolejnych programów. Komputer łączy się z programem iConsole+ poprzez USB albo Bluetooth. Przy okazji sprawdziłem aplikację iConsole+, ale jakoś nie specjalnie przypadła mi do gustu.

 

Gdy wreszcie rozpocząłem ćwiczenie od razu coś mi nie pasowało, pozycja którą wymusił orbitrek była bardzo mało wygodna, a to pewnie poprzez duży kąt nachylenia płóz, byłem trochę przechylony do przodu, co również powodowało mocną, nienaturalną pracę mięśnie czworogłowych uda. Z pomiarów wychodzi że orbitrek ma rozstaw płóz ok 23 cm, co nie jest imponującym wynikiem. Podczas ćwiczenia bujanie na boki było odczuwalne. Co prawda osoba która również ze mną ćwiczyła o wyższym wzroście ( ok 180 ), na bujanie jakoś mocno nie narzekała. Orbitrek musi mieć dobre magnesy, zwiększenie obciążenie na maksymalne skutkowało naprawdę mocnym oporem. Niestety pojawił się kolejny problem, który występuje również przy innych testowanych przez mnie orbitreków Hop-Sport mianowicie głośna praca przy zmianie obciążenia. Nie jest to przyjemny dźwięk dla ucha, i wyraźnie pochodzi ze sterownika obciążenia.

Poza tymi niedogodnościami ćwiczy się w miarę dobrze, ruch poza bujaniem i nienaturalną pozycja jest do przyjęcia. Musimy pamiętać, że orbitrek jest dosyć tani w porównaniu do tego jakie parametry oferuje i nie możemy od niego oczekiwać idealnej pracy.

 

Orbitrek HS-55 Elite ma trochę wad, ale czy komfort ćwiczenia je zrekompensuje ? W mojej opinie nie bardzo, ale to moje odczucie, osoba która ze mną ćwiczyła o innym wzroście była bardziej zadowolona z komfortu ćwiczenia. Szkoda tylko, że Hop-Sport nie popracuje nad jakością, gdyby orbitrek był lepiej wykonany, z lepszych materiałów, była by to dobra propozycja.

 

 

 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Super firma wszystko przebiegło bez problemów
2024-06-15
Szybko i sprawnie.
pixel