Orbitrek Finnlo LOXON cichy faworyt ? Test i opinia LOXON

2017-02-07

Miałem okazję przetestować orbitreka firmy Finnlo model LOXON. Chciałbym przybliżyć bliżej dla Was ten model.

Po pierwsze, Finnlo postanowiło zrobić promocję, przeceniając model LOXON o prawie 1000 zł. Początkowa cena ponad 4 tys zł mogła odstraszać. W tym momencie możemy zakupić ten orbitrek już za niewiele 3000 zł, to dobra cena ale o tym później.

 

Po dostarczaniu orbitrek poprzez kuriera ( na palecie ) ukazała mi się duża i bardzo ciężka paczka. Po otworzeniu wszystko było ok, jakość pakowanie bardzo dobra, wszystko idealnie zapakowane. Instrukcja jest dosyć dobra i czytelna.

 

Stylistyka LOXONA może się podobać. Jest dosyć nowoczesna, „zgrabna”, aczkolwiek kolorostyka mogłaby być bardziej żywa, na pewno wpłyneło by to pozytywnie na sprzedaż wśród płci pięknej.

 

Składanie tego orbitreka należy do łatwych i przyjemnych. Firma Finnlo pozytywnie mnie zaskoczyła podejściem do potencjalnego klienta, otóż do każdego kroku jaki należy wykonać podczas składania, przypisany jest osobny blister z częściami, więc nie musimy się zastanawiać. Jakich śrub mamy użyć podczas składania poszczególnych elementów, to duży plus.

 

Loxon nie należy do małych orbitreków, jest ciężki, za sprawą bardzo dużego i ciężkiego koła zamachowego. Orbitrek ma około 150 cm długości, więc musimy mieć to na uwadze jeżeli chcemy kupić ten sprzęt. Obudowa Loxona jest bardzo wąska, przez co mamy bardzo mały rozstaw stup.

 

Monitor jako centralna jednostka sterująca orbitrekiem zaskakuje, pozytywnie i niestety negatywnie. Mój komputer miał taką przypadłość że stukając w środkową cześć panelu sterującego, również działały funkcje ( w górę i w dół ) mimo iż było tam tylko czarne pole. Oczywiście strzałki w góre i w dół również funkcjonowały. Co ważne, wyświetlacz jest bardzo czytelny, programy sterujące ustawia się dosyć intuicyjnie. Możemy zaprogramować praktycznie wszystkie parametry treningu. Co ciekawe w instrukcji jest napisane, że możemy się zalogować na podanej stronie, i dostaniemy napisany pod nasze potrzeby indywidualny program treningowy.

 

Wszystkie mankamenty które są w tym orbitreku przestają mieć znaczenie, jak zaczniemy ćwiczyć. Komfort ćwiczenia jest po prostu rewelacyjny. Płynność ruchu, idealne ułożenie sylwetki, mocne magnesy sprawiają, że naprawdę ma się ochotę ćwiczyć na tym sprzęcie. Dzięki bardzo wąskiej obudowie koła zamachowego. Finnlo zdecydowało się zastosować wysokiej jakości łożyska w elementach które pracują. Dzięki regulowanej długości kroku i dużych gabarytach, orbitrek nadaje się dla osób nawet do 190 cm wzrostu. Sam mam ok 170 cm i również ćwiczy mi się bardzo komfortowo. 20 kilogramowe koło zamachowe w połączeniu z bardzo mocnymi magnesami sprawiają się na maksymalnym obciążeniu jest naprawdę ciężko biec.

 

Czy Finnlo Loxon wart jest swojej ceny ? Jeżeli kupicie na promocji za około 3200 zł to na pewno tak. Moim zdaniem jest to najlepszy orbitrek w granicy 3000 zł

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
2024-06-05
Ok
pixel