Najlepszy orbitrek

2017-01-26

 

Bardzo często zdarza mi się słyszeć pytania zadawane przez klientów typu : „który orbitrek jest najlepszy”, "który orbitrek kupić" " Jaki orbitrek do domu"  Postanowiłem się pochylić nad tym zagadnieniem, ponieważ odpowiedź nie jest prosta.

 

Trzeba zacząć od tego, że pytanie jest bardzo proste, ale odpowiedź wprost przeciwnie, jest bardzo trudna z kilku powodów a mianowicie, tak zadane pytanie jest zbyt szerokie. Teoretycznie najlepsza odpowiedź jest prosta , najdroższy w granicy 10-20 tys zł, ale czy kogokolwiek interesuje orbitrek wartości używanego samochodu ? Chyba nie bardzo. Aby było łatwiej odpowiedzieć, musimy do pytanie wprowadzić dodatkowe zmienne.

Podzielmy sobie odpowiedzi według pewnych zmiennych takich jak : producent, cena, gwarancja, profil użytkownika, czas

 

Możemy zatem zadać pytanie, jaki orbitrek jest najlepszy, albo jaki orbitrek kupić  biorąc pod uwagę producentów, ale odpowiedź również nie jest prosta, ponieważ producentów jest naprawdę dużo. Na pewno w czołówce jest firma Kettler, Bh Fitness, Reebok, ale są też mniej znane marki których sprzęt jest dosyć dobry, Sportop, Energetic Body. Dla większości naszych klientów, są to tylko nazwy marek, nic nie mówiące. Warto zwrócić uwagę na to jak dany producent podchodzi, chociażby do kwestii gwarancyjnych i reklamacyjnych. Tutaj na ten moment faworytem jest Kettler, daje 3 lata gwarancji, a co ważniejsze naprawia sprzęt w domu u klienta ( jeżeli jest taka możliwość ), czyli nie musimy w razie awarii demontować sprzętu i pakować kurierowi. Dodatkowo, mamy wsparcie również w serwisie pogwarancyjnym, Kettler zapewnia również dostęp do części zamiennych. Pod tym względem również dobrze wypada BH Fitness która świadczy gwarancję na identycznych warunkach, jednak gwarancję przeważnie jest 2 lata.

 

Niestety orbitreki tych dwóch firm sporo kosztują, dlatego teraz warto dodać kolejną zmienną jaką jest cena. Tutaj sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Jeżeli szukamy naprawdę najlepszego orbitreka, musimy zapomnieć o sprzętach za 1000 zł, niestety dobry orbitrek kosztuje. Nasze kilkunastoletnie doświadczenie ze sprzętami fitness, wyrobiło nam zdanie, że dobry orbitrek to koszt min 2000 zł, niestety ciężko taniej znaleźć coś ciekawego.

 

Musimy na chwilę przejść jednak do innego zagadnienia mianowicie, profil użytkownika, a do ceny jeszcze wrócimy. Co rozumiem pod tym pojęciem ? Waga, wzrost , płeć użytkownika i jego oczekiwania. Jest to bardzo ważne, nie od dziś wiadomo, że na danym orbitreku nawet bardzo dobrym, dwóm różnym osobą może ćwiczyć się zupełnie inaczej. Idealnym przykładem tutaj jest orbitrek E-NW1000 Energetic Body. Kobiecie o wzroście do 170 cm i wadze do ok 70 kg będzie się ćwiczyło dobrze, pod warunkiem, że nie oczekuje od orbitreku bardzo intensywnego użytkowania. Mężczyzna o wzroście powyżej 180 cm i wadze powyżej 80 kg raczej nie będzie zadowolony z tego orbitreka. Dlaczego tak jest ? Ten orbitrek jest dosyć mały ( jak na orbitrek przednionapędowy) i nie generuje zbyt mocnego oporu. Dlatego osobą o wyższym wzroście będzie na tym orbitreku po prostu niewygodnie, krok będzie dla nich mało naturalny.

 

Dochodzi nam do tego czas, mianowicie konkurencja na rynku jest bardzo duża i producenci co roku wypuszczają nowe modele, są jakieś innowacje.

 

Podsumowując najlepszy orbitrek jest to taki, który najbardziej odpowiada naszym preferencją i budżetowi. Zachęcamy do zaglądania na naszego bloga, będziemy starać się na bieżąco testować orbitreki, oraz wskazywać naszych faworytów w danych przedziałach wagowych.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Wszystko ok ,polecam.
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel