Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

2017-01-27

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

Podstawą planowania treningu jest zakupienie niezbędnego zestawu sprzętu do domowej siłowni. Następnie możemy zacząć rozpisywać plan i strategię na te partie ciała, które chcemy wzmocnić lub wyszczuplić. Nie wystarczy jednak tylko kupić sprzęt do ćwiczeń fitness i siłowych, należy z niego korzystać, aby faktycznie osiągnąć zadowalające efekty.

Zaplanuj trening już dziś

Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie treningu warto zastanowić się, na jakich partiach ciała chcemy się skupić i czy chcemy je bardziej wyszczuplić, czy też umięśnić. Jeżeli wybierzemy niewłaściwie, możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego, a nasza sylwetka zamiast zyskać, straci, i tak np. warto pamiętać:

Trening ogólnorozwojowy polecany jest osobom, które chcą zadbać o własną kondycję. Nie skupiamy się na jakiejś konkretnej partii mięśni, lecz każdą rozwijamy w tym samym tempie. Nic więc dziwnego, że jest to trening polecany osobom wymagającym rehabilitacji, a także kobietom w ciąży.

 • Trening interwałowy poprawiający wydolność organizmu.

 • Trening kardio idealny dla osób z dużą nadwagą, które chcą spalić nadmiar tłuszczu.

 • Trening na masę.

 • Trening siłowy dla osób, którym zależy na zwiększeniu gęstości mięśni.

Sprzęt do ćwiczeń w domu

 • Duża elastyczna piłka. Fitness z wykorzystaniem piłki jest jednym z najbezpieczniejszych.  Mogą na niej ćwiczyć nawet kobiety w zaawansowanej ciąży.

 • Hantle to najbardziej uniwersalne urządzenie do ćwiczeń, pozwalających na wykonywanie bardzo złożonych wariantów i ćwiczeń siłowych, które w szczególności wzmacniają mięśnie rąk. Polecane są zarówno osobom, którym zależy na spaleniu tkanki tłuszczowej, jak i tych, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową.

 • Mata do ćwiczeń, zapobiega otarciom, a także izoluje ciało od zimnej posadzki.

 • Skakanka idealna dla wszystkich, którym zależy na intensywnym spalaniu kalorii.

 • Rowerek treningowy rozwijający dolne partie mięśni. Jazda na rowerze  służy przede wszystkim do ćwiczeń cardio. Dodatkowo najnowsze modele mają wbudowane w kierownicę sensory dotykowe, dzięki którym zmierzymy również tkankę tłuszczową i sprawdzimy, jak poprawia się nasza kondycja, wykonując test recovery.

 • Bieżnia elektryczna, która sprosta oczekiwaniom wszystkich odchudzających się osób. Dostępne w sklepach modele zmieszczą się nawet w niewielkim mieszkaniu. Pozwalają na rozpędzenie się do określonej prędkości, a także imitują bieg pod mniej lub bardziej stromą górkę.

 • Elastyczna guma do ćwiczeń wykorzystywana jest najczęściej do wzmocnienia mięśni oraz poprawy kondycji ciała. Trening z gumą pozwala wyrzeźbić sylwetkę i spalić kalorie.

Można oczywiście kupić także inny sprzęt sportowy, taki jak ławeczki, steper, urządzenia do ćwiczeń brzucha. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest odpowiednia motywacja i systematyczność.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Wszystko ok ,polecam.
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel