Efekty ćwiczeń na orbitreku

2017-01-25


Orbitrek to obecnie jedno z z najbardziej popularnych urządzeń

, które cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Co ciekawe, po ten sprzęt do ćwiczeń sięgają ludzie w różnym wieku, nawet Ci, którzy nie mogą pokusić się o wykonywanie ćwiczeń na innych urządzeniach. Powodem tego stanu rzeczy są nie tylko bardzo pozytywne
orbitrek efekty, ale przede wszystkim fakt, że urządzenie to pozwala na ćwiczenie wielu partii mięśni jednocześnie. Orbitrek, określany również mianem urządzenia eliptycznego czy po prostu eliptyka to nic innego jak sprzęt przeznaczony do tak zwanego treningu tlenowego, aerobowego, który również cieszy się coraz większą popularnością. Jednak największą zaletą ćwiczeń wykonywanych w taki sposób i na tym konkretnym urządzeniu jest możliwość wykonywania ćwiczeń bez obciążania stawów, czego niestety nie oferują inne urządzenia.

Regularne ćwiczenia – orbitrek efekty

Tylko regularne ćwiczenia na orbitreku przynoszą efekty – oto najważniejsze z nich:

 • brak obciążenia mięśni

 • minimalny nacisk na aparat kostno-stawowy

 • spalanie kalorii

 • pozytywny wpływ na układ krążenia oraz układ oddechowy

 • funkcje trzech maszyn co pozwala na zrównoważony trening

 • zwiększona gęstość kości co zapobiega osteoporozie

 • płynny ruch podczas ćwiczeń

 • ćwiczenie całego ciała

 • pobudzanie wielu partii mięśni jednocześnie

To, co najbardziej interesuje osoby ćwiczące, to jednak nieco inne ćwiczenia na orbitreku efekty – szczególnie takie, które widoczne są na pierwszy rzut oka i które powodują, że człowiek wygląda lepiej.

Najbardziej cenione efekty ćwiczeń na orbitreku:

 • utrata kalorii

 • redukcja tłuszczu wokół pasa

 • poprawa wydolności i kondycji

 • wzmocnienie mięśni

 • wymodelowanie sylwetkiEfekty ćwiczeń na orbitreku są tak znaczące, że potrafią zaskoczyć nawet najbardziej sceptycznie nastawione osoby – okazuje się bowiem, że trenażer eliptyczny, bo i tak określa się to urządzenie to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń. Wszystko dlatego, że angażuje on do pracy ponad 90 procent wszystkich mięśni ciała – żadne inne urządzenie nie zaoferuje nam podobnych osiagnięć. W związku z tym regularne ćwiczenia na orbitreku pozwalają na uzyskanie bardzo szybkich efektów – pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodu talii, lepsze samopoczucie czy też o wiele lepszy wygląd spowodowany wymodelowaniem sylwetki ma niebanalne znaczenie. Szczególnie cieszą się z tego kobiety, które w wielu wypadkach niemal nieustannie dążą do doskonałości – do wyglądu idealnego, jaki narzucany jest przez media.

Skupmy więc zatem na konkretnych efektach ćwiczeń na orbitreku:

 • utrata kalorii – statystyki i badania wskazują, że w ciągu godziny osoba wykonująca ćwiczenia na orbitreku jest w stanie stracić od 500 – 800 kalorii, w zależności od osobistych predyspozycji, w tym przede wszystkim metabolizmu. Jest to bardzo porównywalna ilość do kalorii spalanych podczas biegania, z tą różnicą, że bieganie obciąża stawy, szczególnie kiedy biega się w nieodpowiedni sposób i przede wszystkim w nieodpowiednio dobranych butach. Trening na orbitreku jest zatem znacznie bardziej komfortowy jak i przyjemny.

 • redukcja tłuszczu wokół pasa – to efekt nie bez znaczenia, bowiem tłuszcz wokół pasa to problem całkiem sporej ilości kobiet, jaki spędza im sen z powiek. Orbitrek działa jednak nie tylko na panie ale i na panów – co prawda nie rozbija on komórek tłuszczowych, ale bardzo dobrze sprawdza się w walce z tym defektem. Orbitrek pozwala na zwiększenie tempa metabolizmu, a dla tłuszczu ma to ogromne znaczenie. Organizm pozbywa się tłuszczu również z innych partii ciała, w tym ramion.

 • poprawa wydolności – wydolność organizmu, a więc mówiąc wprost kondycja, która jest odczuwalnie lepsza również ma znaczenie. Zdolność organizmu do podtrzymywania wysiłku o coraz większej intensywności zwiększa się stopniowo i jest bardzo dobrze odczuwalna. Badania wskazują, że osoby, które polepszają wydolność organizmu znacznie rzadziej zapadają na przykład na choroby serca, szczególnie, że jest ono w stanie pompować większe ilości krwi, znacznie szybciej.

 • wymodelowanie sylwetki – trening na orbitreku wpływa bardzo pozytywnie na sylwetkę, a konkretnie na jej kształt. Jako, że najmocniej zaangażowane są mięśnie nóg – również pośladkowe, trenażer wzmacnia je i modeluje. Nie zapomina jednak także o innych partiach ciała – ramionach, rękach czy talii. Tak naprawdę jednocześnie modeluje się wszystko – trening jest bardzo wszechstronny jak i przyjemny. Uzyskuje się piękną sylwetkę bez ryzyka rozbudowy mięśni.

 • Wzmocnienie mięśni – trening na orbitreku to nie tylko polepszenie wyglądu, ale przede wszystkim lepsze wyniki wydolnościowe. Wszystko to możliwe jest dźwięk aktywowaniu i wzmocnieniu mięśni. Mięśnie wykonują większą i regularną pracę w związku z czym są w coraz to lepszej formie. Należy pamiętać jednak o ich rozciąganiu, co przyspiesza regenerację.

Prawdopodobnie efektem ćwiczeń, który trenujący cenią sobie najbardziej jest jednak polepszenie samopoczucia .Wszystkie efekty oczywiście mają niebanalne znaczenie – samopoczucie polepsza się bowiem, kiedy zwiększa się kondycja, polepsza się wygląd, a jednocześnie zmniejsza się waga. Wszystkie elementy muszą więc współgrać.Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
2024-06-05
:)
pixel