Co dają ćwiczenia na orbitreku?

2017-02-16

Co dają ćwiczenia na orbitreku? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które marzą o smukłej, eleganckiej sylwetce modelki. Wiele z nich przegląda więc porady, dopytuje koleżanek i trenerów, chcąc wiedzieć na jakie efekty po orbitreku mogą liczyć. Przyglądamy się tej sprawie bliżej i odpowiadamy na pytania: co zrobić, kiedy już zakupimy orbitrek? Jak ćwiczyć na orbitreku?

Najlepiej zastosować się do trzech podstawowych rad:

  • Prawidłowa postawa – jeśli chcemy odnotować jak najlepsze bądź jakiekolwiek dobre efekty po orbitreku, musimy też pamiętać, że absolutnie każde ćwiczenie wymaga od nas odpowiedniego ułożenia ciała.

 

Biorąc pod uwagę to jakie mięśnie pracują w czasie ćwiczeń na orbitreku, musimy pamiętać o najważniejszych aspektach - o tym, żeby mieć wyprostowane plecy, stopy na pedałach ułożone płasko, zaś ręce trzymane na uchwytach drążków.

 

  • Tętno – najbardziej optymalne tętno to przedział w 70%-80% tak zwanego tętna maksymalnego (HR). Poprawiamy w ten sposób funkcjonowanie naszego układu krwionośnego oraz układu oddechowego. Zaleca się jednak zdrowy rozsądek. W takim jak podane tempie najszybciej dochodzi do spalania tłuszczu.

 

  • Orbitrek z programem ćwiczeń – dzięki niemu możemy kontrolować wyżej wzmiankowane tempo. Istotne jest dobranie odpowiedniego typu ćwiczeń jakie oferuje orbitrek - dobrze wiedzieć jak ćwiczyć żeby się nie przećwiczyć. Wbrew pozorom, jeśli tętno będzie za wysokie, spalanie tłuszczu stanie się dużo mniej efektywne i zamiast pożądanego efektu uzyskamy jedynie zmęczenie.

 

Co daje orbitrek i jak na nim ćwiczyć?

Ćwiczenia na orbitreku możemy podzielić na kilka faz - warto, to zrobić, aby móc w optymalny sposób wykorzystać czas przeznaczony przez nas na aktywność fizyczną. Kiedy już posiadamy sprawny orbitrek -„jak ćwiczyć” to pytanie, które nasuwa się samo.

Oto najważniejsze zadania, jakie stoją przed nami jako użytkownikami orbitreka:

Po pierwsze - rozgrzewka

Powinna trwać około dziesięciu minut i skupić się na ćwiczeniach rozciągających mięśnie tak, by były odpowiednio rozluźnione w trakcie naszej pracy. Możemy porozciągać poszczególne mięśnie poprzez krótkie bieganie, różnego rodzaju skłony czy wymachy - dobrze jest też po prostu trochę poskakać. Jeśli zaś chodzi o orbitrek, jakie mięśnie pracują przy rozgrzewce? Przede wszystkim te nóg. Możemy więc przez te dziesięć minut popracować na najmniejszych obrotach.

Po drugie - właściwy trening

Ustawiamy opór orbitreka w ten sposób, ażebyśmy mogli przez odpowiedni czas ćwiczyć w stałym tempie. Szybko przekonamy się, co dają ćwiczenia na orbitreku, bowiem przy systematycznej pracy co tydzień będziemy mogli stopniowo zwiększać fazę stałej prędkości. Musimy jednak wciąż pamiętać o sprawdzaniu tętna!

Po trzecie - ćwiczenia rozluźniające

Nie można zapomnieć, że przećwiczenie się to bardzo ryzykowna sprawa - wróg każdego, kto chce zapewnić sobie ładną sylwetkę. Dlatego też po odpowiednim czasie musimy zmniejszyć opór i zwolnić tempo, aby stopniowo się rozluźnić. Pamiętajmy, że to, co daje orbitrek może być zaprzepaszczone przez nieodpowiedzialne trenowanie. Żeby wyszczuplić nogi, wzmocnić łydki, uda oraz pośladki nie należy ich przemęczyć.

Orbitrek - jakie mięśnie pracują i czy warto w niego inwestować?

Niemal wszystkie! To urządzenie angażuje do pracy prawie 90% mięśni naszego ciała. Przede wszystkim, modelujesz nim mięśnie nóg – mięsień czworogłowy uda, mięśnie pośladkowe, mięśnie łydek. Dzięki trenażerowi pracują także ramiona – choć należy pamiętać o prawidłowym trzymaniu uchwytów, a także w dużym stopniu brzuch, o ile postanawiamy ćwiczyć „bez rączek”. Nie musimy się też martwić tym, że mięśnie ulegną rozbudowaniu aż nadto - nic bardziej mylnego. Orbitrek efekty daje naprawdę zniewalające, ponieważ nie obciąża organizmu tak, jak robią to na przykład ciężary.

Ćwiczenia na orbitreku należą do typu aerobowego, a więc jest to trening, które nie obciąża naszych stawów tak, jak robią to inne przejawy aktywności fizycznej. Nie bez powodu ćwiczenia na orbitreku nazywa się też ćwiczeniami kardio, bowiem angażują do pracy cały nasz układ krwionośny i oddechowy, poprawiając tym samym krążenie.

Jak najbardziej warto zainwestować w ten sprzęt, nie zastanawiając się dłużej co daje orbitrek - w ten sposób obniżymy swój wiek metrykalny, wzmacniając własne zdrowie i znacząco polepszając samopoczucie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko OK
2024-06-05
Ok
pixel