Bieżnia do 1000 zł czy warto taką kupić ?

2017-03-06

Bieżnia do 1000 zł czy warto taką kupić ?Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na prowadzenie zdrowego trybu życia. Wiele z nich zaczyna przede wszystkim od uprawiania sportu, ponieważ służy nam on w każdym wieku i w każdym stanie zdrowia. Niezwykle popularnym sportem w ciągu kilku ostatnich lat w Polsce okazuje się być bieganie. Na ulicach miast można zaobserwować każdego dnia osoby w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej, które trenują jogging.

 

W miesiącach jesienno-zimowych, trudno jest jednak trenować bieganie na zewnątrz, z uwagi na niekorzystną w tym czasie aurę. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się być bieżnie elektryczne i magnetyczne, dzięki którym można ćwiczyć wygodnie w zaciszu własnego domu. jest to sprzęt wysokiej klasy, który umożliwia wykonywanie treningu o każdej porze dnia.

Ile kosztuje bieżnia?

Cena sprzętu zależy przede wszystkim od wymagań osoby trenującej. Planując efektywne i wygodne treningi, należy się jednak nastawić na koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Najtańsza jest bieżnia magnetyczna, którą można kupić faktycznie za około tysiąc złotych. Trzeba jednak pamiętać, że bieżnia ta jest napędzana własnym ciałem. Trening wymaga więc sporo wysiłku i wiele osób szybko z niego rezygnuje, ponieważ bieżnia dostosowuje swoje tempo jedynie do możliwości sportowca. Jest to z pewnością odpowiednia bieżnia treningowa dla osób, które mają sporo siły i ciężki trening nie jest im straszny.

Jakie zalety mają bieżnie elektryczne?

  • Przede wszystkim, taki sprzęt zasilany jest energią elektryczną, a więc nie wymaga napędzania przez osobę trenującą siła własnych mięśni.

  • Takie bieżnie elektryczne mają wiele dodatkowych funkcji, jak możliwość mierzenia tętna, ilości spalanych kalorii, przebytego dystansu oraz średniej prędkości.

  • Bez problemu, za pomocą jednego przycisku można regulować prędkość oraz kąt nachylenia pasa biegowego.

  • Wiele z nich ma możliwość wyboru różnego rodzaju treningów oraz zapisywania dotychczasowych osiągnięć osoby trenującej.

Bieżnia – cena równa się jakość

Osoby, które trenują na bieżniach w klubach sportowych, na siłowniach, jak również we własnych warunkach domowych podkreślają często, aby nie oszczędzać na zakupie sprzętu sportowego, jakim jest bieżnia. Jest to bowiem sprzęt kupowany na wiele lat i powinien on zapewniać użytkownikowi maksymalny komfort treningu. Za 1000 zł zazwyczaj można zakupić jedynie bieżnię magnetyczną. Obecnie odchodzi się jednak od takiego sprzętu, ponieważ trening na nim jest ciężki i wymaga sporo siły. Wiele osób ma problem z nadaniem prędkości swojej bieżni i szybko rezygnuje z biegania na niej. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup bieżni elektrycznej.

Czy warto inwestować w bieżnię elektryczną za 1000 zł?

Faktycznie, bieżnia treningowa elektryczna może kosztować w Internecie około tysiąca złotych. Wiele osób decyduje się na zakup takiego sprzętu i z czasem są one bardzo zawiedzione swoim wyborem.

  • Przede wszystkim, są to najczęściej sprzęty od chińskich producentów, którzy w Europie w ogóle nie są znani.

  • Najczęściej, są one wykonane ze słabej jakości plastików i innych materiałów. Wiele z nich działa dosłownie przez kilka godzin i pojawiają się problemy.

  • Czasami można trafić na bieżnię z komputerem w języku chińskim, co uniemożliwia wprowadzenie własnych ustawień.

Lepiej unikać takich sprzętów, ponieważ często pojawiają się również spore trudności w przypadku konieczności reklamacji sprzętu lub jego gwarancji. Niekiedy klient zmuszony jest ponieść koszty wysyłki swojej bieżni do Chin, co kompletnie się nie opłaca.

Jakie są najlepsze alternatywy za taką kwotę?

Osoby, dla których dobra elektryczna bieżnia i jej cena są zbyt wysokie, powinny zastanowić się nad zakupem innego sprzętu sportowego, który można umieścić z powodzeniem we własnym domu. W cenie około tysiąca złotych, można zakupić całkiem dobrej jakości elektryczny rowerek treningowy lub orbitreka, który również jest hitem i pomaga w bardzo szybki i wygodny sposób spalać zbędne kalorie. Takie sprzęty idealnie sprawdzają się w warunkach domowych i kosztują znacznie mniej niż porządna i dobra bieżnia elektryczna dostępna w sklepie.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko OK
2024-06-06
Wszystko ok ,polecam.
pixel