Krokomierz – co to jest i jak go używać?

2019-11-30
Krokomierz – co to jest i jak go używać? Przeczytaj nasz poradnik!

 

Planujesz zmiany w stylu życia i chcesz zacząć od aktywności fizycznej? A może tracisz motywację podczas dotychczasowych treningów, bo nie zauważasz rezultatów? Rozwiązaniem może być zapoznanie się z tym jak działa krokomierz. Przyjmuje on często formę zegarka lub nie obciążającego urządzenia, które przyczepiasz do ubrania. Tak jak sama nazwa wskazuje - jego celem jest liczenie kroków. Chociaż może wydawać się, że to banalne, w rzeczywistości liczenie kroków okazuje się wstępem do osiągania rezultatów sportowych i poprawiania kondycji psychicznej. Sprawdź jak dokładnie działa krokomierz i poznaj 3 najważniejsze korzyści, dla których naprawdę warto go mieć. Możesz też wybrać ten gadżet na prezent dla znajomych lub rodziny - krokomierz występuje też w wersjach kolorystycznych, które są lubiane nie tylko przez kobiety, ale i mężczyzn. Krokomierz może być też w efekcie fajnym, estetycznym gadżetem.

 

Jak działa krokomierz?

 

Kiedy myślimy o sporcie, odchudzaniu albo zwiększaniu wydolności płuc, myślimy zwykle o morderczych treningach. Im więcej mięśni angażujemy i im więcej systematycznego wysiłku zapewniamy ciału, tym rzeczywiście lepiej dla rozrostu mięśni czy rozwoju kondycji. Nie każdy jednak musi brać udział w półmaratonie albo pocić się na siłowni cztery razy w tygodniu. Kluczem do dobrych zmian nie jest jednak katorga ciała, ale regularność dowolnego wysiłku. Uniwersalnym rodzajem aktywności, którą można połączyć z wieloma innymi czynnościami są spacery. Niezależnie od tego czy jest to szybki marsz z kijkami, samotna wędrówka ze słuchawkami na uszach, czy energetyczna zabawa z psem w lesie, przyłożenie wagi do regularności, poprawia krążenie krwi, samopoczucie i przyczynia się do spalania kalorii. Krokomierz jest tym urządzeniem, które powinno towarzyszyć podczas takich właśnie aktywności lub nawet przez cały dzień. Zakładając go na rękę rano, możesz zdjąć go dopiero wieczorem.

KROKOMIERZ LICZNIK KROKÓW INSPORTLINE FOOT ->> sprawdź produkt!


KROKOMIERZ LICZNIK KROKÓW INSPORTLINE FOOT

Jeśli ciekawi Cię techniczny aspekt tego jak działa krokomierz, możesz być zaskoczony. To dosyć skomplikowane procesy - wahadło w sprężynie przewodzi impulsy elektryczne i to na tym opiera się cały mechanizm. Kiedy wykonujesz ruch, wahadło również jest wprowadzane w ruch - dzięki stykom specjalnego układu wejściowego w mikroprocesorze, liczona jest dokładna liczba podjętych kroków.

Czy znasz 3 najważniejsze zalety, dla których warto kupić sobie (lub innym!) krokomierz od sprawdzonego producenta? Poznaj je i zainspiruj się do działania!

1. Krokomierz motywuje do działania

 

Na początku dowolnej aktywności, motywacja jest zawsze wysoka. Każdy jednak wie, że z biegiem czasu, może ona znacząco spadać. Krokomierz, który wskazuje dokładną liczbę wykonanych kroków jest motywujący do działa. Pozwala przeanalizować na bieżąco swój ruch, śledzić postępy, stawiać wyzwania. Jeśli krokomierz jest nie tylko w Twoim posiadaniu, ale też np. kogoś bliskiego, można motywować się wzajemnie i porównywać wyniki. Takie wspólne spacery lub rzucanie wyzwań na dany dzień, mobilizuje każdego.


2. Krokomierz pozwala zaplanować świadomy wysiłek

 

Zabawa zabawą, a wyzwania wyzwaniami. Tak naprawdę krokomierz można też wykorzystać w pełni profesjonalnie - informacje wyświetlane na ekranie pozwalają zaplanować wysiłek w ciągu dnia, który odpowiadać będzie ilości spalanych kalorii. Nie musisz być wykształconym dietetykiem ani lekarzem, żeby samodzielnie przygotować taki plan. Na analizę wystarczy poświęcić krótki okres czasu, który w dłuższej perspektywie przełoży się na osiągnięcie wielu celów: utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej, lepsze samopoczucie, zwiększoną kondycję fizyczną, większą koncentrację i chęć do życia.

 

3. Krokomierz nie zaburza rytmu dnia

 

Przelicznik kroków jest dla użytkownika praktycznie niezauważalny - dyskretne naliczanie aktywności fizycznej pozwala każdego dnia funkcjonować zgodnie ze swoim planem życia - od rana do wieczora, w mieszkaniu, w pracy, w szkole, podczas załatwiania spraw na mieście czy popołudniowych spacerów. Jeśli nosisz zwykły zegarek wiesz, że jest on nie tylko praktyczny, ale też nieobciążający - przyzwyczajony nadgarstek wysyła raczej komunikat o braku zegarka - jeśli np. w pośpiechu zapomnimy go założyć. Na co dzień możesz zapominać, że masz krokomierz, a wieczorem na spokojnie przeanalizować swoją aktywność - to istotne szczególnie na początku śledzenia ruchu.

 

Przelicznik kroków

 

Dla zachowania równowagi psychicznej i kondycyjnej, zaleca się wykonanie ok. 10 tysięcy kroków dziennie, czyli przejście ok. 5 km. To średnia wartość, którą trzeba oczywiście wziąć pod lupę - indywidualne kwestie takie jak np. płeć, wiek, ilość spożywanych kalorii czy tryb pracy, mają ogromne znaczenie. Analiza swoich wyników i czynności przeprowadzanych w ciągu dnia to właśnie szansa na świadome i bezpieczne dostosowanie założeń i wyzwań do swojego, jednostkowego życia.
Warto zwrócić uwagę na to, że od kilku lat powstaje coraz więcej akcji społecznych zachęcających do chodzenia. Wbrew temu, że wciąż myśli się o chodzeniu jako o gorszym rodzaju aktywności fizycznej, chodzenie jest najbardziej naturalne, najprostsze i ponadczasowe. Podniesienie statusu samego chodzenia jest priorytetem niejednej organizacji na rzecz zdrowia. Dlaczego? Bo to właśnie po tę formę może sięgnąć każdy - dzieci, dorośli i seniorzy, którzy zaniedbują swoją aktywność. Krokomierz i wbudowany przelicznik kroków będzie więc też świetnym prezentem z okazji Dnia Babci lub Dnia Dziadka.
ZEGAREK/KROKOMIERZ ELEKTRONICZNY WODOODPORNY INSPORTLINE STRIPPY MODEL 2019Kroki a kalorie

 

Według różnych badań utrata ok. 1 kg wymaga zrobienia 140 000 kroków. Dobry krokomierz, dostępny np. w sklepie internetowym Sk-Sport liczy nie tylko kroki, ale też utracone kalorie - dzięki temu jeszcze bardziej zbliża nas do lepszych wyników. Kroki a kalorie to zależność, która najbardziej komunikuje postępy i błędy w stylu życia. Mając codzienny dostęp do informacji o swoim ruchu, łatwiej wprowadzić zmiany. Warto pamiętać, że w prowadzeniu właściwego stylu życia potrzebny jest też regularny wypoczynek (w tym ok. 7-8 godzin snu dziennie), nawadnianie organizmu wodą mineralną (ok.1,5-3 litrów dziennie) i unikanie stresu (np. zawodowego).

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2912 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-29
Szybka wysylka, towar zgodny. Polecam
2024-02-23
Bardzo szybka i sprawna realizacja, produkt zgodny z opisem : ) POLECAM !!!
pixel