Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Hantelki

... czytaj dalej

XXI wiek to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o sporty. Zdrowy tryb życia i smukła sylwetka to marzenie praktycznie każdej kobiety. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru ogromną ilość planów treningowych, diet, trenerów personalnych, a internet zdaje się skarbnicą wiedzy na temat sportu i zdrowego żywienia. Często jednak stajemy przed wyborem konkretnej dyscypliny sportowej, która będzie dla nas jednocześnie przyjemna i przyniesie upragnione rezultaty. Niebywałą popularnością cieszą się dzisiaj zajęcia fitness, które możemy spotkać praktycznie w każdym klubie sportowym. Co zrobić, aby ćwiczenia fitness (zarówno te podczas zajęć, jak i te w domu) były efektywne?  

 

Hantelki, czyli ćwiczenia jeszcze wydajniejsze

 

Ćwiczenia z hantlami to właściwa droga do zyskania smukłych ramion oraz zgubienia niechcianych kilogramów. Hantle to nie tylko sprzęt dla mężczyzn! Hantelki damskie są z reguły lżejsze, dlatego najczęściej możemy spotkać hantelki 1 kg lub hantelki 2 kg. Nie wzmacniają one wprawdzie muskulatury jak u mężczyzn, jednak są wspaniałym sposobem na wzmocnienie siły w rękach, ale także kości - jest to więc świetna profilaktyka dla naszego zdrowia! Treningi z hantelkami zwiększają gęstość kości, które rzadziej ulegają różnego rodzaju złamaniom czy urazom. Trening z hantelkami damskimi pozwoli też zrzucić niechciane kilogramy, ponieważ angażuje on wiele partii mięśni. Te z kolei niejako zmuszone są na większy wysiłek, niż podczas treningu bez hantelków.  

 

Hantelki damskie, hantelki 1 kg i hantelki 2 kg – czyli rodzaje hantli

 

W sklepach sportowych znajdziemy dzisiaj wiele rodzajów hantelków damskich. Różnią się one zarówno wagą, tworzywem, jak i kolorami. Dokonując wyboru konkretnych hantelków damskich musimy przemyśleć, do jakiego rodzaju treningów będą nam one potrzebne.

 

Hantelki - waga

 

Jeśli nigdy nie używałaś hantli do treningu, zacznij od najlżejszych, które zaczynają się już od 0,5 kg. W przypadku, jeśli stosowałaś już tego typu treningi, możesz spróbować hantelków 2 kg. Czy można sprawdzić właściwe dobranie ciężarów? Jak najbardziej! Podnieś hantelki damskie ok. 13 razy i sprawdź swoją reakcję – jeśli nie odczuwasz mocnego zmęczenia, a Twoje ręce się nie trzęsą, znaczy to właściwe dobranie ciężaru.

 

Najpopularniejsze hantelki damskie - materiał  

 

Hantle neoprenowe - w środku wykonane są z żeliwa, ale powłokę pokrywa miły w dotyku miękki materiał neoprenowy. Neopren, którym pokryte są hantelki damskie zapobiega wilgoci, ciężarki nie wyślizgują się z rąk. Ważą od 05, do kg.

 

Hantelki PCV - wykończone przyjemnym w dotyku materiałem PCV. Mają tylko okrągłe zakończenia, są idealny dla osób o drobnych dłoniach. Nie przekraczają 2 kg.

 

Hantelki winylowe - środek hantli wykonany jest z betonu, a winyl pokrywa zewnętrzną warstwę. Są trochę większe od winylowych, odpowiednie dla osób o większych dłoniach. Występują w wadze od 1,5 do 5 kg.  

 

Hantelki z uchwytem - posiadają uchwyt, ułatwiający różnego rodzaju ćwiczenia (np. podczas aerobiku). Znajdziemy hantelki od 0,5 do 5 kg.  

 

Na rynku znajdziemy również hantle żeliwne, czy bitumiczne - są one jednak głównie przeznaczone już dla ćwiczeń typowo siłowych i uzupełniane są gryfami, zaciskami i talerzami.

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel