Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Kije trekkingowe

... czytaj dalej

Treking - turystyka nowego rodzaju

Gdy tylko komuś znudzą się spacery po parkach czy innych prostych i płaskich terenach może spróbować swoich sił w marszach na szlakach górskich. Do tego typu aktywności przydadzą się nam na pewno kije trekkingowe. Główne ich przeznaczenie to trudne i nierówne tereny, o wiele bardziej wymagające kondycyjnie i sprzętowo.

Kije trekingowe

Kije trekkingowe pozwalają na urozmaicenie przechadzek górskich. Dodatkowo ich zaletą jest odciążenie kręgosłupa oraz kolan podczas marszów. Użycie kijów trekkingowych poprawia równowagę oraz stabilność – pozwala to na większy komfort wchodzenia na kolejne szczyty górskie.

Dobór kijów trekkingowych

Obecnie produkowane modele posiadają głównie budowę teleskopową, pozwalającą na ich składanie i rozkładanie, co ma znaczenie w przypadku transportu. Dużo łatwiej jest przewozić modele składane, bowiem zajmują mniej miejsca w samochodzie. Kije te produkowane są z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są wygodniejsze do użytkowania. Niektóre kije mogą być przymocowywane do plecaka. Należy pamiętać, że kije muszą być trzymane w pozycji pionowej podczas marszu – dlatego konieczne staje się odpowiednie dopasowanie rękojeści. Większość tych sprzętów posiada specjalne systemy amortyzujące, których zadaniem jest ochrona stawów przed nadmiernymi wstrząsami wynikającymi z przemieszczania się po nierównym, często górskim terenie.

Ceny i producenci kijów trekkingowych

W naszym sklepie można nabyć kije trekkingowe już za poniżej 40 zł – są to modele godne uwagi szczególnie dla początkujących. Cena tego sprzętu może wynosić nawet około 100 zł. Producenci, na których warto zwrócić uwagę podczas kupna kijów to: Spokey, Hop-Sport czy RealStick.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel