Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Koszulki siatkarskie

... czytaj dalej

Stroje siatkarskie – koszulki

Piłka siatkowa jest sportem, który wymaga od zawodników dużej aktywności fizycznej. Dlatego, podobnie jak inne dyscypliny sportowe, wymaga ona od zawodnika posiadania profesjonalnego stroju sportowego. Koszulki siatkarskie muszą być zatem wygodne- zawodnik w żaden sposób nie powinien odczuwać dyskomfortu związanego z niewłaściwym krojem koszulki lub jej nieodpowiednim materiałem. Jak w każdym stroju sportowym, koszulki siatkarskie powinny mieć odpowiednią wentylację, być wykonane z dzianiny, która zapewnia stałą temperaturę ciała, odprowadza wilgoć z wewnątrz na zewnątrz i szybko schnie.

Koszulki siatkarskie

Każdy sportowiec powinien mieć profesjonalny stój przeznaczony jedynie do treningów oraz gry. Ubrania, które nie są przeznaczone do uprawiania sportów, często nie posiadają odpowiedniej wentylacji, a co za tym idzie nie zapewniają komfortu gry.

Funkcjonalność koszulek siatkarskich

Wiele osób, a szczególnie amatorzy, może zastanawiać się czy koszulki siatkarskie są w ogóle potrzebne. W końcu można założyć na siebie każdy T-shirt – najważniejsza jest przecież gra. Oczywiście profesjonalne koszulki siatkarskie nie pomogą zdobyć dodatkowych punktów, jednak mają ogromny wpływ na komfort treningu i gry. Strój musi być wygodny i przeznaczony do wzmożonej aktywności fizycznej. Każda koszulka powinna być wykonana z trwałego, ale i przewiewnego materiału, który pozwala na swobodne odprowadzenie wilgoci na zewnątrz.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna koszulek siatkarskich?

  1. Najważniejszym parametrem strojów dla sportowców powinien być materiał, z jakiego został on wykonany. Podobnie jest w przypadku koszulek siatkarskich. Te wykonane z poliestru, pozwalają na bardzo szybkie schnięcie. Poliester jest materiałem lekkim i przewiewnym, doskonale odprowadza wilgoć i zapewnia odpowiednią wentylację podczas gry oraz treningu. Dodatkowo, koszulki takie dopasowują się do sylwetki, co może być ważnym czynnikiem szczególnie dla kobiet.
  2. Część producentów w swoich strojach stosuje także innowacyjną metodę Climacool, która to zapewnia poczucie chłodu nawet podczas intensywnej, kilkugodzinnej gry.
  3. Istotnym elementem dla niektórych jest także kolorystyka – osoby grające w siatkówkę na świeżym powietrzu powinny wybrać przede wszystkim modele w barwach jasnych. Ciemne kolory przyciągają słońce, przez co osobie grającej może jeszcze bardziej przeszkadzać zbyt wysoka temperatura.
  4. Jeżeli ktoś zdecydował się na wybór koszulki siatkarskiej z nadrukiem, powinien zwrócić uwagę w jaki sposób został on wykonany. Najlepszy jest nadruk zrobiony metodą sublimacji, dzięki czemu koszulka nadal pozwala na swobodną wentylację. Nadruki robione popularną metodą „flox” powodują, że ubranie szybciej się niszczy.
zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel