Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Wyposażenie kortów tenisowych

... czytaj dalej

Korty tenisowe

Tenis ziemny uważany jest przez wielu za jeden z najdroższych sportów. Jest to jednak także dyscyplina oceniana jako elegancka, widoczna także na igrzyskach olimpijskich. Tenis ziemny jak każdy ze sportów towarzyskich wymaga dobrania odpowiedniego sprzętu i kortu do gry. O ile w Internecie można znaleźć wiele informacji o sprzęcie takim jak rakiety tenisowe czy piłeczki, warto nabyć także wiedzę o dodatkowych elementach wyposażenia kortów, bez których nie ma mowy o profesjonalnej grze.

Wyposażenie kortów tenisowych

Mecz tenisowy może być rozgrywany na korcie o nawierzchni trawiastej, ceglanej, twardej, betonowej bądź asfaltowej. Każdy kort powinien być o długości 23,77 m (gra pojedyncza i podwójna) oraz 8,23 m szerokości (gra pojedyncza) lub 10,97 m dla gry podwójnej. Każdy kort powinien jednak być wyposażony w odpowiedni sprzęt, który pozwala na rozgranie profesjonalnych rozgrywek.

Elementy wyposażenia kortów

Jeżeli korty tenisowe pokryte są specjalnym rodzajem podłoża (np. ceglanym, trawiastym), należy je po każdym meczu wyrównywać. Służą do tego specjalne maty czyszczące: kokosowe i syntetyczne oraz specyficzne siatki do przeciągania po powierzchni ziemi. Wyposażenie czyszczące dobiera się w zależności od rodzaju nawierzchni kortu. W przypadku stosowania mączki ceglanej, należy także posiadać specjalne szczotkarki do oczyszczania powierzchni linii z nadmiaru pomarańczowego podłoża. Do wyposażenia kortów zaliczyć można także linie plastikowe, które pozwalają na wyznaczenie pola do gry na różnych powierzchniach (zazwyczaj trawiastej). Przy ich kupnie warto zwrócić uwagę na obecność śledzi czy blach montażowych – dzięki temu nabyty produkt gotowy jest do montażu. Do pozostałych elementów wyposażenia kortów tenisowych należą siatki tenisowe, słupki do tenisa, meble sędziowskie, osłony i wiatrochrony, pojemniki na mączkę czy nawet różnego rodzaju tablice informacyjne. Większość tych elementów można nabyć w naszym sklepie internetowym w rozsądnych cenach. Przy kupnie warto zwrócić także uwagę na producenta – marką, która specjalizuje się w produkcji zestawów czyszczących jest Hemet. Elementy te można kupić już za 40 zł.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel