Bezpieczeństwo i ochrona własnego zdrowia podczas uprawiania sportu są jednymi z najważniejszych czynników, na które należy kłaść szczególny nacisk. Niedopatrzenia w tych kwestiach mogą być przyczynami rozmaitych kontuzji i urazów. W konsekwencji mogą doprowadzić do tragedii dla każdego sportowca - czyli konieczności zaprzestania uprawiania sportu. Ochrona najwrażliwszych części ciała jest zatem szczególnie ważna. Właśnie temu służy suspensor - czyli innymi słowy ochraniacz na krocze. Pozwala on skutecznie chronić przed urazami najwrażliwszych obszarów męskiego ciała, których uraz mógłby doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, przekładających się na życie prywatne.

Czym grożą urazy krocza i okolic? Dlaczego należy stosować suspensor?

Męskie krocze jest częścią ciała szczególnie narażoną na urazy - szczególnie w przypadku kontaktowych i dynamicznych sportów. Suspensor chroni te okolice przed najbardziej dotkliwymi i bolesnymi urazami. Bagatelizowanie kwestii ochrony krocza może skutkować w przyszłości drastycznymi konsekwencjami na tle zdrowotnym - takich jak problemy z potencją, płodnością, czy nawet całkowita jej utrata. Z tego względu każdy odpowiedzialny mężczyzna powinien wyposażyć się w suspensor.

Jakie właściwości powinien posiadać ochraniacz na krocze?

Ochraniacz na krocze musi być przede wszystkim skonstruowany w odpowiedni sposób - co to znaczy? Oprócz niezbędnego poziomu twardości warstwy ochronnej, powinien on być również bardzo dobrze dopasowany do męskiego ciała. Dobrze wykonany ochraniacz na krocze bezwzględnie trzyma się ciała i nie zmienia swojej pozycji, nawet przy wykonywaniu najbardziej dynamicznych ruchów. Tylko w ten sposób ochraniacz na krocze jest w stanie zapewnić mężczyźnie skuteczną ochronę najwrażliwszego obszaru ciała.

W jakich sportach zakładanie suspensorium jest absolutną koniecznością?

Sporty, w których suspensorium jest absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia to te, które opierają się w największym stopniu na kontakcie. Będą to oczywiście wszelkiego rodzaju sztuki i sporty walki, w których zasadniczo każdy obszar ciała narażony jest na ciosy. Suspensorium jednak używane jest również chociażby w hokeju, rugby czy futbolu amerykańskim. Wynika to z faktu, iż w przypadku tych dyscyplin występuje wysokie ryzyko urazu za sprawą obiektu rozgrywki - czyli krążka czy też piłki.

Czym powinniśmy się kierować, wybierając suspensor dla siebie?

Gdy chcemy wybrać dla siebie odpowiedni suspensor, musimy go przede wszystkim przymierzyć - lub przynajmniej dokładnie zapoznać się z własną rozmiarówką i porównać ją z tabelą w internecie. Wynika to z aspektu funkcjonalnego - suspensor musi być bowiem ściśle dopasowany do wymiarów ciała noszącej go osoby. Oprócz tego powinniśmy sprawdzić, czy warstwa ochronna suspensora nie odkształca się w łatwy sposób i nie jest zbyt miękka. W przeciwnym wypadku narażamy się na niezwykle bolesny i ryzykowny uraz.

Ochraniacz na krocze: jakie suspensorium będzie najlepsze, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie?

W przypadku, gdy za wyznacznik bezpieczeństwa suspensorium weźmiemy sobie jego stabilność - a tak właśnie powinno być - najlepsze będą te, które mocujemy do bioder i nóg za pomocą taśm. Przypominają one bieliznę, z tą różnicą, że suspensorium posiada warstwę ochronną w okolicach krocza. Taki ochraniacz na krocze możemy regulować po założeniu, dzięki czemu będziemy mogli zachować pewność, że nie przemieści się on w trakcie treningu - co jest kwestią kluczową jeśli chodzi o bezpieczeństwo. 

Suspensor

( ilość produktów: 1 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
2024-05-14
Szybko i sprawnie.
pixel