odczas uprawiania jakiegokolwiek sportu kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo. Jeśli nie zastosujemy odpowiednich środków ostrożności będziemy niezwykle narażeni na dotkliwe kontuzje i urazy, które mogą uniemożliwić nam wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej na dłuższy czas. Podstawą uprawiania sportu jest odpowiednia rozgrzewka i przygotowanie ciała - równie ważne okazują się jednak akcesoria ochronne. Ochraniacze na zęby są jednym z podstawowych elementów, w które powinien zaopatrzyć się absolutnie każdy, kto ma zamiar rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki - w jakiejkolwiek formie.

Ochraniacze na zęby w sportach walki - dlaczego są takie ważne?

Podczas sparingu czy walki na ringu zdecydowana większość ciosów kierowana jest na głowę. W związku z tym oczywiste jest, że znaczna część z nich trafia w okolice szczęki. Jeśli nasze zęby nie są zabezpieczone przez środki takie jak ochraniacze na zęby - może to prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Nie chodzi tu jedynie o możliwość wybicia fragmentów uzębienia. Ochraniacze na zęby nie dopuszczają również do tego, aby pod wpływem nacisku ząb rozciął skórę w naszej jamie ustnej.

Co świadczy o wysokiej jakości ochraniacza na zęby i dlaczego warto poszukać dobrze wykonanego produktu?

Wysokiej jakości ochraniacz na zęby powinien być stosunkowo miękki, jednak na tyle stabilny, aby nie wykrzywiał się znacznie pod wpływem uderzenia. Powinien również doskonale trzymać się na zębach, nawet kiedy mocno ich nie zaciskamy. Tylko w taki sposób stworzony ochraniacz na zęby pozwala zredukować ryzyko jego wypadnięcia. Podczas walki jest to bardzo niekorzystne dla zawodnika - ponieważ wymaga przerwania rundy i wznowienia jej po ponownym założeniu ochraniacza. Wybija to zawodnika z rytmu i sprawia, że trudniej mu się skupić na walce.

Jak przygotować ochraniacz na zęby do użytku, zanim założymy go pierwszy raz?

Gdy zakupimy nowy ochraniacz na zęby, nie powinniśmy zakładać go od razu po rozpakowaniu. Najpierw musimy go odpowiednio przygotować, aby dobrze trzymał się w naszych szczękach. Jak to zrobić? Najprostszym i najpopularniejszym sposobem jest wrzucenie ochraniacza na zęby do wrzątku lub bardzo gorącej wody i odczekanie kilku sekund. W tym czasie tworzywo syntetyczne rozgrzeje się i stanie bardziej plastyczne. Włóżmy wtedy ochraniacz na zęby i zaciśnijmy je. Dzięki temu będzie on dostosowany do kształtu naszego uzębienia i nie będzie wypadał tak łatwo.

Na jak długi okres czasu wystarczają ochraniacze na zęby? Kiedy należy kupić nowy?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, na jaki okres czasu wystarczają ochraniacze na zęby. Wszystko zależy od tego, jak intensywnie są eksploatowane - od ilości treningów w tygodniu i czasu ich trwania. Najlepszym wyznacznikiem tego, kiedy powinniśmy wymieniać ochraniacze na zęby jest ich bieżący stan. Jeśli widzimy, że akcesorium ledwo trzyma się w całości, a niektóre jego elementy zaczynają odpadać - przyszedł najwyższy czas na zakup nowego.

Ochraniacze na zęby: to nie tylko sporty walki - gdzie jeszcze się ich używa?

Sporty walki są podstawowym obszarem, z którym kojarzone są ochraniacze na zęby. Powszechnie używa się ich jednak również w innych sportach kontaktowych: najlepszymi przykładami będą tutaj popularne w Polsce rugby, a także futbol amerykański czy hokej. W ich przypadku ochraniacze na zęby są równie niezbędnym i podstawowym elementem, co dla sportów walki. Jeśli chodzi o budowę zasadniczo nie różnią się niczym, ponieważ spełniają dokładnie tę samą funkcję.

 

 

Ochraniacze na zęby

( ilość produktów: 2 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Obsługa szybka, bez uwag.
2024-05-23
SUPER
pixel