Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Ochraniacze do sportów walki

... czytaj dalej

Sprzęt przeznaczony do sportów walki – ochraniacze

Sztuki walki cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet i dzieci. Istnieje naprawdę wiele odmian walki, a popularne są takie rodzaje jak karate, aikido, ju jitsu, capoeira, judo, kobudo, kendo, iaido, kick boxing, boks, krav maga, combat , taekwondo i inne. Są to jednak dyscypliny, które w wyjątkowo wysokim stopniu zagrażają kontuzjami, dlatego koniecznie należy się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Z pewnością pomogą w tym ochraniacze.

Ochraniacze do sportów walki, ochraniacze szczękowe

Sporty walki charakteryzują się swoją długą historią - nie ograniczają się one jedynie do aktywności fizycznej zawodnika, ale dbają także o jego rozwój duchowy. W sportach walki dużą rolę odgrywa także filozofia związana z pracą nad swoim charakterem. W tych dyscyplinach nie chodzi więc jedynie o wygraną i zranienie drugiego zawodnika. By tego uniknąć należy zaopatrzyć się w ochraniacze, które chronią poszczególne części ciała.

Ochraniają… Ale co?

Aby ochraniacze spełniały swoją rolę, muszą zabezpieczać te części ciała, które są szczególnie wrażliwe lub narażone na kontuzje. Z tego powodu istnieje kilka rodzajów ochraniaczy. Pierwsze z nich, to klasyczne rękawiczki ochronne na dłonie, które niwelują pojawienie się sińców na kostkach po każdym uderzeniu. Istnieją także ochraniacze goleni i stóp, co jest szczególnie istotne dla sportów walki, w których przeciwnika uderza się nogami. Nie można obejść się także bez ochraniaczy miejsc szczególnie wrażliwych – dla kobiet staje się to ochrona klatki piersiowej, natomiast dla mężczyzn ochraniacze krocza. Oczywiście w sklepach znaleźć można także ochraniacze zębów, łokci, stawów skokowych oraz bandaży i taśm bokserskich. Aby trening był efektywny nie można również zapominać o wygodnym i profesjonalnym stroju.

Marki produkujące ochraniacze do sportów walki

Istnieje wiele producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu akcesoriów do sportów walki, a należą do nich m.in.: Allright, Everlast, Dragon czy Spokey. Są to marki, które oferują profesjonalny sprzęt, który może być stosowany także podczas zawodów.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel