Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do sportów walki

... czytaj dalej

Sporty walki – rosnąca popularność


Sporty walki i sztuki walki - są to dwa pojęcia, często ze sobą łączone. Jednak sporty walki to określenie technik walki z gatunku sportu, zaś sztuki walki są systemami samoobronnymi. Przy rozróżnieniu tych dwóch gatunków warto wspomnieć, że niektóre ze sztuk walki niejako przystosowano do celów sportowych i zaliczamy je także do sportów, jak na przykład pochodzące z Japonii, a uprawiane na całym świecie słynne judo. Do najpopularniejszych sportów walki zaliczamy boks, karate, kick-boxing, taekwondo, jiu-jitsu, judo, sumo, zapasy, a nawet szermierkę (jest to sport walki z użyciem broni).


O coraz to większej popularności sportów walki chyba nikomu nie trzeba wspominać. Powyższe dyscypliny sportowe uprawiają nie tylko mężczyźni, ale także coraz więcej kobiet. Wymagają one jednak odpowiedniego sprzętu, a jednym z nich jest obuwie. O konieczności zaopatrzenia się w odpowiednie buty do sportów walki chyba nie trzeba nikogo przekonywać.


O butach do sportów walki

 

Obuwie sportowe jest ważne szczególnie podczas treningów. Specjalne buty powinni sprawić zawodnicy wszystkich sportów walki. Są to jednak buty sportowe, więc powinny one mieć odpowiednią wentylację, cienką i elastyczną podeszwę antypoślizgową, która dobrze się sprawdza na sali. Inne wymagania mają buty bokserskie, które poza dobrą i antypoślizgową podeszwą posiadają również usztywnienie na kostkę. Niezależnie, czy poszukujemy butów zapaśniczych, czy butów bokserskich – powinny być one wykonane z materiałów najwyższej jakości, zapewniać komfort i bezpieczeństwo.


Buty zapaśnicze (buty na matę)


Buty zapaśnicze znajdują zastosowanie w takich sportach walki jak zapasy, MMA, czy brazylijskie jiu-jitsu, aikido, iaido, kendo. Z racji tego, że treningi i rozgrywki odbywają się na macie, buty zapaśnicze wykonane są z elastycznej i miękkiej tkaniny o skórzanej podeszwie. Warto również zaopatrzyć się w lekkie klapki zori, które można zakładać między treningami lub używać do chodzenia po domu. Jeśli nie jesteś pewien jakie obuwie będzie odpowiednie do dyscypliny, którą zamierzasz uprawiać, to warto poradzić się eksperta i uniknąć niespodzianek a czasami nawet kontuzji spowodowanych nieodpowiednim obuwiem.


Buty bokserskie


Buty bokserskie z racji swojego przeznaczenia musza być tak skonstruowane, aby but ze stopa podczas walki i przemieszczania się dobrze ze sobą współpracował i zabezpieczał stawy. Podeszwa w butach bokserskich musi być sprężysta, najlepiej gumowata, zapewniająca dobrą przyczepność do podłoża, ale jednocześnie umożliwiać chodzenie na palcach i przeskoki. Buty bokserskie musza amortyzować stopy, zabezpieczać przed kontuzją i odciążać stawy. Aby właściwie zabezpieczyć stawy skokowe, buty bokserskie powinny być wysokie i lekkie. Buty bokserskie powinny być również przewiewne (wykonane najlepiej z wysokiej jakości skóry), umożliwiać stopom oddychanie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą butów bokserskich i butów zapaśniczych w naszym sklepie sportowym. W razie wątpliwości chętnie podpowiemy i udzielimy odpowiedzi na Państwa pytania.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel