Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do sportów walki

... czytaj dalej

Buty do sportów walki

O coraz to większej popularności sztuk walki chyba nikomu nie trzeba wspominać. Taekwondo, karate, ju jitsu czy po prostu boks, to sporty, które uprawiają nie tylko mężczyźni, ale także coraz więcej kobiet. Sporty te wymagają jednak odpowiedniego sprzętu, a jednym z nich jest z pewnością obuwie. O konieczności zaopatrzenia się w dobre obuwie do ćwiczenia sztuk walki chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

O butach do sportów walki

Obuwie sportowe jest ważne szczególnie podczas treningów. Specjalne buty powinni sprawić zawodnicy wszystkich sportów walki. Są to jednak buty sportowe, więc powinny one mieć odpowiednią wentylację, cienką i elastyczną podeszwę antypoślizgową, która dobrze się sprawdza na sali. Inne wymagania mają buty do boksu, które poza dobrą i antypoślizgową podeszwą posiadają również usztywnienie na kostkę.

Obuwie na matę

Obuwie na matę wykonane jest z elastycznej i miękkiej tkaniny o skórzanej podeszwie. Doskonale sprawdzają się podczas treningu takich dyscyplin jak aikido, iaido, kendo, jujitsu i innych. Warto również zaopatrzyć się w lekkie klapki zori, które można zakładać między treningami lub używać do chodzenia po domu. Jeśli nie jesteś pewien jakie obuwie będzie odpowiednie do dyscypliny, którą zamierzasz uprawiać, to warto poradzić się eksperta i uniknąć niespodzianek a czasami nawet kontuzji spowodowanych nieodpowiednim obuwiem.

Buty do boksu

Buty bokserskie, by służyły nie tylko do treningów, powinny być wysokie i lekkie. Warto zwrócić także uwagę na ich podeszwę – gumowata zapewnia dobrą przyczepność do podłoża, a także wysoką zwrotność i szybkość poruszania się. Obuwie bokserskie powinno być wykonane ze skóry wysokiej jakości bądź innych, przewiewnych materiałów.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel