Bandy do unihokeja jako nieodzowny element boiska do gry

Unihokej to wymagająca gra zespołowa, która tak jak jej protoplasta (hokej na lodzie) wymaga odpowiedniego zabezpieczenia miejsca meczu. Do tego celu służą specjalne bandy do unihokeja, które ograniczają pole rozgrywki. Dla zawodników mają kluczowe znaczenie ze względu na zabezpieczenie przed wybiciem piłki poza boisko oraz wizualne określenie terenu gry (co przekłada się na strategię działań). Natomiast w przypadku współdzielenie terenu z innymi użytkownikami danego obiektu lub przestrzeni, nie dochodzi do sytuacji, w których zawodnicy oddziałują bezpośrednio na innych - jest to ważne w szkolnych salach gimnastycznych. Bandy do unihokeja to także idealne miejsce do umieszczania elementów reklamowych takich jak logo drużyny, szkoły, miasta lub firm sponsorujących.

Bandy w różnych formach

Bandy do unihokeja można nabyć w o różnej wysokości, długości lub kształcie. Zazwyczaj stosuje się wyższe bandy do unihokeja za bramkami lub miejscach, gdzie ma być umieszczona widoczna reklama. Niższe natomiast umiejscawia się wokół reszty boiska. Kształty występują w dwóch typach: narożne, proste. Choć produkty różnych firmy, niezależnie od długości odcinków (od jednego do kilkudziesięciu metrów), występują w tych samych typach to mogą różnić się profilem przekroju poprzecznego oraz sposobem łączenia elementów składowych.

Bandy, a wymogi bezpieczeństwa

Wszystkie bandy do unihokeja wykonywane są zazwyczaj ze zbrojonych polimerów o niezbyt dużej gęstości (najczęściej stosowany jest poliester) w formie laminatów lub odlewów o porowatej strukturze wewnętrznej. By spełnić obowiązujące normy  bezpieczeństwa (w certyfikat bezpieczeństwa B), bandy powinny charakteryzować się znaczną wytrzymałość oraz udarnością. To samo tyczy się ich łączenia - podczas rozgrywki energia uderzenia wywołanego przez graczy nie powinna spowodować rozdzielenia się elementów bandy do unihokeja. Konstrukcja powinna być tak zaprojektowania, by nie doszło do przewrócenia. Ważnym aspektem jest toksyczność - powłoki naniesione na bandę nie powinny być szkodliwe dla środowiska.

Bandy do unihokeja

( ilość produktów: 1 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
2024-05-06
Super
pixel