Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Hantle regulowane

... czytaj dalej

Rodzaje hantle - regulowane

Hantle są jednym z najważniejszych przyrządów a każdej siłowni. Używane są do treningu siłowego, mającego na celu głównie rozbudowanie mięśni ramion i klatki piersiowej. Hantle regulowane składają się przede wszystkim z dwóch elementów: z gryfu oraz odpowiednich obciążników. Najczęstszymi obciążnikami są żeliwne lub kompozytowe talerze, które montuje się za pomocą specjalnych zacisków. Ciężar należy umiejętnie dopasować do realnych możliwości, można założyć dodatkowe hantle gdy ciężar przestał być wystarczający.

Rozbudowanie klatki piersiowej z hantlami

Hantle można wykorzystać do ćwiczeń na ławce kulturystycznej i samodzielnie. Istnieje cały szereg ćwiczeń z hantlami na rozbudowanie klatki piersiowej o różnym stopniu trudności i przy użyciu różnego rodzaju hantli. Przed przystąpieniem do ćwiczeń dobrze więc wybrać najlepszą metodę i po pewnym czasie stwierdzić jej skuteczność po osiągniętych wynikach. Hantle wykorzystywane są do robienia na nich pompek normalnych i szwedzkich, można je unosić nad i za głowę, wykorzystują do tego różne rodzaje ławek ( poziomą, skośną z głową w dół i skośną z głową w górę)- dobrze wtedy mieć w pobliżu osobę do asekuracji, zwłaszcza w początkowej fazie treningu.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel