Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Kije bilardowe

... czytaj dalej

Budowa i rodzaje kijów bilardowych

Podstawowym elementem służącym do gry w bilard oprócz stołu i bil jest kij bilardowy. Rozróżniamy w nim części takie jak: odbijak, butt, oplot, gwint, szczytówka, ferrula, kapka. Kije bilardowe najczęściej wykonywane są z dobrej jakości klonu. W zależności od rodzaju i przeznaczenia potrafią różnić się znacząco ceną.

Rodzaje kijów bilardowych

Kije te mogą być jednoczęściowymi lub 2-3. Pierwszy rodzaj z nich najczęściej stosowany jest w domach i klubach, jest on najłatwiej dostępny na rynku. Dwuczęściowe są przeważnie kijami o lepszej jakości z większym przeznaczeniem. Trzyczęściowe służą do rozbijania i skoków. Zaletą kilku częściowych kijów bilardowych jest duża swoboda przy ich transporcie, dlatego są one najbardziej popularne wśród bardziej zaawansowanych graczy. W zależności od rodzaju gry różnią się one długością i ciężarem. Dla początkującego gracza liczy się głównie cena kija bilardowego i pośrednio jego wygląd. Dlatego też wybierając swój pierwszy kij do gry, nie powinno się kupować od razu w pełni profesjonalnego sprzętu, tylko taki który będzie dostosowany do naszych umiejętności.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel