Kije bilardowe

 

Oprócz stołu i bil, podstawowym elementem służącym do gry w bilard jest kij bilardowy. Przy dużej ilości uderzeń kij naturalnie się zużywa i traci swoje właściwości. Jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu gry w bilard, warto zaopatrzyć się w swój własny kij, o który będziesz mógł należycie zadbać i mieć pewność, że nikt oprócz Ciebie kija bilardowego nie używa. Zniszczone kije mogą być przyczyną nieprecyzyjnych uderzeń, a to już duży krok w stronę porażki w rozgrywce.  

 

Kij bilardowy – budowa

 

Największym elementem kija bilardowego jest rączka kija, najgrubszą zaś częścią jest odbijak, który może być plastikowy lub gumowy. Specjalny gwint - drewniany lub stalowy, łączy rączkę ze szczytówką (ferrulą), która kończy zwężającą się część kija. Końcówka kija jest wymienna i jej profesjonalna nazwa brzmi – tip lub kapka, jest to część wymagająca konserwacji. Kije bilardowe profesjonalne produkuje się zazwyczaj z drewna klonowego lub jesionowego.  

 

Kije bilardowe jednoczęściowe, kije bilardowe 2-częściowe

 

Wyróżniamy jednoczęściowe, kije bilardowe 2-częściowe lub 3-częściowe. Kije jednoczęściowe to kije najpowszechniej stosowane i najłatwiej dostępne. Kije bilardowe 2-częściowe  składają się z dwóch równych części połączonych ze sobą gwintem, dzięki czemu można go w łatwy i bezpieczny sposób transportować. Kije 2- i 3-częściowe są to już zazwyczaj kije z wyższych pólek cenowych, przeznaczone do profesjonalnej gry.    

 

Kije bilardowe profesjonalne

 

Jak sama nazwa wskazuje, kije bilardowe profesjonalne to najwyższej jakości produkty, przeznaczone dla profesjonalistów zawodowo grających w bilarda. Kije bilardowe profesjonalne są wykonane z najwyższej jakości drewna. Są bardziej wytrzymałe od standardowych kijów dla amatorów, a tym samym droższe. W naszym sklepie sportowym znajdziesz kije bilardowe profesjonalne dla prawdziwych zawodowców!  

 

Kij bilardowy dla początkujących

 

Rozpiętość cenowa kijów bilardowych jest ogromna. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z tym fascynującym sportem, sugerujemy zaopatrzenie się w tańszy wariant kija jednoczęściowego. W zupełności na początek wystarczy on na poznawanie tajników i technik gry w bilard. Dysponujemy szerokim asortymentem kijów bilardowych dla początkujących, jak również dla doświadczonych graczy.    

Kije bilardowe

( ilość produktów: 1 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1827 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-28
Wszystko zgodne z oczekiwaniami polecam
2022-09-28
Szybka dostawa. Polecam
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel