Prawidłowo dobrane buty piłkarskie dla dzieci zapewnią maluchom odpowiedni komfort podczas treningów i meczów, a także zminimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji. Przed zakupem butów korków dla dzieci należy dokładnie zastanowić się nad podejmowaną decyzją zakupową oraz dopasować obuwie do preferencji i potrzeb dziecka.

Na co zwracać uwagę, kupując buty piłkarskie dla dzieci?

Dobre buty korki dla dzieci powinny zapewniać odpowiednią przyczepność na wybranym podłożu, gwarantować dobrą kontrolę i czucie piłki, a także oferować wygodę i prawidłową wentylację stóp. Kupując buty piłkarskie dla dzieci, należy zwrócić uwagę na trzy kluczowe parametry: rozmiar obuwia, rodzaj podeszwy oraz budowę buta.

Buty korki dla dzieci – najpowszechniejsze rodzaje podeszwy

Wśród rozgrywek dziecięcych wykorzystuje się zwykle buty korki dla dzieci wyposażone w podeszwy FG (firm ground) – tzw. lanki. Są to poprzeczne lub okrągłe korki, które zapewniają dobrą przyczepność na suchych, naturalnych boiskach trawiastych. Inne równie popularne buty piłkarskie dla dzieci służące grze na boiskach ze sztuczną murawą podsypaną granulatem oferują podeszwy AG (artificial grass). Do gry na śniegu i żwirze służą buty korki dla dzieci o podeszwie TF (turf). Ten rodzaj butów posiada gęste, niewielkie gumowe wypustki, które oferują dobrą przyczepność na przyszkolnych Orlikach lub innych powierzchniach sypkich. Ostatnim rodzajem podeszwy stosowanej w butach korkach dla dzieci jest podeszwa IC (indor competition). W nią wyposażane są tzw. halówki. Zapewniają one doskonałą przyczepność na twardych parkietach – np. na sali gimnastycznej.

Buty piłkarskie dla dzieci – dobór rozmiaru

Prawidłowy dobór rozmiaru butów korków dla dzieci jest dość skomplikowany. Z jednej strony buty piłkarskie dla dzieci powinny być dość dobrze dopasowane, z drugiej jednak eksploatacja powoduje, że wkłada i cholewa dopasowują się do stóp, ulegając rozciągnięciu.

Dobierając buty korki dla dzieci, należy pamiętać o tym, że dopasowane buty mogą okazać się dla malucha niewygodne, przez co zniechęcą go do uprawniania sportu. Poza tym dziecięca stopa rośnie w dość szybkim tempie, więc dopasowane buty posłużą przez dość krótki czas. Nie należy również kupować zbyt dużych butów piłkarskich dla dzieci, ponieważ będą one również niewygodne i szybko się zdeformują. Optymalnym wyjściem z sytuacji jest zakup butów korków dla dzieci z 0,5-centymetrowym luzem w długości buta.

Buty korki dla dzieci – jak nie dobierać butów do gry w piłkę?

Jednym z powszechniejszych błędów jest zakupów butów lanek (z podeszwą FG) do gry na sztucznych nawierzchniach. Taki zakup sprawi, że dziecko będzie znacząco obciążać stawy i mięśnie, co może prowadzić do poważnych urazów i wad postawy. Podobne błędy możemy obserwować przy dobieraniu rozmiaru buta. Wielu rodziców kupuje buty korki dla dzieci o rozmiar większe „na zapas”, co sprawia, że but szybciej ulega zniszczeniu i deformacjom, przez co gra w piłkę jest niewygodna i niebezpieczna dla dziecka.

 

Korki dla dzieci

( ilość produktów: 3 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 2059 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-04
Towar zgodny z opisem
2023-01-25
Szybko i sprawnie . Tak trzymać
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel