Jak wybrać buty do siatkówki?

2018-05-11

Biegacze często podkreślają, że do uprawiania joggingu podstawą jest dobrze dobrane, wygodne i trwałe obuwie. Faktycznie – tak jest, tyle że wcale nie jest to ważne wyłącznie przy tej akurat dyscyplinie. W sportach typu futbol, koszykówka czy siatkówka ma to znaczenie równie istotne. Dzisiejszy wpis dotyczył będzie butów do piłki siatkowej, ponieważ to właśnie przy ich wyborze niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii dotyczących dobrego obuwia. Dlaczego? Parafrazując znane hasło jednej z partii politycznych: „by grało się lepiej!”.

Stabilność i bezpieczeństwo a buty do siatkówki

BUTY SIATKARSKIE ASICS GEL VOLLEY ELITE FF MT B700N-7743 Na początku warto zaznaczyć, że obuwie do piłki siatkowej powinno być solidne (to zrozumiałe) i markowe (to już nie zawsze jest zrozumiałe). Chodzi tu nie tylko o efektywną grę, ale także o bezpieczeństwo. Siatkówka to sport bardzo dynamiczny, pełen zarówno szybkich akcji, jak i nieprzewidzianych ruchów. Stąd niezwykle istotne jest, by obuwie zapewniało odpowiednią stabilność, umożliwiało bezpieczne wykonywanie zwrotów w różnych kierunkach i gwarantowało graczowi pewność, że nie zawiedzie go ono w najmniej odpowiednim momencie. Firmy takie jak Asics czy Mizuno opracowały w swoich butach do siatkówki technologie, które stały się ich znakiem rozpoznawczym i ciągle pracują one nad technologiami nowymi – jeszcze doskonalszymi. A ponieważ każda z nich zostaje opatentowana, inne firmy muszą wymyślać własne, bo tych już podrabiać im po prostu nie wolno.Asics Gel Volley Elite FF MT - atrakcyjna oferta !


Przyczepność i waga mają znaczenie

W butach do piłki siatkowej bardzo istotna jest odpowiednia przyczepność. Dzięki niej gracz nie tylko niespodziewanie nie straci na boisku równowagi, ale też jego akcje będą mogły być o wiele lepiej skalkulowane, bo będzie on miał świadomość, że odpowiednio dobrane obuwie umożliwia mu wykonanie mniej i bardziej skomplikowanych ruchów. Aby poprawić z kolei szybkość poruszania się na boisku, powinniśmy wybierać buty solidne i odporne, ale jednocześnie jak najlżejsze.

Ktoś mógłby w tym momencie powiedzieć, że o ile nie gramy w butach naprawdę ciężkich, nie będzie to miało większego znaczenia, jednak nie jest to prawda. W siatkówce liczą się niekiedy naprawdę milisekundy i milimetry i to właśnie ich odpowiednie wykorzystanie poprowadzi drużynę do zwycięstwa, lub – niestety – doprowadzi do przegrania przez nią meczu.

Inne cechy obuwia siatkarskiego

Kupując obuwie do siatkówki, zwróćmy uwagę na następujące kwestie:

System amortyzacji (siatkówka to sport pełen wyskoków, a nasze kolana i stopy nie powinny być tu zanadto obciążane).

System odpowiedniej wentylacji (nie ma nic gorszego, niż uczucie mokrych stóp w trakcie gry, tym bardziej, że powodują one często dodatkowy brak stabilności).

System zapewniający sprężystość (zwykle umieszczony w podeszwie środkowej).

System stabilizujący kostkę (niezwykle ważny w celu zminimalizowania ryzyka kontuzji).

Podeszwa zapewniająca odpowiednią przyczepność.

BUTY SIATKARSKIE ASICS GEL ROCKET 8 B706Y-4993 Buty niskie lub wysokie (początkujący zawodnicy wybierają zwykle obuwie niskie – jest lekkie i nie obciąża stopy, jednak także to wysokie ma swoje zalety – przede wszystkim lepiej chroni naszą kostkę, usztywniając ją).

Buty do siatkówki – zakup na dłuższy czas

Czy przy wyborze butów siatkarskich należy pamiętać o czymś jeszcze? Tak! Trzeba zdać sobie sprawę, że jest to jednorazowy zakup, ale buty służyć nam będą przez dość długi czas. Jak długi? To zależy oczywiście od częstotliwości i intensywności naszych treningów. W każdym razie zakup obuwia siatkarskiego to bardzo istotna decyzja i jego wybór nie powinien być nigdy przypadkowy.


                                                                                                                                   Zapraszamy do zakupu - Asics GEL Rocket 8 B706Y

Oczywiście – nie musimy od razu porywać się na najdroższe modele, ale nadmierne oszczędzanie również nie będzie tutaj wskazane. Warto postawić na buty markowe, wyposażone w odpowiednie technologie, poddawane profesjonalnym testom. Na boisku powinniśmy być efektywni, dynamiczni i zdecydowani, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiać powinniśmy nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Wybierając markowe buty znanych firm, minimalizujemy ryzyko urazów i kontuzji, a nasza gra staje się coraz lepsza.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel