Co dają płetwy treningowe?

2018-05-24

Płetwy mają za zadanie przede wszystkim ułatwić pływanie. Mogą odciążać mięśnie i zapewnić szybkość oraz łatwość manewrowania podczas treningu. W zależności od tego jaki rodzaj wybierzemy, możemy się spodziewać innych efektów. Płetwy miękkie odpowiednie będą dla początkujących i osób pływających rekreacyjnie. Twarde natomiast polecane są doświadczonym pływakom o wytrenowanych mięśniach nóg. Zdecydowanie przyspieszają pływanie, jednak praca z nimi wymaga użycia dużej siły.

 

Płetwy - jak dobrać rozmiar?

 

PŁETWY TRENINGOWE SPEEDO BIOFUSE FINNa rynku są dostępne różne rodzaje płetw- kaloszowe, paskowe, długie i krótkie.

Kaloszowe to takie, które wbudowane mają jakby but do którego wkładamy stopę. Kalosz nie może być za luźny, bo podczas pływania mógłby się łatwo zsunąć ze stopy. Za ciasny z kolei będzie sprawiał ból i niewygodnie będzie go zakładać. Płetwy paskowe zakładamy na specjalne buty do nurkowania, które kupujemy osobno. Tutaj dopasowanie nie musi być tak dokładne, gdyż odrobina luzu nie przeszkadza podczas pływania.


Sprawdź cenę na płetwy treningowe Speedo Biofuse Fin

 

Jaka długość płetw?

 

Pływacy okazjonalni powinni wybrać płetwy krótsze, którymi łatwiej manewrować, a które zarazem dają znaczną szybkość w wodzie. Krótkie i twarde płetwy będą idealne jeśli zależy nam prędkości podczas pływania.

Długie pióra płetw są dobre dla pływaków zaawansowanych z dobrą techniką i silnymi mięśniami nóg. Zapewniają lepszą sterowność, ale pływanie w nich to duży wysiłek, niezbędna jest praca całymi nogami, przez co pływając kształtujemy większe partie mięśni. Ponadto długie płetwy zalecane są do nurkowania bezdechowego.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 2329 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-25
Bardzo dobrze
2023-05-25
Skuteczny kontakt i doradztwo, realizacja zgodnie z ustaleniami
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel